- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo valdyba ketvirtadienį nustatė, kad įsigaliojus reikalavimui parlamentarams atitikti reikalavimus galimybių pasui gauti einant į Seimo rūmus, politikai įeis pagal bendrą tvarką, kaip visi čia dirbantys tarnautojai.
„Pagrindinis principas yra tai, kad Seimo nariai atvyksta į Seimo rūmus atlikti darbo funkcijų, todėl Seimo valdybos sprendime siūloma nustatyti, kad Seimo nariams būtų taikomos tos pačios taisyklės, kurios taikomos Seimo kanceliarijos darbuotojams“, – posėdyje sakė Seimo kancleris Modestas Gelbūda.
Seimo nariai kanceliarijai turės pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad jie yra pasiskiepiję arba persirgę koronavirusu, o tokių dokumentų nepateikus bus deaktyvuojamos jų kortelės patekimui į Seimą.
Kaip pažymėjo kancleris, Seimo nariams įeinant į parlamentą, kaip ir darbuotojams, nereikės rodyti galimybių paso. Jį įeidami į rūmus rodo lankytojai ir žurnalistai.
„Bus įtvirtintas Seimo narių kaip darbuotojų į ėjimo į rūmus principas, o ne galimybių paso, nes galimybių pasas yra susijęs su ūkine veikla, kai žmonės eina į įvairias įstaigas, tokias kaip kavines, parduotuves ir taip toliau“, – sakė kancleris.
Vadinasi, pro vartelius, apsaugos postus praėjimo nelieka, prie kiemo vartų taip pat, kur vadinamosios kelio užtvaros.
Seimo kanceliarijos atstovė Laura Ulevičė konkretizavo, kad dokumentų nepateikusiems parlamentarams būtų deaktyvuojami Seimo nario pažymėjimai.
„Vadinasi, pro vartelius, apsaugos postus praėjimo nelieka, prie kiemo vartų taip pat, kur vadinamosios kelio užtvaros“, – sakė kanceliarijos darbuotoja.
Anot jos, parlamentarai galės pateikti tris dokumentus: patvirtinantį pasiskiepijmą pagal pilną schemą, persirgimą arba neigiamą testo rezultatą.
Seimo nariai kanceliarijai turės iki sausio 6 dienos pateikti reikalingus dokumentus, o iki sausio 10 dienos – neigiamą COVID-19 testą. To nepadarius, jiems bus draudžiama patekti į Seimo rūmus nuo sausio 11 dienos.
Seimas praėjusią savaitę priėmė Seimo statuto pataisas, kad nuo sausio į parlamentą Seimo narys galės įeiti tik pateikęs dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos arba karantino paskelbimo nurodytiems kriterijams.
Jeigu tokio dokumento neturintis parlamentaras nedalyvaus Seimo ar komitetų, komisijų posėdžiuose, bus laikoma, jog posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.
Taip pat pandemijos metu Seimo narys rinkėjus į susitikimus uždarose patalpose galės kviesti tik tuo atveju, jeigu turi tokį dokumentą.
Pataisą inicijavęs Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma sako, kad ši pataisa padėtų Seimui išvengti kritikos, jog paprastiems piliečiams nustatomos vienos taisyklės, o parlamentarams – kitos.
Šiuo metu norint patekti į Seimo rūmus galimybių pasą privalu pateikti visiems lankytojams ir žurnalistams, kanceliarijos darbuotojai, pateikę dokumentus dėl imuniteto, įeina automatiškai su darbuotojo kortele.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Šakalienė: reikia ieškoti naujų galimybių pritraukiant JAV investicijas gynybos srityje5
Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė sako, kad reikia ieškoti naujų galimybių pritraukiant Jungtinių Amerikos Valstijų investicijas į Lietuvą, ypač – gynybos srityje. ...
-
Skvernelis siūlo Sausio 13-ąją paskelbti valstybės švente9
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis siūlo Sausio 13-ąją paskelbti valstybės švente. ...
-
Panevėžio mero posto ketina siekti šeši kandidatai, Jonavos ir Joniškio – po keturis
Dėl Panevėžio miesto mero posto kovą nori varžytis šeši politikai, dėl Jonavos ir Joniškio rajono merų – po keturis, penktadienį pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). ...
-
Finansų ministras po viceministro pasisakymų: tai – vienintelis komentaras2
Finansų ministras Rimantas Šadžius sako neabejojantis viceministro Valentino Gavrilovo lojalumu Lietuvos valstybei, todėl jis gali tęsti darbą. ...
-
Dėl finansų viceministro – pikta reakcija iš Prezidentūros10
Finansų viceministro Valentino Gavrilovo teiginius, kad jis ir toliau švęs gegužės 9-ąją kaip pergalės Antrajame pasauliniame kare dieną Prezidentūra vadina nesuprantamais. ...
-
Budrys: Lietuvai reikalinga Pekine veikianti ambasada8
Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys sako, jog Lietuvai reikalinga Kinijoje veikianti šalies ambasada. ...
-
Žemaitaitis teisme: sužinojome skandalingą faktą51
Seimo nario, partijos „Nemuno aušra“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio byloje dėl neapykantos kurstymo prieš žydus liudijusi istorikė Nijolė Maslauskienė sakė, kad nėra duomenų teigti, jog žydai labiausiai prisidėjo prie s...
-
Kremlius puolė reaguoti į Nausėdos žodžius apie Kaliningradą48
Prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, kad „Karaliaučius niekada netaps Kaliningradu“, Maskva tokią Lietuvos vadovo poziciją vadina „teritorinėmis pretenzijomis“. ...
-
Tik pradėjusio dirbti ministro sprendimas – jau ant Seimo komisijos stalo5
Žiniasklaidoje pasklidus informacijai, kad aplinkos ministras Povilas Poderskis pradėjęs darbą atšaukė naujai suformuotą buvusios savo darbovietės valdybą, šį klausimą nusprendė nagrinėti Seimo Antikorupcijos komisija, praneša ...
-
Šimonytė neutralumo nesilaikė: parėmė vieną iš kandidatų į TS-LKD pirmininkus13
Buvusi premjerė Ingrida Šimonytė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko rinkimuose rems buvusią švietimo ministrę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę. ...