A.Paleckis: TSRS norėjo ginti Lietuvos nepriklausomybę Pereiti į pagrindinį turinį

A.Paleckis: TSRS norėjo ginti Lietuvos nepriklausomybę

2009-09-01 21:44
A.Paleckis: TSRS norėjo ginti Lietuvos nepriklausomybę
A.Paleckis: TSRS norėjo ginti Lietuvos nepriklausomybę / Tomo Raginos nuotr.

Prieštaringai vertinamas byrančios Fronto partijos lyderis Algirdas Paleckis pateikė savąją Molotovo-Ribentropo pakto interpretaciją. Anot jo, tarpukariu Tarybų Sąjunga siekė apginti Lietuvą ir kitas Baltijos šalis, tačiau to neva neleido imperialistiniai Vakarai.

„Vakarai ne kartą yra gavę TSRS siūlymus kurti bendrą antifašistinį, antihitlerinį frontą, bet nereaguodavo į tai. Ne vieną kartą TSRS siūlė šioms šalimis tarptautinėmis sutartimis įsipareigoti ginti Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybę agresijos atveju, tačiau Londonas ir Paryžius vis tylėjo“, - savo partijos tinklapyje skelbia A.Paleckis.

„Frontininkų“ vado pareiškimai stebėtinai panašūs į tą tarpukario istorijos versiją, kurią pastaruoju metu itin aktyviai skleidžia Kremlius, kaltindamas Lietuvą, Latviją, Estiją bei Lenkiją tariamu istorijos klastojimu. Kaip ir rusai, A.Paleckis Lenkiją kaltina kurpus Lietuvos okupacijos planus - esą ji Lietuvai pateikė ultimatumą „įkvėpta Hitlerio“.

Bet, žinoma, gerasis Stalinas tuo metu išgelbėjo Lietuvą. „Ko gero, jei ne Lenkijos pasiuntinio iškvietimas Maskvoje ir įspėjimas, kad Lenkijos agresijos prieš Lietuvą atveju TSRS nebevykdys dvišalės nepuolimo sutarties sąlygų, būtume patyrę dar vieną Želigovskio avantiūrą ir likę net ir be Kauno“, - savąją istorijos versiją dėsto A.Paleckis.

Tuometinę Tarybų Sąjungą A.Paleckis vadina „socialistine valstybe, kurios Vakarų elitas neapkentė ir bijojo“. Ir, be abejo, būtent dėl to neva buvo daromos nuolaidos Hitlerio režimui.

„Kokį pasirinkimą šioje „operoje“, kokį akordą joje galėjo sugroti TSRS? Ramiai laukti „operos“ finalinio akto? Ne. Sukurti antifašistinį frontą? Ne vienas bandymas žlugo dėl „partnerių“ trypčiojimo vietoje. Jokio kito pasirinkimo nebuvo kaip tik sutikti su Vokietijos pasiūlyta Molotovo-Ribentropo nepuolimo sutartimi. Kodėl? Tuo būdu TSRS laimėjo laiko – beveik du metus pasiruošti neišvengiamam, ne jos paruoštam karui“, - svarsto A.Paleckis, naudodamas ne iki galo taisyklingą lietuvių kalbą, tačiau pateikdamas tokią įvykių versiją, kokią šiuo metu viešai skelbia Kremlius.

„Todėl – ir tai kertinis momentas mūsų istorijoje – visi tie, kurie apgailestauja dėl to, kad Lietuva 1939 metais po Molotovo-Ribentropo pakto pateko TSRS orbiton, iš esmės apgailestauja dėl to, kad Lietuva nepateko fašistinės Vokietijos orbiton... Nes kitokio, trečiojo, „idealaus“ kelio nebuvo“, - reziumuoja politikos atskalūnas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų