A. Širinskienė siūlo iš sesijos darbų programos išbraukti Partnerystės įstatymą

Iš artėjančios Seimo pavasario sesijos darbų programos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja, Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė  siūlo išbraukti Partnerystės įstatymo projektą ir lydinčius teisės aktus.

Parlamentarė įregistravo tai numatantį pasiūlymą nutarimo  projektui dėl  Seimo pavasario sesijos darbų programos patvirtinimo.

Pasak pasiūlymo autorės A. Širinskienės, reprezentatyvios apklausos rodo, kad bandymai sureguliuoti partnerystės teisinius santykius poliarizuoja ir priešina visuomenę.

„Partnerystės įteisinimui nepritaria didžioji dalis Lietuvos gyventojų. Dėl to, esant geopolitinėms įtampoms, kai Europoje vyksta karas, ir siekiant toliau nepriešinti visuomenės grupių tarpusavyje, siūlytina pakeisti  Seimo pavasario sesijos darbų programą, atsisakant partnerystės teisinius santykius reguliuojančių teisės aktų“,– savo pasiūlymą argumentuoja A. Širinskienė.

Dar neįregistruotas Partnerystės įstatymo projektas  ir jo lydimieji teisės aktai  yra įrašyti pavasario sesijos darbų programoje prie Laisvės frakcijos siūlomų projektų.  

M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

Sureagavo T. V. Raskevičius

Iš artėjančios Seimo pavasario sesijos darbų programos Lietuvos regionų frakcijos narei A. Širinskienei pasiūlius išbraukti Partnerystės įstatymo projektą, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius teigia, kad galutinį sprendimą dėl įstatymo įtraukimo į Seimo sesiją parlamentarai ketina priimti šį ketvirtadienį. T. V. Raskevičius akcentuoja, kad Laisvės frakcija sieks suburti maksimalų palaikymą, kad įstatymas būtų ne tik įtrauktas į darbotvarkę, tačiau ir priimtas.

„Širinskienė registravo siūlymą jį išbraukti, tai Seimas ketvirtadienį dėl to spręs. Bet ateidama į Seimą Laisvės partija atsinešė idėjas, kurios priartintų Lietuvą prie vakarietiškų vertybių ir kuo labiau atitolintų mūsų valstybę nuo Kremliaus ideologijos. Man atrodo, kad, atsižvelgus į pastarųjų dienų aplinkybes, į karo kontekstą, negalime leisti, kad pagrindinės mūsų partijos programinės temos taptų vidaus ar išorės priešiškų jėgų įrankiu, didinant susipriešinimą mūsų visuomenėje“, – antradienį Eltai teigė T. V. Raskevičius.

Ateidama į Seimą Laisvės partija atsinešė idėjas, kurios priartintų Lietuvą prie vakarietiškų vertybių ir kuo labiau atitolintų mūsų valstybę nuo Kremliaus ideologijos.

T. V. Raskevičiaus teigimu, Partnerystės įstatymo priėmimas priartintų Lietuvą prie vakarietiškų ir demokratinių vertybių, o tai ypač svarbu dabartiniame kontekste.

„Partnerystės įstatymas pavasario sesijoje tikrai bus, ir aš kaip politikas, ir Laisvės frakcija sieks, kad aplink jį maksimaliai vienytųsi žmonės, politikai, kurie pasisako už kuo daugiau vakarietiškas ir demokratines vertybes Lietuvoje“, – teigė T. V. Raskevičius.

Be to, numatoma, kad naujajame projekte bus pakeitimų, tačiau, T. V. Raskevičius teigia, kad apie juos bus galima kalbėtis tik įregistravus siūlymą.

„Bus siūlomi tam tikri pakeitimai, nebus identiškas toks, koks buvo registruotas praėjusį pavasarį, o apie konkrečius pasiūlymus galėsime kalbėti plačiau, kai projektas bus užregistruotas“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad dar neįregistruotas Partnerystės įstatymo projektas ir jo lydimieji teisės aktai yra įrašyti pavasario sesijos darbų programoje prie Laisvės frakcijos siūlomų projektų.

Tačiau antradienį A. Širinskienė pasiūlė išbraukti Partnerystės įstatymo projektą ir lydinčius teisės aktus. Pasak pasiūlymo autorės A. Širinskienės, reprezentatyvios apklausos rodo, kad bandymai sureguliuoti partnerystės teisinius santykius poliarizuoja ir priešina visuomenę.

Kiek anksčiau neįtraukti Partnerystės įstatymo į pavasario Seimo sesiją paragino ir konservatoriai. Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma teigė, kad liberalai, prasidėjus Rusijos karinei agresijai Ukrainoje, turėtų atidėti priešpriešą visuomenėje galinčių sukelti klausimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Birute

Birute portretas
Labai saunu nes tie iskrypeliai jauciasi kaip rusai zudantys nekaltus ukrainiecius ir ypac vaikus.O tie lbgt iskrypeliai siekia tvirkinti vaikus ir zaloti ju psichika.Juos velniop is musu salies kuo greiciau reikia isvyti.

pedalai kaip rusijos kariai

pedalai kaip rusijos kariai portretas
moka tik pimpiais fechtuotis

Jonas

Jonas portretas
Labai teisingai pon. Širinskienę,yra svarbesnių reikalų ,kuriuos reikia spręsti.O nesveikais žmonėmis medikam reikėtų pasirūpinti.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių