Skvernelis: laisvadienio lapkričio 2-ąją gali nebelikti

Į šventinių dienų sąrašą Sausio 13-ąją įtraukti siūlantis Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad šiuo klausimu pirmiausia derėtų rasti bendrą parlamentarų sutarimą. Visgi, anot valdančiajai daugumai priklausančios Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderio, optimaliausia būtų kalbėti apie Mirusiųjų atminimo dienos išbraukimą.

„Yra mano nuomonė (Lapkričio 2-oji – ELTA). Yra kitų nuomonė Gegužės 1-oji. Trečia nuomonė yra Joninės. Ieškosime sprendimo. (...) Sąmoningai neteikiu konkretaus siūlymo, kokia diena turėtų būti išbraukta, todėl, nes norisi, kad, kaip ir Sausio 13-ąją buvome vieningi, taip ir dėl šios šventės įprasminimo būtume vieningi“, – antradienį Seime žurnalistams akcentavo S. Skvernelis.

„Manau, surasime bendrą vardiklį su Seimo nariais, kad galbūt kažkuri iš tų švenčių, kuri šiandien yra minima, gal nėra tokia prasminga, kalbant apie mūsų valstybingumą“, – pridūrė jis, leisdamas suprasti, kad omenyje turi Lapkričio 2-ąją minimą Mirusiųjų atminimo dieną.

Visgi paklaustas, ar pastaroji diena į šventinių dienų sąrašą buvo įtraukta ne tuomet, kai S. Skvernelis ėjo ministro pirmininko pareigas, politikas tikina – dėl to problemos nėra. 

„Nieko čia baisaus nėra. Prie mūsų atsirado, prie mūsų ir išnykti gali“, – pabrėžė demokratų lyderis.

Premjeras nuogąstauja dėl minėjimo įpročių

Savo ruožtu dabartinis Vyriausybės vadovas Gintautas Paluckas šiuo klausimu neslepia turintis abejonių. Anot jo, dėl Sausio 13-osios įtraukimo į šventinių dienų sąrašą būtina diskutuoti.

„Dėl išeiginės dienos Sausio 13-ąją reikės padiskutuoti plačiau. Iš principo, yra manančių, kad tas unifikuotas šventimo būdas, kurį pasirenkame kaip valstybė, matome ugdymo įstaigose, darbo aplinkoje, organizuojant šventes miesto aikštėse, yra visai neblogas. Jeigu perkelsime tai į namus, į šeimas, ant sofos prie televizoriaus, gali būti, kad minėjimo ir šventimo įpročiai taps kitokie ir nebeturėsime tokio gero, teigiamo efekto“, – žurnalistams teigė G. Paluckas.

„Tačiau, jeigu reikėtų keisti kažką į kažką, tai, be abejo, antroji Vėlinių diena bent jau mano sąraše būtų prioritetinė, lyginant su Gegužės 1-ąja“, – pažymėjo jis.

ELTA primena, kad Seimo pirmininkas S. Skvernelis antradienį parlamentui žada teikti siūlymą Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – įtraukti į švenčių sąrašą. Jei Seimas iniciatyvai pritartų, ši diena būtų išbraukta iš atmintinų dienų kalendoriaus ir taptų nedarbo diena.

Pasak S. Skvernelio, Sausio 13-oji – viena svarbiausių modernios Lietuvos istorijos datų, kalbančių apie mūsų valstybės, tautos valstybingumo gynybą. 

Pagal galiojantį Darbo kodeksą, Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena – nėra priskirta prie tų švenčių dienų, kuriomis paprastai nedirbama.  Šiuo metu Sausio 13-oji yra įtraukta į Atmintinų dienų sąrašą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

na na

na na portretas
Kaip supratau, pakeisti vieną šventinę dieną (net nelabai svarbu kurią) kita šventine diena yra trečias pagal svarbą Lietuvos klausimas. Pirmas buvo visai Vyriausybei aplankyti Ukrainą. Antras - sugrąžinti vaikišką “šampaną”. Šalia dar kiti, kasdieniai reikalai: įkąsti Žemaitaičiui ir patąsyti už ūsų Rusiją…

> Inter

> Inter portretas
nėra krikščioniškų švenčių, kurios nebūtų baltiškų atitikmuo:) Netgi velykos atsirado iš jorės.

Onė

Onė  portretas
Žmogau lapkričio 2 d yra Vėlinės tai svarbesnė šventė nei lapkričio 1d,visų šventųjų diena ir žvakutės buvo dedamos antrą dieną,kadangi prie ruso žmonės per Vėlines truks pliš lankė kapus,tai jie nusprendė pirmą dieną padaryti mirusiųjų pagerbimo diena,netgi buvo skaitoma,deklaruojama posmai. Tai va antroji diena Vėlinės turi būti laisva diena, pasitarkite su kunigais,jei nieko neišmano.
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių