100 eurų kiekvienam globojamam seneliui – toks „Maltiečių sriubos“ tikslas

 • Teksto dydis:

Šiemet senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ vyks jau tryliktą kartą, jos tikslas – surinkti lėšų skurdžiai gyvenančių vienišų senelių globai ir maitinimui.

Ir pinigų reikia tikrai nemažai – 260 tūkstančių eurų, nes maltiečiai 40 Lietuvos miestų globoja 2600 senolių. Taigi aritmetika paprasta – nors po 100 eurų kiekvienam iš jų metams. Žinoma, lėšas paskirstysime pagal poreikius – vieniems, patiems silpniausiems, kuriems vešime karštą valgį į namus, reikės kur kas didesnės sumos, kitų, stipresnių, globai užteks nunešti maisto produktų, higienos, medicinos priemonių ir maltiečio savanorio pagalbos.

Pagyvenusių žmonių atžvilgiu Lietuvos statistika yra tiesiog graudi – iš 2,8 milijono šalies gyventojų daugiau kaip pusė milijono yra pensinio amžiaus. Vidutinė valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija (2018 m. 2 ketv.) – 307 eurai,  t. y. tokia pati suma, kaip 2017 m. nustatyta skurdo rizikos riba. Vadinasi, vidutinę ar mažesnę pensiją gaunantys vieniši senoliai gyvena skurdžiai ir be kitų žmonių pagalbos neišsiverstų. Skaudu, kad, visą gyvenimą sąžiningai dirbę, sulaukę garbaus amžiaus mūsų šalies pensininkai tampa priklausomi nuo aplinkinių gerumo. Jie kuklūs, nenori būti našta, bet yra priversti pasikliauti kitais.

Pagyvenusių žmonių atžvilgiu Lietuvos statistika yra tiesiog graudi – iš 2,8 milijono šalies gyventojų daugiau kaip pusė milijono yra pensinio amžiaus.

„Maltiečių sriubos“ renginiai, kurių metu bus renkamos aukos ir primenama apie skurdžią senatvę, lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyks daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių. Akcijos starto vieta šiemet pasirinkti Šiauliai – čia lapkričio 9 d. nuo 13 val. vyskupijos pastoraciniame centre vyks konferencija tema „Savanorystė – tai tavo laikas sau“, o nuo 16 val. skvere prie miesto savivaldybės įsikurs sriubų miestelis, kur net 9 miesto bendruomenės vaišins sriuba ir skatins visus susitelkti dėl pagalbos silpniesiems visuomenės nariams – vienišiems, stokojantiems, seniems.  „Maltiečių sriubos“ startui šiaurės Lietuva pasirinkta neatsitiktinai – čia miestai, kažkada buvę stiprūs pramonės centrai, šiuo metu merdi. Darbingo amžiaus žmonės pragyvenimo šaltinių ieško sostinėje ar svetur, o likę senoliai yra priversti prašyti pagalbos, nes iš varganų pensijų neišgyvena. O juk jie buvę mūsų mokytojai, kaimynai, gal net nedrįstantys skųstis seni giminaičiai. Prisidėkite nors nedidele auka, kad maltiečių atnešta sriuba jiems padėtų nors trumpam pamiršti bėdas, ligas, skurdą, kad praskaidrintų vienišą senatvę. Mes prašome už tuos, kurie neprašo patys, – kuklūs garbingo amžiaus sulaukę Lietuvos senoliai.

Paaukoti galite numeriais 1418 – 3 eurai, 1419 – 2 eurai. Didesnė suma – maltieciusriuba.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
vykdomas uzplanuotas genocidas davugumos atzvilgiu kuri vykdo briuseliui atsidave buve komsocveikejai akivaizdziai tarnaujantys ne tautai o pasaulinio masto masoniniamsionizmui.

tai

tai portretas
Idomiai mastot cia,issikeisti buta ir gyventi,isgyventi,yra zmoniu kurie kruvas metu pradirbo ir tik tiek ant galo kad issikeisti buta,gi zmogus pas mus ir taip nieko neturi,tie pensininkai,va moteris raso pensija 229,tai ka ji tiek uzdirbo,butas vienintelis dalykas ka zmogus turi,na apie pijokus as nekalbu,o siaip as niekur nenoriu keistis,cia mano namai,kaimynai,gatve

visi prašo aukoti

visi prašo aukoti portretas
o iš ko aukoti? Atlyginimai maži, pensijos dar mažesnės net sau neužtenka pragyvenimui. Rašo kad pensija 307 eurai, mano gi visą gyvenimą sunkiai pradirbus, ne veltedžiavus, pensija 229. Beje išmaldos neprašau ir klausiu iš ko duot tą išmaldą prašantiems(jų priviso begalė ir ivairiausių), kurie dažnai gyvena geriau už mane? Ir kur jų vaikai, kad tėvams nepadeda? Užsienyje vietinius šelpia ar savo tėvus paliko ir pamiršo? Nes tik nedaugelis yra iš tiesų vienišiai. Aš čia nekalbu apie tuos tėvus kurie savo vaikus paliko ir net alimentų nemokėjo arba tik skatikus varganus numesdavo, tokiems pagalbos tikrai nereik
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių