- Jadvyga Bieliavska, Rugilė Augustaitytė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Iš artėjančios Seimo pavasario sesijos darbų programos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja, Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė siūlo išbraukti Partnerystės įstatymo projektą ir lydinčius teisės aktus.
Parlamentarė įregistravo tai numatantį pasiūlymą nutarimo projektui dėl Seimo pavasario sesijos darbų programos patvirtinimo.
Pasak pasiūlymo autorės A. Širinskienės, reprezentatyvios apklausos rodo, kad bandymai sureguliuoti partnerystės teisinius santykius poliarizuoja ir priešina visuomenę.
„Partnerystės įteisinimui nepritaria didžioji dalis Lietuvos gyventojų. Dėl to, esant geopolitinėms įtampoms, kai Europoje vyksta karas, ir siekiant toliau nepriešinti visuomenės grupių tarpusavyje, siūlytina pakeisti Seimo pavasario sesijos darbų programą, atsisakant partnerystės teisinius santykius reguliuojančių teisės aktų“,– savo pasiūlymą argumentuoja A. Širinskienė.
Dar neįregistruotas Partnerystės įstatymo projektas ir jo lydimieji teisės aktai yra įrašyti pavasario sesijos darbų programoje prie Laisvės frakcijos siūlomų projektų.
M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.
Sureagavo T. V. Raskevičius
Iš artėjančios Seimo pavasario sesijos darbų programos Lietuvos regionų frakcijos narei A. Širinskienei pasiūlius išbraukti Partnerystės įstatymo projektą, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius teigia, kad galutinį sprendimą dėl įstatymo įtraukimo į Seimo sesiją parlamentarai ketina priimti šį ketvirtadienį. T. V. Raskevičius akcentuoja, kad Laisvės frakcija sieks suburti maksimalų palaikymą, kad įstatymas būtų ne tik įtrauktas į darbotvarkę, tačiau ir priimtas.
„Širinskienė registravo siūlymą jį išbraukti, tai Seimas ketvirtadienį dėl to spręs. Bet ateidama į Seimą Laisvės partija atsinešė idėjas, kurios priartintų Lietuvą prie vakarietiškų vertybių ir kuo labiau atitolintų mūsų valstybę nuo Kremliaus ideologijos. Man atrodo, kad, atsižvelgus į pastarųjų dienų aplinkybes, į karo kontekstą, negalime leisti, kad pagrindinės mūsų partijos programinės temos taptų vidaus ar išorės priešiškų jėgų įrankiu, didinant susipriešinimą mūsų visuomenėje“, – antradienį Eltai teigė T. V. Raskevičius.
Ateidama į Seimą Laisvės partija atsinešė idėjas, kurios priartintų Lietuvą prie vakarietiškų vertybių ir kuo labiau atitolintų mūsų valstybę nuo Kremliaus ideologijos.
T. V. Raskevičiaus teigimu, Partnerystės įstatymo priėmimas priartintų Lietuvą prie vakarietiškų ir demokratinių vertybių, o tai ypač svarbu dabartiniame kontekste.
„Partnerystės įstatymas pavasario sesijoje tikrai bus, ir aš kaip politikas, ir Laisvės frakcija sieks, kad aplink jį maksimaliai vienytųsi žmonės, politikai, kurie pasisako už kuo daugiau vakarietiškas ir demokratines vertybes Lietuvoje“, – teigė T. V. Raskevičius.
Be to, numatoma, kad naujajame projekte bus pakeitimų, tačiau, T. V. Raskevičius teigia, kad apie juos bus galima kalbėtis tik įregistravus siūlymą.
„Bus siūlomi tam tikri pakeitimai, nebus identiškas toks, koks buvo registruotas praėjusį pavasarį, o apie konkrečius pasiūlymus galėsime kalbėti plačiau, kai projektas bus užregistruotas“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad dar neįregistruotas Partnerystės įstatymo projektas ir jo lydimieji teisės aktai yra įrašyti pavasario sesijos darbų programoje prie Laisvės frakcijos siūlomų projektų.
Tačiau antradienį A. Širinskienė pasiūlė išbraukti Partnerystės įstatymo projektą ir lydinčius teisės aktus. Pasak pasiūlymo autorės A. Širinskienės, reprezentatyvios apklausos rodo, kad bandymai sureguliuoti partnerystės teisinius santykius poliarizuoja ir priešina visuomenę.
Kiek anksčiau neįtraukti Partnerystės įstatymo į pavasario Seimo sesiją paragino ir konservatoriai. Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma teigė, kad liberalai, prasidėjus Rusijos karinei agresijai Ukrainoje, turėtų atidėti priešpriešą visuomenėje galinčių sukelti klausimų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Laisviečiai“ atsitraukti neketina: A. Armonaitė tikina Seimo užkulisiuose matanti pokyčius8
Pastaruoju metu „laisviečių“ lyderiams užuominomis prakalbus apie valdančiąją koaliciją galinčius sugriauti sprendimus, Laisvės partijos pirmininkė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia, kad padėkoti partn...
-
Valstybės tarnybos departamentui siūlomos naujos funkcijos
Valstybės tarnybos įstatyme siūloma reglamentuoti Valstybės tarnybos departamento statusą, funkcijas, priežiūrą ir kontrolę. ...
-
Apie lobistų įtaką praneša tik Seimo, Vyriausybės ir sostinės savivaldybės atstovai
Pusantrų metų galiojančią prievolę deklaruoti susitikimus su lobistais aktyviausiai vykdo Seimo ir Vyriausybės nariai bei Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. ...
-
Premjerės I. Šimonytės komandą palieka atstovė spaudai R. Jakilaitienė29
Iš premjerės Ingridos Šimonytės politinės komandos traukiasi patarėja ryšių su visuomene klausimais Rasa Jakilaitienė. ...
-
Siūloma neatimti iš Seimo narių padėjėjų galimybės dirbti iki 60 val. per savaitę11
Siūloma ir kitais metais palikti galioti Valstybės tarnybos įstatymo nuostatą, leidžiančią Seimo nario politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojui dirbti ne ilgiau kaip 60 valandų per savaitę. ...
-
Siūlo pradinukams vieną kartą apmokėti vasaros plaukimo stovyklą1
Opozicinių socialdemokratų atstovas Linas Jonauskas siūlo pradinukams vieną kartą valstybės lėšomis apmokėti vasaros plaukimo stovyklą. ...
-
Taivanas pasmerkė Kinijos sankcijas Lietuvai dėl viceministrės vizito į Taipėjų5
Šeštadienį Taivanas pasmerkė Kinijos sankcijas prieš Lietuvos susisiekimo viceministrę Agnę Vaiciukevičiūtę, kurios buvo paskelbtos po jos vizito Taipėjuje. Taivanas teigia, kad tokios bauginimo priemonės yra nepagrįstos, informu...
-
A. Zuoką jau pasivijo nemalonumai: teks aiškintis Vyriausiajai rinkimų komisijai13
Pirmasis apie dalyvavimą Vilniaus miesto mero rinkimuose pranešęs Artūras Zuokas bus ir vienas pirmųjų, kuriam, panašu, teks atsakyti į nepatogius klausimus. ...
-
Susisiekimo ministerija: Pekino veiksmai neprisideda prie diplomatinių santykių plėtotės3
Kinijos veiksmai prieš Lietuvą neprisideda prie demokratinių šios Azijos valstybės santykių su demokratiniu pasauliu plėtojimo, pareiškė Lietuvos susisiekimo ministerija. ...
-
Lietuvos pasitraukimu iš 17+1 formato besipiktinusi opozicija estų ir latvių sprendimo nesureikšmina7
Opozicijos atstovai, dar prieš metus Lietuvos pasitraukimą iš 17+1 formato vadinę neapgalvotu simboliniu žingsniu, sukėlusiu viešojoje erdvėje nereikalingą triukšmą, šiandien Latvijos ir Estijos pasitraukimo nelinkę s...