- Rugilė Augustaitytė, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pranešusi apie pasitraukimą iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Agnė Širinskienė teigia, kad nusivylimo LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio darbu esą nejaučianti. Anot jos, chaotiško partijos klimato R. Karbauskis pakeisti negalėjo.
„Aš tikrai nesijaučiu nusivylusi Karbauskiu, man kažkiek jo gaila, nes jis per tuos metus buvo laikomas tam tikru situacijos įkaitu, kai turėjo ieškoti tam tikrų kompromisų ar sutarimų tarp frakcijos, kur žmonės kuo labiau nedirba, tuo labiau pavydi“, – pirmadienį LRT televizijai sakė A. Širinskienė ir pridūrė, kad pats LVŽS pirmininkas suprato, jog esančios atmosferos frakcijoje nepakeis.
„Ne visą laiką buvo malonu gauti keistus nurodymus. Tarkim, į kažką nežiūrėti posėdžių salėje, nes ir tokių nurodymų buvo. Tai tam tikra prasme situacijoje jis buvo įkaitas, jis puikiai suprato, kad situacija nesikeis, kažkada pats pasakė: suaugusių žmonių pakeisti neįmanoma. Bet kad frakcija esu nusivylusi, tai tikrai taip“, – kalbėjo A. Širinskienė.
Apie kokius žvilgsnius buvo gauti nurodymai, A. Širinskienė nekonkretizavo.
Ne visą laiką buvo malonu gauti keistus nurodymus. Tarkim, į kažką nežiūrėti posėdžių salėje, nes ir tokių nurodymų buvo.
„Iš vieno iš pirmininkaujančių asmenų praėjusioje kadencijoje. Man buvo pasiūlyta nežiūrėti keletą kartų, nes tam žmogui nepatiko mano žvilgsnis. (...) Tikrai neįvardysiu žmonių, bet tas faktas, taip, buvo, jis buvo ir frakcijoje, jis žinomas ir viešai. Manau, kad tai rodo tam tikrą atmosferą pačioje frakcijoje“, – sakė A. Širinskienė.
ELTA primena, kad pirmadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė A. Širinskienė savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad palieka „valstiečių“ partiją.
„Priėmiau tikriausiai sunkiausią gyvenime sprendimą. Sprendimą, kuris, deja, bet brendo ne vienerius metus. Palieku LVŽS frakciją ir partiją. Suprantu, kad tai visus nustebins, šokiruos, kels daug klausimų ir spėliojimų, o norintiems pakenkti LVŽS sukels daug džiaugsmo ir galimybę įkąsti“, – rašė A. Širinskienė.
Anot A. Širinskienės, sprendimą lėmė nusivylimas frakcijos ir šešėlinės Vyriausybės darbu.
„Pirma, LVŽS frakcijos Seime darbas ir jo vadyba. To geriausia iliustracija: 11 ar 12 frakcijos darbo grupių, įkurtų šios kadencijos pradžioje. Viena darbo grupė trims valstiečiams „ant galvos“. Realiai dirbo tik viena, ir dabar ta pati praktiškai visa Skvernelio frakcijoje“, – rašė A. Širinskienė.
„Antra, darbas šešėlinėje Vyriausybėje. Kadangi teko kuruoti šešėlinės Vyriausybės posėdžių darbotvarkių sudarymą, mano elektroninis paštas puikiai atsimena, kiek ir kokių iniciatyvų bei kuris kolega šešėlinis ministras turėjo ir siuntė. Paprašyti atsiųsti pasiūlymus kitam posėdžiui, šešėliniai ministrai jų arba iš viso neatsiųsdavo, arba buvo atsiunčiamas vienas (turime juk Verygą), geriausiu – du ar maksimum trys. Priminsiu, kad šešėlinių ministrų – visi 14“, – pridūrė A. Širinskienė.
Trečioji pasitraukimo priežastis, nurodo A. Širinskienė, – pavydas.
„Trečia. Pavydas. Jo politikoje ypač daug ir pavydi daugiausia tie, kurie nededa jokių pastangų. Žinau, ką reiškia, kai tau pavydi kad ir kiekvienos bent kiek labiau pavykusios laidos, portalo antraštės. Žinau tą jausmą, kai po tavo interviu apsimetant, jog tavęs nemato, demonstratyviai ir pretenzijų kupinu balsu partijos pirmininko klausiama: kodėl ją kvietė į laidą?“,– rašė A. Širinskienė.
A. Norkienė: diskusijų frakcijoje buvo, bet didelių konfliktų – tikrai ne
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė teigia, kad Seimo narės Agnės Širinskienės pasitraukimas iš frakcijos ją stebina, nes politikė apie jį kolegų neinformavo. LVŽS seniūnė tikina, kad diskusijų su A. Širinskiene dėl frakcijos darbo visada buvo, tačiau, pasak jos, jos nekėlė didelių konfliktų.
Tai tų diskusijų visą laiką buvo frakcijoje. Bet aš negalėčiau pasakyti, kad jos aštrios buvo. Kad didelių konfliktų buvo, tai tikrai ne.
„Sakyčiau, kažkiek ir stebina. Nes, aš manau, jeigu žmogus priima sprendimą, tai natūralu, kad jis tai turbūt pasakytų, kad ir ne visiems kolegoms, bet pasakytų. Bet kiekvienas, žinoma, pasirenka laiką ir tą bendravimo būdą“, – Eltai teigė A. Norkienė.
Politikė pabrėžia, kad diskusijų su A. Širinskiene ir kitais kolegomis dėl frakcijos darbo buvo, tačiau, pasak jos, jos nevirsdavo dideliais konfliktais.
„Frakcijoje mes nemažai žmonių esame, kiekvienas turime ne tik kad skirtingą nuomonę, bet ir skirtingus būdus. Tai tų diskusijų visą laiką buvo frakcijoje. Bet aš negalėčiau pasakyti, kad jos aštrios buvo. Kad didelių konfliktų buvo, tai tikrai ne“, – patikino ji.
A. Norkienė taip pat pabrėžia, kad A. Širinskienė daug prisidėjo tiek prie frakcijos, tiek prie šešėlinės „valstiečių“ Vyriausybės darbo.
„Ji labai daug įdėjo darbo ne tik Šešėlinėje Vyriausybėje, ir frakcijos darbe. Jos nuomonė visada buvo labai svarbi“, – sakė LVŽS frakcijos seniūnė.
ELTA primena, kad pirmadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narė A. Širinskienė savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad palieka „valstiečių“ partiją. Anot A. Širinskienės, sprendimą lėmė nusivylimas frakcijos ir šešėlinės Vyriausybės darbu bei kolegų pavydas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Buvęs JAV pajėgų Europoje vadas pažėrė kritikos Lietuvai: sureagavo A. Anušauskas2
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad kai kurios buvusio Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) sausumos pajėgų vado Europoje Beno Hodgeso išsakytos pastabos dėl Lietuvos gynybos klausimų nėra paremtos naujausia informac...
-
Prokuratūra netirs aplinkybių dėl V. Matijošaičio šeimos sklypų Kaune įsigijimo15
Generalinė prokuratūra paliko galioti Kauno prokurorų sprendimą netirti aplinkybių dėl miesto mero Visvaldo Matijošaičio šeimos sklypų įsigijimo Kaune aplinkybių. ...
-
Klaipėdos taryba Seimo nario dar palauks8
Septynis mandatus į Klaipėdos tarybą laimėjusios partijos „Laisvė ir teisingumas“ lyderis Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, išrinktas pirmuoju numeriu, nusprendė į uostamiestį neskubėti. Jis patikino liekąs parlamente, o miesto t...
-
K. Budrys: Baltarusijoje dislokuodama branduolinį ginklą Rusija pažeistų tarptautinę teisę5
Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sako, kad Rusija pažeistų tarptautinę sutartį dėl branduolinio ginklo neplatinimo (NPT), jeigu dislokuotų tokį ginklą Baltarusijoje. ...
-
Seimui teikiamas siūlymas sudaryti apkaltos komisiją konservatorei J. Sejonienei
Seimui antradienį planuojama pateikti iniciatyvą sudaryti apkaltos komisiją konservatorei Jurgitai Sejonienei, užregistravusiai kalbėti švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę. ...
-
Parlamente – balsavimai dėl nepasitikėjimo A. Stončaičiu ir M. Daniele2
Antradienį parlamentarai balsuos dėl dalies Seimo narių pareikšto nepasitikėjimo Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininku demokratu Algirdu Stončaičiu ir Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininke Laisvės frakcijos nare Morgana Daniele. ...
-
VRK vadovė atsakys į opozicijos klausimus dėl rinkimų nesklandumų
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Jolanta Petkevičienė antradienį Seime atsakys į opozicijos klausimus dėl rinkimų organizavimo nesklandumų. ...
-
Seime – siūlymas aiškintis, kas galėjo K. Bartoševičiui nutekinti žinią apie tyrimą17
Seimui antradienį vėl bus teikiamas siūlymas aiškintis, kas galėjo buvusiam parlamentarui Kristijonui Bartoševičiui nutekinti žinią apie jo atžvilgiu atliekamą ikiteisminį dėl galimo nepilnamečių tvirkinimo ir prievartavimo. ...
-
V. Rupšys sako branduolinių ginklų dislokavimą Baltarusijoje vertinantis kaip iššūkį11
Rusijos sprendimą Baltarusijoje dislokuoti taktinį branduolinį ginklą Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys vertina kaip iššūkį, tačiau pabrėžia, kad toks Kremliaus žingsnis nėra netikėtas. ...
-
Lietuvoje lankėsi Islandijos kariuomenės vado funkcijas vykdantis J. G. Allanssonas
Lietuvoje pirmadienį lankėsi Islandijos užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir gynybos direktorato generalinis direktorius, vykdantis ir kariuomenės vado funkcijas, Jonas Gunnaras Allanssonas (Jounas Gunaras Alansonas). ...