A.Valinsko apetitas auga Pereiti į pagrindinį turinį

A.Valinsko apetitas auga

2008-11-25 09:03
A.Valinsko apetitas auga
A.Valinsko apetitas auga / Roko Medonio nuotr. Pokalbis: pirmame Seimo pirmininko A.Valinsko susitikime su Prezidentu V.Adamkumi kalbėta tik apie naujos kadencijos parlamentarų svarbiausius darbus.

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas žada tik paskutiniu momentu pranešti, ar sieks kitąmet dalyvauti prezidento rinkimuose.

Dar nėra apsisprendęs

A.Valinskas rimtai svarsto, ar jam verta kelti savo kandidatūrą kitų metų gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Savo komandai ir kai kuriems valdančiosios koalicijos partnerių atstovams jis neoficialioje aplinkoje užsiminė norįs tai padaryti, bet tik tuo atveju, jeigu bus gana palankios politinės aplinkybės.

Prie tokių aplinkybių priskiriamas sėkmingas koalicijos darbas, bandymų įveikti ekonominę krizę perspektyvos, visuomenės nuomonių apklausų apie Seimo pirmininko ir naujai suformuotos Vyriausybės darbą rezultatai. Be to, daug kas priklausys ir nuo to, ar savo kandidatūrą į prezidentus sutiks kelti visuomenėje populiarūs politikai, pirmiausia eurokomisarė Dalia Grybauskaitė.

Todėl galutinio atsakymo į klausimą, ar dalyvaus prezidento rinkimuose, A.Valinskas nei sau, nei savo vadovaujamai Tautos prisikėlimo partijai (TPP), nei kitiems politikams iš valdančiosios koalicijos dar nėra davęs. Ir viešumoje apie tokią galimybę jis kalba aptakiai.

Nei teigia, nei neigia

"Čia kol kas dėkime daugtaškį", – mėgsta sakyti Seimo ir TPP vadovas, žurnalistų paklaustas, ar kels savo kandidatūrą į prezidentus kitų metų gegužę. Toks atsakymas paprastai vadinamas "nei patvirtino, nei paneigė".

Vakar po susitikimo su dabartiniu valstybės vadovu Valdu Adamkumi Seimo pirmininkas ir vėl pareiškė, kad klausimas apie jo galimą dalyvavimą prezidento rinkimuose yra per ankstyvas. "Aš nei neigiu, nei teigiu. Šis klausimas per ankstyvas. Jeigu reikės, paskelbsime laiku, ne anksčiau, kaip numato įstatymas", – tvirtino A.Valinskas.

Prezidento rinkimai turėtų įvykti kitų metų gegužės 10 arba 17 d. Tikslią datą dar turi nustatyti Seimas savo nutarimu. Kandidatai į valstybės vadovus turi būti pradėti kelti prieš du mėnesius iki rinkimų – kovo viduryje.

Todėl A.Valinskas leido suprasti, kad ne anksčiau kaip kovą, galbūt jau netgi prasidėjus kandidatų kėlimo karštinei, jis pasakys, ar taps kandidatu į prezidentus.

Žėrė komplimentus Boženai

Seimo pirmininkas tvirtino susitikime su V.Adamkumi neaptarinėjęs galimų kandidatų į ministrus.

"Tai ne Prezidento ir Seimo pirmininko pokalbio tema. Būtų neetiška už akių aptarinėti kandidatūras, kurias turi pristatyti ministras pirmininkas. Jei kandidatas į premjerus Andrius Kubilius, pristatinėdamas pretendentus, pageidaus, koalicijos partneriai taip pat galės atvykti ir asmeniškai pristatyti vieną ar kitą kandidatą", – sakė jis, pridūręs, kad neketina spaudai atskleisti tų pavardžių, kurias TPP gali siūlyti į jai priklausančius du ministrų portfelius.

A.Valinskas neišvengė žurnalistų klausimų apie įtakingumu garsėjančią Prezidento asistentę Boženą Krasovskają, nes pats kiek anksčiau anonsavo, jog "Seimo pirmininkas ir jo spaudos atstovė vyks susitikti su Prezidentu ir Božena".

"Boženą gerbiu kaip savo darbo profesionalę ir žavią moterį. Sakyti dabar – patiko ar nepatiko, man, kaip Seimo pirmininkui, nederėtų, susilaikysiu nuo vertinimų, tačiau jie nepakitę iš anksčiau. Ji simpatiška, profesionaliai savo darbą atliekanti moteris, kaip ir visos prezidentūros damos", – komplimentus žarstė A.Valinskas.

Pasak jo ir oficialaus pranešimo spaudai, pirmame Prezidento ir naujai išrinkto Seimo vadovo pokalbyje aptarti svarbiausi valdančiosios koalicijos darbai. "Šiuo ekonominiu sunkmečiu ypač svarbu Seimo institucijoms ir Prezidentui rasti bendrą kalbą", – Prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė po susitikimo sakė, kad daug dėmesio skirta biudžetui aptarti.

A.Valinskas teigė, kad pirmas svarbiausias darbas – patvirtinti naują Vyriausybę ir biudžetą. Detaliai biudžeto du pirmieji šalies asmenys nenarstė, tačiau sutarė, kad turi būti atsižvelgta į kelias socialiai jautriausias sritis – pensijų ir švietimo reformas, taip pat teismų reformą. "Žvelgiama ta pačia kryptimi", – patikino Seimo pirmininkas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų