V. Titovas turėtų išvykti iš Lietuvos? Pereiti į pagrindinį turinį

V. Titovas turėtų išvykti iš Lietuvos?

2018-09-13 08:21

Lietuvos rusų sąjungos atstovas Viačeslavas Titovas gali prarasti tarybos nario mandatą. Nutarta kreiptis į Vyriausiąjį administracinį teismą, kuris ir nuspręs, ar politikas sulaužė tarybos nario priesaiką. Pats V. Titovas toliau laikosi savo, esą varžoma jo žodžio laisvė.

Viačeslavas Titovas
Viačeslavas Titovas / Vytauto Petriko nuotr.

Ketvirtadienį miesto taryba davė palaiminimą komisijos nutarimui kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą dėl V. Titovo pasisakymų.

Svarstant šį klausimą užvirė aštrios diskusijos. Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui teko ne kartą pertraukti V. Titovo samprotavimus apie "demokratinės valstybės griuvimą".

Adolfą Ramanauską-Vanagą viešai apšmeižęs politikas vėl rėmėsi surinkta medžiaga "apie Lietuvos partizanų vado vykdytus civilių žudymus". Tą pačią medžiagą jis žada perduoti atsakingoms institucijoms.

V. Titovo žodžiais, laisvai reikšti savo nuomonės neleidžiantys tarybos nariai bando sunaikinti demokratines vertybes bei griauna žodžio laisvę. Maža to, norėdamas sustiprinti įspūdį jis pacitavo filosofą Volterą.

"Ar jums visai nesvarbi piliečio nuomonė? Draudžiama tarybos narį persekioti už atiduotą balsą ar pareikštą nuomonę", – priminė V. Titovas.

Istorikas Vygantas Vareikis Lietuvos rusų sąjungos atstovo kalbą pavadino propagandine. Esą V. Titovas laikosi antivalstybinės pozicijos, nes okupacinės valdžios nutarimai, kuriais jis remiasi, yra niekiniai.

Valdemaras Anužis patarė V. Titovui ir jį palaikantiems žmonėms išvykti iš Lietuvos. Jam pritarė ir Arūnas Barbšys, kuris V. Titovo pasisakymus laiko ne nuomone, o šmeižtu.

"Laisvė nėra anarchija", – įsitikinęs A. Barbšys.

Klaipėdos meras V. Titovui ne kartą siūlė viešai atsiprašyti A. Ramanausko-Vanago šeimos bei visos Lietuvos. Miesto vadovo manymu, propagandos skleidimui negalima dangstytis demokratija.

„Tiek taryba, tiek komisija savo misiją įvykdė, o dabar verdiktą priims teismas. Taryba – ne teismo salė. Tik teismas gali įvertinti buvo ar nebuvo sulaužyta tarybos nario priesaika. Koks bebūtų teismo sprendimas, mes jį privalėsime gerbti, nes gyvename teisinėje valstybėje“, – sakė Klaipėdos meras V. Grubliauskas.

Atsakydamas į tai V. Titovas toliau varė savo, esą tarybos nariai nenori jo girdėti.

24 tarybos nariai balsavo už tai, kad būtų kreipiamasi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą su prašymu pateikti išvadą, ar V. Titovas sulaužė tarybos nario priesaiką.

Rusų aljanso atstovė Tatjana Fedotova pranešė, kad frakcija susilaikė nuo dalyvavimo šiame procese ir jame nedalyvaus ir toliau.

Tik sulaukusi teismo išvados Klaipėdos miesto savivaldybės taryba galės priimti galutinį sprendimą.

Įgaliojimų netekimo procedūra Klaipėdos mero iniciatyva V. Titovui buvo pradėta po to, kai šis liepos 18 d. Finansų ir ekonomikos komitete svarstant klausimą dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo pareiškė, kad dėl partizanų vado kaltės buvo nužudyta 8 tūkst. taikių piliečių ir vaikų.

Kitą dieną savo socialinio tinklo paskyroje V. Titovas patalpino ir viešą įrašą, kuriame nurodė, kad A. Ramanauskas-Vanagas dalyvavo taip vadinamuose „karo-lauko“ teismuose ir asmeniškai skelbė mirtinus nuosprendžius taikiems Lietuvos gyventojams.

V. Titovas teigė, kad dabartiniame kontekste A. Ramanauską-Vanagą būtų galima laikyti teroristinės organizacijos lyderiu.

Dėl V. Titovo pasisakymų taip pat yra pradėtas ikiteisminis tyrimas Klaipėdos apygardos prokuratūroje pagal Baudžiamojo kodekso 313 straipsnio 2 dalį – dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, o Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisija konstatavo, kad V. Titovas pažeidė valstybės politiko elgesio principus bei nusprendė dėl įtarimų, kad V. Titovo veiksmuose gali būti nusikalstamos veikos požymių, perduoti tyrimo medžiagą Klaipėdos apygardos prokuratūrai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų