A. Širinskienė ir R. Žemaitaitis įvardijo, kodėl nedirbs su „valstiečiais“

Į socialdemokratų formuojamą koaliciją pakviestos „Nemuno aušros“ atstovė Agnė Širinskienė teigia, kad „valstiečiai“ nebūtų patikimas partneris valdančiojoje daugumoje.

„Visada svarbus partnerių patikimumas ir stabilumas, ypač kai dirbi valdančiojoje daugumoje ir turi priimti sprendimus. Visi, kas dirbo su LVŽS opozicijoje, matė, kas būna, kai susitari su Norkiene, o Karbauskis su kompanija tuo pat metu paleidžia pranešimus spaudai, kad jokie susitarimai negalioja ir partija apsisprendė kitaip“, – feisbuke rašė A. Širinskienė.

Pasak jos, bendram darbui trukdytų ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) bendravimo kultūra bei požiūris į potencialius partnerius.

„Per pastarąjį pusmetį LVŽS viršininkai (lyderiais neapsiverčia liežuvis pavadinti) Remigijų Žemaitaitį išvadino melagiu, Saulių Skvernelį – „išdaviku be žodžio galimai“ ir „generolščiku“, o prieš savaitę Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) buvo išvadinti iš esmės vagimis, nes pavogė valstiečių balsus V. Blinkevičiūtei „apsimelavus“. Demokratai ir mes, „Nemuno aušra“, buvome išvadinti ir konservatorių projektais“, – dėstė politikė.

„Gal LSDP yra normalu jaustis vagimis, pavogusiais kažkieno balsus (sėkmės, jauskitės į valias), bet kitiems potencialiems partneriams nėra normalu būti vieną dieną verčiamais „išdavikais“, „melagiais“, „generolščikais“, o kitą dieną – išpūtus akis būti raginamiems dirbti kartu, pasitikėti vieni kitais kaip niekur nieko. Pabandykit taip padaryti su savo kaimynu, mama, drauge, bendradarbiu ar verslo partneriu. Pamatysit, kaip jis kitą dieną norės kalbėtis ir pasitikėti bei bendradarbiauti“, – akcentavo ji.

Gal LSDP yra normalu jaustis vagimis, pavogusiais kažkieno balsus (sėkmės, jauskitės į valias), bet kitiems potencialiems partneriams nėra normalu būti vieną dieną verčiamais „išdavikais“, „melagiais“, „generolščikais“, o kitą dieną – išpūtus akis būti raginamiems dirbti kartu, pasitikėti vieni kitais kaip niekur nieko.

A. Širinskienės teigimu, pasitikėjimo šia partija neprideda ir galimas vidinis „valstiečių“ susiskaldymas.

„Neprognozuojama rinkimų kampanija, kai „komanda“ ir „partija“ reklamavosi atskirai, skirtingos rinkimų programos, paskui pristatytos, kaip „specialus nutekinimas dėmesiui atkreipti“, pirmą rytą po rinkimų įvykęs nuomonių išsiskyrimas dėl pralaimėjimo rinkimuose ir 5 bei 7 proc. kartelės, LVŽS frakcijos narių Seime pateiktų projektų kritika Igno Vėgėlės socialiniuose tinkluose ir jo komentarai, kad „rimtai pasišnekės“ su tokiais nariais, rodo, kad tolesnė įvykių eiga LVŽS frakcijoje priklauso labiau nuo visatos dažnių vibracijų, o ne nuo apgalvotų politinių sprendimų“, – pabrėžė ji.

„Valstiečiai“ bandė suskaldyti „Nemuno aušros“ frakciją

A. Širinskienės teigimu, „valstiečiai“ bandė atskirti įvairius „Nemuno aušros“ narius nuo frakcijos, siūlydami įvairius postus.

„Kai kažką laikai partneriu ir galvoji dirbti, paprastai nebandai naglai skaldyti jo frakcijos Seime. Čia apie LVŽS atstovų skambučius išrinktiems „Nemuno aušros“ nariams ir bandymą prekiauti postais skaldant besikursiančią „Nemuno aušros“ frakciją Seime. Žinoma, vyksta turgus postais, kurių LVŽS realiai neturi, net dėl jų nesprendžia (laukia LSDP malonės), tačiau suokia ir žada visus apdalinti išsijuosę. Kas nors eitumėt su tokiu partneriu į žvalgybą, kuris pirmu taikymu taikosi peilį į nugarą įbesti dar net nepradėjęs dirbti?“, – pabrėžė ji.

Akcentavo pranešėjo komisijos išvadas

Dar spalį apie galimą „valstiečių“ pirmininko R. Karbauskio keliamą grėsmę nacionaliniam saugumui užsiminęs Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis S. Skvernelis ragino paviešinti vadinamosios Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo komisijos medžiagą. Tuo metu pats R. Karbauskis tikino, kad jį juokina tokie buvusio bendražygio pareiškimai.

Savo ruožtu A. Širinskienė tikino, kad įslaptinta šių išvadų dalis ją sukrėtė. Todėl politikė tikisi išgirsti socialdemokratų nuomonę apie šią medžiagą.

