Apdovanota raštingiausia užsienio lietuvė Pereiti į pagrindinį turinį

Apdovanota raštingiausia užsienio lietuvė

2009-03-02 13:36
Apdovanota raštingiausia užsienio lietuvė
Apdovanota raštingiausia užsienio lietuvė / URM nuotr. J.Laurinėnaitė ir V.Ušackas

Lietuvos diplomatijos vadovas Vygaudas Ušackas šeštadienį pasveikino geriausiai nacionalinį diktantą parašiusią užsienyje gyvenančią lietuvę - Vokietijoje studijuojančią Jurgitą Laurinėnaitę - ir įteikė jai atminimo dovaną.

Antrąją ir trečiąją vietas laimėjo Jungtinėje Karalystėje gyvenantys Daiva Aleknavičiūtė ir Laurynas Barkauskas. Jie bus apdovanoti Lietuvos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje.

Ministras savo kalboje sakė, kad Nacionalinio diktanto konkursas jau tapo kasmetine pasaulio lietuvius vienijančia švente ir padėkojo visiems organizatoriams.

Raštingiausi užsienio lietuviai renkami po pirmojo rato, galintys atvykti į Lietuvą - dalyvauja finale. Šiemet į Vilnių dalyvauti finale atvyko trys užsienyje gyvenantys lietuviai.

2009 m. Nacionalinį diktantą rašė 457 užsienyje gyvenantys tautiečiai, 2008 - 443, 2007 - 303. Pasaulio lietuviai tuo pačiu metu diktantą rašė Europoje, Šiaurės Amerikoje ir Azijoje.

2007 ir 2008 metais raštingiausio užsienio lietuvio titulas atiteko Belgijoje gyvenantiems lietuviams - Ričardui Ulonui ir Ramunei Šmulkštytei.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų