URM: B. Netanyahu išduotas tarptautinis arešto orderis turi būti vykdomas

Tarptautiniam baudžiamajam teismui (TBT) ketvirtadienį išdavus arešto orderius Izraelio premjerui Benjaminui Netanyahu (Benjaminui Netanjahu), buvusiam šios šalies gynybos ministrui ir vienam „Hamas“ vadui, Užsienio reikalų ministerija (URM) sako, kad šie sprendimai turi būti vykdomi.

„Teismo sprendimai yra privalomi šalims narėms vykdyti. Teismui išdavus suėmimo orderį, jo vykdymas yra privalomas visose TBT Romos statuto šalyse arba tose valstybėse ar teritorijose, kurios pripažįsta TBT jurisdikciją“, – BNS perduotame komentare nurodė ministerija.

Pasak jos, Lietuva nuosekliai remia ir palaiko TBT veiklą, gerbia šio teismo nepriklausomumą ir nešališkumą.

Kaip pažymėjo URM, Romos statutas Lietuvoje įsigaliojo 2003-ųjų rugpjūtį, šiuo metu jo šalimis yra 125 pasaulio valstybės. Pastaroji prie jo prisijungė Ukraina, kurioje Statutas įsigalios nuo kitų metų sausio 1 dienos.

„Lietuva tuo pačiu primena, kad nubausti dar ne visi 2023 metų spalio 7 dienos teroristinio išpuolio prieš Izraelį sumanytojai ir vykdytojai, apie 100 Izraelio ir kitų šalių piliečių iki šiol laikomi įkaitais“, – pridūrė URM.

Tarptautinis baudžiamasis teismas ketvirtadienį išdavė arešto orderius B. Netanyahu, jo buvusiam gynybos ministrui Yoavui Gallantui (Joavui Galantui) ir „Hamas“ kariniam vadui Mohammedui Deifui (Mohamedui Deifui).

Orderiai išduoti dėl kaltinimų karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui dėl karo Gazos Ruože bei 2023-ųjų spalį „Hamas“ prieš žydų valstybę surengto išpuolio, kuris paskatino Izraelio puolimą palestiniečių teritorijoje.

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) ketvirtadienį pareiškė, kad TBT išduoti minėtų trijų asmenų arešto orderiai yra privalomi ir turėtų būti vykdomi, taip pat pažymėjo, kad tai nėra politinis sprendimas.

Žmogaus teisių gynimo grupė „Amnesty International“ teigė, kad po TBT sprendimo B. Netanyahu tapo oficialiai ieškomu asmeniu.

Savo ruožtu, Izraelio premjeras Tarptautinį baudžiamąjį teismą apkaltino antisemitizmu, pavadinęs tai „šių laikų Dreyfuso (Dreifuso) byla“ ir pažadėjęs, kad toks sprendimas neturės įtakos šalies veiksmams ginant savo piliečius.

Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas (Isaakas Hercogas) šį TBT žingsnį pavadino „tamsia diena teisingumui“.

Tuo metu Jungtinės Valstijos iš esmės atmetė TBT sprendimą, Baltiesiems rūmams pabrėžus susirūpinimą, kad prokuroras Karimas Khanas (Karimas Chanas) paskubėjo išduoti tris arešto orderius, buvo padaryta proceso klaidų.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Jis negali būti vykdomas, nes pagal tarptautinį susitarimą Hagos teismas dabar nebeišdavinėja tokių orderių ir jau seniai. Tuo užsiima kita institucija. Be to, pagal susitarimą, arešto orderio megali pasirašyti suinteresuoti prokurorai. Kadangi nė vienas normalus prokuroras nesutiko pasirašyti šio juokingo orderio, tai teismas šiaip ne taip rado kažkur Anglijoje aktyvų religinį musulmoną Karim Khan ir tas pasirašė. Bet jo parašas neturi galios, nes teismas tokio ordero negalėjo išduoti, o jis, kaip suinteresuotas asmuo, negali jo pasirašyti. Jei konfliktas yra tarp žydų ir musulmonų- tai ant tokio orderio negali pasirašyti nei žydas, nei musulmonas. Žmonės nežino politinės teisės ir rašo bile ką.

o pas mus teisiamas žemaitaitis

o pas mus teisiamas žemaitaitis portretas
už tai, kad išdrįso pakritikuoti netanjahu.

kiek antisemitų atsirado

kiek antisemitų atsirado portretas
jungtinės tautos, tarptautinis teismas. vis daugiau ir daugiau, net tie kas buvo atvirai prosionistiški.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių