A.Sysas siūlo trumpinti terminą, kuriam teismas gali atidėti streiką Pereiti į pagrindinį turinį

A.Sysas siūlo trumpinti terminą, kuriam teismas gali atidėti streiką

2011-07-27 15:23
A. Sysas
A. Sysas / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas siūlo nuo 30 iki 15 dienų trumpinti terminą, kuriam teismas gali atidėti arba sustabdyti streiką.

Darbo kodeksas numato, kad teismas turi teisę 30 dienų atidėti dar neprasidėjusį streiką, o prasidėjusį tokiam pat laikui sustabdyti, jei kyla tiesioginė grėsmė, kad gali būti neužtikrintos neatidėliotiniems (gyvybiniams) visuomenės poreikiams tenkinti būtinos minimalios sąlygos (paslaugos), ir tai gali sukelti pavojų žmonių gyvybei, sveikatai ir saugumui.

Šį terminą trumpinti iki 15 dienų ir siūlo atitinkamą Darbo kodekso pataisą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravęs socialdemokratas A.Sysas.

Parlamentaras piktinasi Klaipėdos apygardos teismo sprendimu, kuris pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir uždraudė streikuoti bendrovės "Švyturys-Utenos alus" darbuotojams, kol bus išnagrinėtas bendrovės apeliacinis skundas dėl streiką leidusio Klaipėdos apylinkės teismo sprendimo.

"Stebėjomės teismo sprendimu, kuris alaus gamybą priskyrė neatidėliotiniems visuomenės gyvybiniams poreikiams tenkinti", - trečiadienį Seime per spaudos konferenciją sakė A.Sysas.

"Švyturio-Utenos alaus" vadovams neradus sutarimo su "Švyturio" profesinės sąjungos organizacija ir Utenos alaus darbininkų sąjunga dėl atlyginimų didinimo, profesinės sąjungos birželio pradžioje slaptu balsavimu nusprendė skelbti neterminuotą streiką.
Šį sprendimą įmonės vadovybė apskundė Klaipėdos apylinkės teismui, kuris pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir uždraudė 30 dienų organizuoti streiką, kuris planuotas birželio 23 dieną. Tačiau jau liepos 5 dieną teismas, išnagrinėjęs bylą, iš esmės nusprendė, kad darbuotojų rengiamas streikas yra teisėtas, o alaus darykla tokį sprendimą apskundė aukštesnės instancijos teismui.

Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad nors Konstitucijoje ir įtvirtinta darbuotojų, ginančių savo ekonominius ir socialinius interesus, teisė streikuoti, tačiau ji nėra absoliuti ir jos įgyvendinimas gali būti siejamas su tam tikromis sąlygomis ir apribojimais. Anot teisėjų kolegijos, netaikius laikinųjų apsaugos priemonių ir neatidėjus paskelbto streiko teismo sprendimo įvykdymas gali pasunkėti arba pasidaryti nebeįmanomas, nes streikas jau bus įvykęs.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų