„Laisvietis“ T. V. Raskevičius gatvėmis vaikšto jau kaip privatus asmuo – jis nebe Seimo narys. Tvirtina, kad parlamento pasiilgo.
„Man patiko. Mačiau jame daug prasmės. 2028-aisiais metais planuoju į Seimą sugrįžti“, – sako T. V. Raskevičius.
Bet jo dvasia Seime dar gyva. Tiksliau – konservatorių partijoje.
Kaip žinoma, krikdemas Laurynas Kasčiūnas partnerystei nepritaria. Vos tik L. Kasčiūną išrinko konservatorių lyderiu, trys konservatorių liberaliojo flango atstovai vėl ištraukė T. V. Raskevičiaus partnerystės projektą, dar vadinamą civiline sąjunga.
„Po triuškinančio pralaimėjimo, kurį liberalusis Tėvynės sąjungos flangas patyrė pirmininko rinkimuose, tai savotiškas akibrokštas naujajam partijos pirmininkui Laurynui Kasčiūnui, statant jį į nepatogią padėtį“, – įsitikinęs T. V. Raskevičius.
Konservatoriai Matas Maldeikis, Arūnas Valinskas ir Jurgita Sejonienė siūlo dėl partnerystės spręsti pavasarį.
Žiūriu, kad niekas nesiima lyderystės.
„Žiūriu, kad niekas nesiima lyderystės. Tai aš ėmiausi sakydamas: palaukit, nepadėkime šio klausimo į stalčių“, – teigia Seimo narys (TS-LKD) Matas Maldeikis.
Konservatorių frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė neatmeta, kad tai gali būti testas naujam partijos lyderiui.
„Ar diskusijos, kurios buvo anksčiau partijos viduje, ar bus laikomasi partijos viduje galiojusių principų? Yra gerbiamos įvairios pozicijos“ – tvirtina jis.
Šis kelių konservatorių siūlymas pačioje frakcijoje neaptartas.
Konservatorius Kazys Starkevičius nemano, kad tai – pirmieji sabotažai prieš L. Kasčiūną.
„Tiesiog kiekvienas Seimo narys yra laisvas. Mes partijoje tikrai to nedrausime. Kaip Laurynas yra pasakęs – kultūrinių karų nevesime“, – aiškina Seimo narys.
Tą tvirtina ir vienas iš siūlymo iniciatorių M. Maldeikis.
„Žinokite, turiu savo gyvenimą ir neužsiimu jokiais sabotažais. Man nesvarbu, kas būtų partijos pirmininkas. Ir praeitoje kadencijoje turėjau savo poziciją ir ją gyniau“, – sako M. Maldeikis.
L. Kasčiūnas tokio kolegų žingsnio nesureikšmina.
„Seimo nariai turi laisvą mandatą – siūlyti ką nori, kalbėti ką nori. Taip ir vertinu. Aš to nesureikšminu. Esu susitelkęs į rimtus darbus, susijusius su Lietuvos gynybos stiprinimu“, – aiškina konservatorių lyderis.
O valdantieji pavasario sesijos darbus jau susidėliojo.
„Manau, kad pavasario sesijoje šio klausimo nebus“, – sako socialdemokratų frakcijos seniūnas Remigijus Motuzas.
Socialdemokratai teigia, kad pirmiausia turėtų būti svarstomi mokesčių ir pensijų klausimai, o noras įtraukti partnerystę – problema pačioje konservatorių partijoje.
„Kad veikiame, kad turime savo poziciją, kad jos siekiame ir ją įgyvendinsime – nepaisant naujo pirmininko pozicijos. Čia ne konservatorių partija siūlo, o atskiri jos nariai“, – pabrėžia R. Motuzas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Partnerystės klausimo neplanuoja kelti ir Seimo pirmininkas.
„Žiūrint, koks bus įstatymo projektas. Jei bus tas pats, kurį bandyta priimti praėjusioje kadencijoje, nematau, kad jis turėtų perspektyvą“, – sako Saulius Skvernelis.
Nors konservatorių lyderis pasikeitė, frakcija liko ta pati. Skaičiuojama, kad iš 28 konservatorių frakcijos narių partnerystę palaiko apie 20.
„Žiūrėkite, aš neskaičiuoju šių balsų, nes esu tikras, kad šiame Seime, kalbant realistiškai, balsų civilinei sąjungai nėra“, – tvirtina L. Kasčiūnas.
Praėjusioje kadencijoje „laisviečiams“ su partnerystės įstatymu pavyko pereiti dvi stadijas iš trijų – pateikimą ir svarstymą. Liko tik viena – priėmimas. O jei balsų neužtenka, kas atsitinka, gerai žino T. V. Raskevičius.
„Tada įstatymas keliauja į šiukšlių dėžę. Liberalusis konservatorių flangas šį įstatymą stato į labai pavojingą padėtį. Dėl to apmaudu“, – kalba jis.
Tačiau jei šią kadenciją partnerystę priimti pavyktų, už Seimo borto likę „laisviečiai“ vakarėlį vis tiek organizuotų.
(be temos)
(be temos)
(be temos)