VTEK dar neapsisprendė, ar pradės tyrimą dėl M. Navickienės skrydžio į Dubajų

Praėjus dviem mėnesiams, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutarė surinkti daugiau informacijos dėl buvusios ministrės Monikos Navickienės skrydžio į Dubajų, VTEK dar neapsisprendė, ar pradėti tyrimą dėl galimo politikės viešų ir privačių ryšių pažeidimo. Anot komisijos atstovės, įstaiga vis dar renka šiam sprendimui priimti reikalingą informaciją.

Kaip VTEK skelbė anksčiau, komisija aiškinasi M. Navickienės privačios praėjusių metų kelionės į Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) sostinę aplinkybes, politikės ryšius su šią kelionę apmokėjusiais asmenimis ir jų atžvilgiu tuomet ministrės pareigas ėjusios M. Navickienės atliktus tarnybinius veiksmus bei priimtus sprendimus.

„Šiuo metu VTEK dar renka informaciją, kurią įvertinusi spręs – pradėti ar nepradėti tyrimo dėl M. Navickienės elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms“, – Eltai nurodė komisijos pirmininko pavaduotoja Virginija Aleksejūnė.

Anot jos, neturint visos reikalingos informacijos, sudėtinga prognozuoti, kada tiksliai klausimas galėtų būti įtrauktas į komisijos posėdžio darbotvarkę.

Kaip teigta anksčiau, papildomos informacijos susirinkimas – įprasta VTEK praktika prieš priimant sprendimą dėl tyrimo pradėjimo arba konstatavimo, kad nėra pagrindo tirti viešųjų ir privačių interesų derinimo pažeidimą.

Į VTEK dėl kilusio skandalo kreipėsi pati M. Navickienė bei Seimo opozicinės „valstiečių“ frakcijos atstovai.

Liepos pabaigoje nelaukti VTEK sprendimo nusprendė Seimo Etikos ir procedūrų komisija – ji aiškinsis, ar buvusi ministrė į Dubajų keliavo gavusi parlamento valdybos leidimą.

ELTA primena, kad buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė iš posto pasitraukė kilus skandalui dėl ryšių su tolima giminaite ir finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, už sukčiavimą kalėjusiu Vilhelmu Germantu.

Viešojoje erdvėje iškylant vis daugiau informacijos apie M. Navickienės sutuoktinį Mindaugą Navicką bei I. Trinkūnaitę bei V. Germantą, jų valdomus verslus, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Foxpay“. Lietuvos bankas, savo ruožtu, tęsia įmonės patikrinimą – pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį įmonės veiklos.

Visgi, sprendimą trauktis iš pareigų M. Navickienė priėmė po to, kai 15min.lt paskelbė, jog ši su I. Trinkūnaite ir V. Germantu privačiu lėktuvu keliavo į Dubajų. Iš pradžių negalėjusi paaiškinti, kas finansavo šią viešnagę, vėliau konservatorė deklaravo, jog tai buvo dovana.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja bendrauta retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano nusikalstamą praeitį nieko nežinojo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Isformuot

Isformuot portretas
ta teslagalviu VTEK komisija

visa tai r o d o , jog VTEK iš 5-ių narių,

visa tai r o d o , jog VTEK iš 5-ių narių, portretas
n ė r a nei vieno su STUBURU, kuris gerbtų TIESĄ, net ir tas , kurį pasiūlė PREZIDENTAS-- susitaikė su nusikalstama KONSERVŲ įtaka

Anonimas

Anonimas portretas
Jiems atleidžiama kaip rasa himna sovietini giedojo kaip pavilionis su kremliumi kalbejo kaip simonytei putino lozunga parašė...ir ttt
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių