„Jeigu tokį pat tempą laikysime, viskas automatiškai išsispręs maždaug birželio mėnesį ir nebus nė vieno prašymo, tiesiog nebus lėšų tam“, – šią savaitę per valdybos posėdį teigė jis.
Seimo kanceliarijos duomenimis, Seimo narių komandiruotėms jau išleista penktadalis metų biudžeto, tai yra apie 132 tūkst. eurų.
„Matome, kad tirpsta tos lėšos skirtingai pagal eilutes, yra kur tas panaudojimas racionalus, yra kur artėja prie 30 procentų“, – teigė S. Skvernelis.
Iš parlamentinei diplomatijai skirto biudžeto jau išleista per 57 tūkst. eurų arba beveik trečdalis suplanuotų pinigų.
Trečiadienį Seimo valdybai abejonių kilo dėl socialdemokratų Vaidos Aleknavičienės ir Sauliaus Čaplinsko dalyvavimo „Planet Youth“ metinėje konferencijoje Islandijoje kovo viduryje.
Seimo vicepirmininkė Rasa Budbergytė klausė, kodėl dviejų žmonių komandiruotė kainuoja 5,2 tūkst. eurų, ar į konferenciją būtina vykti dviem Seimo nariams.
Yra kur tas panaudojimas racionalus, yra kur artėja prie 30 procentų.
Taip pat valdyba atidėjo sprendimą dėl keturių Seimo narių dalyvavimo tarpparlamentiniame posėdyje „Naujas tvaraus Europos klestėjimo ir konkurencingumo planas: švarios pramonės susitarimas“. Suabejota, ar į šį renginį turi vykti ne tik du Aplinkos apsaugos komiteto, bet ir du Užsienio reikalų komiteto nariai.
Pernai parlamentarų komandiruotėms taip pat buvo suplanuota 650 tūkst. eurų.
„Atsispiriame iš esmės nuo praėjusių metų patirties ir planavimo“, – vasario pradžioje tvirtinant komandiruočių biudžetą sakė už komandiruotes atsakinga parlamento vicepirmininkė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Anot jos, Seimo komitetai ir komisijos pateikė ambicingus komandiruočių planus, tačiau viskam lėšų neužteks.
„Pagal tai, kiek lėšų numatyta parlamentinei diplomatijai, prioritetus vis tiek reikės išskirti“, – pabrėžė V. Čmilytė-Nielsen.
Ji ragino Seimo narius komandiruotėms daugiau naudoti parlamentinei veiklai skirtas lėšas, ypač kai norima vykti į kokius nors minėjimus užsienyje.
Pagal Seimo valdybos patvirtintą išlaidų komandiruotėms planą, daugiausia – 275 tūkst. eurų – numatyta Seimo delegacijoms tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose.
Parlamentinei diplomatijai planuojama išleisti 194,5 tūkst. eurų, 90 tūkst. eurų – Seimo vadovų išvykoms, 80 tūkst. eurų – Seimo komitetų dalyvavimui pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai parlamentiniuose ir Europos Parlamento rengiamuose susitikimuose.
Dar per 10 tūkst. suplanuota parlamentinėms frakcijoms.
Seimo vicepirmininkė socialdemokratė R. Budbergytė tuomet akcentavo, kad kiekvienas komandiruotės prašymas bus vertinamas atsakingai, dėl to daliai prašymų gali būti nepritarta.
„Tikrai tų kelionių labai daug. Pirmininkavimui (Europos Sąjungos Tarybai – BNS) neužteks pinigų, net patvirtinus planą, reikės labai sąmoningai žiūrėti tas keliones, ar jos būtinos, ar tai yra daugiau toks pasivažinėjimas. Nenoriu įvardyti kitu žodžiu. Kelionės į minėjimus tikrai galėtų būti dengiamos iš parlamentinių lėšų“, – teigė ji.
Vicepirmininkė taip pat atkreipė dėmesį, kad dėl išvykų kartais negalima priimti sprendimų Seimo komitetuose ir komisijose, nes nesusirenka kvorumas.
„Tikrai yra labai daug komandiruočių, ir komitetų posėdžiuose mes neturime kvorumų, tiek Užsienio reikalų komitete, tiek Europos reikalų komitete. Tikrai noriu paprašyti, kad ne tik komandiruotėse reikėtų leisti tarpsesijinį laikotarpį“, – tvirtino R. Budbergytė.
S. Skvernelis pabrėžė, kad tvirtinant komandiruotes dėmesys bus skiriamas Lietuvos užsienio politikos prioritetinėms kryptims.
„Pritarčiau, kad komandiruočių ir važiavimų prioritetas turi būti ten, kur šiandien tarpparlamentinė diplomatija yra svarbiausia. Viena iš tų krypčių – JAV. Taip pat visi renginiai, susiję su mūsų besąlygiška parama Ukrainai (...) Mums gal kartais atrodo to reikšmingumas sunkiai suvokiamas, bet realiai tai labai svarbu – ryžtą, valią demonstruoti, advokatauti ukrainiečiams, jeigu taip galima pasakyti (...)“, – sakė jis.
Seimo kanceliarijos BNS pateiktais duomenimis, praėjusiais metais parlamentarai nepanaudojo visų komandiruotėms skirtų lėšų: iš 650 tūkst. eurų išleista 492,7 tūkst. eurų. Iš jų pačių politikų išvykoms teko 352,3 tūkst. eurų, 140,4 tūkst. eurų – Seimo narių delegacijas lydintiems asmenims.
(be temos)
(be temos)
(be temos)