Žiniasklaida: URM darbuotojai prašo ambasadorių E. Bajarūną iškviesti į Lietuvą

  • Teksto dydis:

Užsienio reikalų ministerijos (URM) darbuotojai prašo priekaištų dėl mobingo sulaukusį ambasadorių Londone Eitvydą Bajarūną iškviesti į Lietuvą, penktadienį pranešė naujienų portalas „Delfi“.

Pasak „Delfi“, penktadienį į Lietuvos atstovybes užsienyje ir ministeriją su tokiu prašymu kreipėsi Užsienio reikalų ministerijos Darbo taryba ir darbuotojų profesinė sąjunga.

Pareiškime prašoma ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje klausimą spręsti iš esmės: iškviesti jį konsultacijoms į Lietuvą tol, kol bus priimtas sprendimas dėl jo tinkamumo eiti pareigas, užtikrinti darbuotojų, liudijusių apie E. Bajarūno elgesį, apsaugą nuo galimo priešiško elgesio ir persekiojimo.

Taip pat prašoma įvertinti paties E. Bajarūno, surengusio spaudos konferenciją, veiksmus ir jų atitiktį diplomatinės tarnybos statutiškumui, atlikti ministerijos vidaus auditą ir nustatyti, kokiu būdu URM Generalinės inspekcijos išvada ir informacija apie ambasados darbuotojų liudijimus pasiekė žiniasklaidą.

Užsienio reikalų ministerijos inspektoriams pasiūlius atlikti E. Bajarūno tarnybinės veiklos vertinimą ir spręsti dėl tinkamumo vadovauti, ambasadorius ketvirtadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje paskelbę tapęs politinės kovos įrankiu.

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Frederikas Jansonas LRT patvirtino, kad prezidentas antradienį susitiko su kaltinimų dėl netinkamo elgesio sulaukusiu ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje ir paprašė jo tęsti darbus.

„Delfi“ žiniomis, rugsėjo 18–21 dienomis ambasadoje lankėsi URM Generalinė inspekcija ir atliko situacijos vertinimą, apklausė 13 ambasados darbuotojų: diplomatų, specialiųjų atašė, valstybės tarnautojų, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis.

Inspektoriai nustatė, kad E. Bajarūnas nekorektiškai ir nemandagiai bendrauja su darbuotojais, daugelis patyrė viešo įžeidinėjimo, patyčių, žeminančios kritikos, žodinės agresijos apraiškų. Darbuotojai nurodė, kad ambasadorius nesugeba privačių interesų atriboti nuo viešųjų, galimai piktnaudžiauja tarnybine padėtimi.

Pats E. Bajarūnas  tvirtina tapęs politinės kovos įrankiu. Atsakydamas į kaltinimus mobingu, jis tvirtino esantis reiklus ir aktyvus vadovas, veikiantis ir darbo dienomis, ir savaitgaliais, tad tokie jo darbo principai gali nepatikti, taip pat teigė, jog finansinių pažeidimų naudojant reprezentacines lėšas ambasadoje nenustatyta.

Ambasadorius skiria ir atleidžia prezidentas Vyriausybės teikimu ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Na ir?

Na ir? portretas
Musiau 100m susaudymas gresia.Ale euro-centerio balagane nieko naujo,kol neateina Lenkai,Svedai,Okeciai arba Rusai.

Gėda

Gėda portretas
Čia Prezidento pasodintas draugelis,kuris pasijuto dievuku tapęs diplomatu,tokį kuo greičiau varytilauk,vien surengęs konferenciją nesurezga protingo sakinio,koks jis gali bųti diplomatas,o jau išvaizda ,pilnas pagiežos,kaip Prezidentas dar įsako dirbti toliau,o tai kaip visai komandai dirbti su tokiu nepraustaburniu

Anonimas

Anonimas portretas
KAŽKUO NESUTARĖ SU BROILERIU
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių