Dienos rūpestis
Apie potvynį - tik raštu
Atsitokėję po vėtros ir liūčių, klaipėdiečiai ima skaičiuoti patirtus nuostolius. Žmonėms aktualu, kur ir kokia forma reikia pranešti apie potvynio metu patirtus nuostolius, kokių dokumentų tam reikia.
Savivaldybėje jau trečia diena registruojami raštiški miesto gyventojų pranešimai apie potvynio metu patirtus nuostolius. Tačiau apie potvynio Klaipėdos gyventojams padarytos žalos likvidavimą ar kompensacijas dar nekalbama.
Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Egidijaus Prižginto, gyventojai pranešimus apie žalą gali rašyti laisva forma, išdėstyti savo bėdas, kaip kas sugeba. Nors ir nėra nustatyta griežto termino, iki kurio laiko gyventojų prašymai bus priiminėjami, tačiau žmonės raginami tai padaryti per artimiausias keletą savaičių. Prašyme reikėtų paaiškinti, kas nutiko, įvertinti patirtus nuostolius, nurodyti tikslias asmens bei ryšio koordinates - pavardę ir vardą, amžių, telefoną, adresą. Tarnybos specialistė Birutė Kojelienė teigė, kad asmens (paso) duomenų neprašoma, tačiau jų gali prireikti vėliau, kai bus konkrečiai nustatoma padaryta žala.
Informaciją apibendrinti ir vėliau administracijai pateikti prašymų suvestinę pavesta Butų ir energetikos skyriaus darbuotojai Birutei Paulaitienei. Tarnautoja priminė, kad telefonu konsultacijos dėl to, ar bus ir kaip bus likviduojamos potvynio pasekmės, gyventojams neteikiamos. Tik raštiški prašymai bei pareiškimai priimami savivaldybės Gyventojų informavimo tarnybos 116 kabinete.
Anot E.Prižginto, kai bus surinkta pirminė informacija, speciali savivaldybės komisija imsis tikslinti gyventojų pateiktas žinias bei vertinti padaryti žalą.
Iš viso per tris dienas Klaipėdos savivaldybę pasiekė dešimt prašymų padėti likviduoti potvynio padarinius. Lietuvos Vyriausybės kanceliarijos Nacionalinio saugumo skyriaus vedėjas Stasys Knezys „Klaipėdą“ informavo, kad pavieniams gyventojams nėra uždrausta rašyti prašymus dėl žalos atlyginimo ir tiesiai Vyriausybei. Tačiau rekomenduojama vis dėlto pirma kreiptis į savivaldybę.
Vyriausybę jau pasiekė prašymas padėti likviduoti potvynio padarinius dėl Akmenos upės pralaužtos Padvarių užtvankos ir apsemtos „Vienkiemio“ sodybos Kretingos rajone. Taip pat rašoma, kad ir žemės ūkyje patirta nuostolių, tačiau jie vertinami ir skaičiuojami.
Iš Klaipėdos jokios informacijos apie potvynio pasekmes Vyriausybė dar negavo.
Naujausi komentarai