„Epizodai, apie kuriuos kalba buvęs premjeras, ir mane sukrėtė, nustebino ir į dalį 2016-2020 m. Seimo kadencijos įvykių aš ėmiau žiūrėti visiškai kitaip. Esame apie juos diskutavę ir su buvusiu premjeru. Kaip jaučiausi skaitydama epizodus? Blogai. Atėjo suvokimas, kad mums, dirbusiems 2016-2020 m. Seimo kadencijoje, LVŽS frakcijoje buvo daug atvirai meluojama. Net artimiausiems bendražygiams. O ko jau ko, bet melo pakęsti negaliu“, – sakė politikė.

„Labai norėsiu išgirsti LSDP atstovų, turinčių leidimus dirbti su įslaptinta medžiaga, nuomonę apie tai, ką paskaitė paslapčių kambarėlyje. Jei paskaitė, žinoma, – nepamenu, kad būčiau mačiusi jų parašus ant būtent tų dokumentų. O paskaityti LSDP nariams tikrai palinkėčiau, ypač prieš bandant iš jėgos pozicijų primesti „Nemuno aušrai“ derybas su tais „partneriais“ apie kurių „partnerystes“ iki vakar vakaro su mumis nė menkiausios kalbos nebuvo“, – pabrėžė ji.

R. Žemaitaitis bendro darbo su „valstiečiais“ koalicijoje nematytų: nebesuprantu, ką daro R. Karbauskis

Kvietimo dirbti koalicijoje sulaukusios partijos „Nemuno aušra“ lyderis R. Žemaitaitis bendro darbo su LVŽS sako nematantis. Anot jo, būtent dėl „valstiečių“ pirmininko R. Karbauskio elgesio bei jo politinės retorikos sutarimą valdančiojoje daugumoje rasti būtų sudėtinga.

„Po vakar vakaro turėjau daug pokalbių su valdybos nariais. Jie yra šokiruoti. Pasirodęs pranešimas, kad Gintautas Paluckas lankosi socialdemokratų frakcijoje ir laukia, kol R. Karbauskis nusileis lėktuvu ir atvyks. (...) Jeigu toks bus variantas, tai tikrai ne, nematau jokios galimybės (sudaryti koaliciją su „valstiečiais“ – ELTA)“, – penktadienį Žinių radijui teigė R. Žemaitaitis.

Pasak politiko, jo ir socialdemokratų kvietimą dirbti koalicijoje gavusios Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderio S. Skvernelio santykiai yra geresni būtent dėl netinkamos R. Karbauskio retorikos.

„Jeigu tavo galimi koalicijos partneriai (demokratai – ELTA) sako, kad „valstiečių“ matyti nenori dėl R. Karbauskio elgesio, pastovaus pažeminimo. (...) Nebesuprantu iš viso ką tas žmogus daro“, – pabrėžė partijos „Nemuno aušra“ pirmininkas.

„Matyt, R Karbauskis kažkokioje tai dimensijos erdvėje nesusigaudo – vieną išvadina „generalčiku“, kitą – išdaviku, mane – melagiu. Po to sako, kad R. Žemaitaičio dienos suskaičiuotos, ateisime į Seimą ir padarysime jam apkaltą, greitai jo frakcijos neliks, skambina mano frakcijos nariams, juos kviečia prisijungti prie jo frakcijos narių – nežinau, kaip su tokiu žmogumi galima šnekėti. Jis natūraliai viską padarė, kad atsirastų dar tampresnis ryšys tarp manęs ir Sauliaus“, – nurodė jis.

Visgi R. Žemaitaitis neslepia turintis įtarimų apie egzistuojančius susitarimus dėl „valstiečių“ darbo koalicijoje.

„Kai kolega (R. Karbauskis – ELTA), kada baigiasi antrasis rinkimų turas, dvi savaites be sustojimų koneveikia galimus koalicijos partnerius ir net pagrindinę partijos lyderę ir ji vis tiek eina kalbėtis su „valstiečiais“, kyla pakankamai daug klausimų, kodėl taip yra“, – svarstė politikas.

„Tam tikri veikėjai bando bet kokiomis priemonėmis įtraukti R. Karbauskį į valstybės valdymą, kad vadovautų nuo galinės sofos sėdynės“, – neatmetė jis.

Tam tikri veikėjai bando bet kokiomis priemonėmis įtraukti R. Karbauskį į valstybės valdymą, kad vadovautų nuo galinės sofos sėdynės.

ELTA primena, kad ketvirtadienį R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ bei S. Skvernelio demokratai „Vardan Lietuvos“ sulaukė rinkimus laimėjusios ir naują daugumą formuojančios LSDP kvietimo dirbti koalicijoje. Gautus pasiūlymus abi partijos ketina apsvarstyti artimiausiu metu.

Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turėtų užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.

Tiesa, iš pradžių koalicinės derybos vyko su demokratais ir LVŽS – anksčiau viena iš potencialių koalicijos partnerių įvardinta politinė jėga kvietimo iš socialdemokratų negavo. Tačiau, kaip teigė „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis, LSDP jam perdavė žinią, jog derybos dėl daugumos nėra baigtos.

Visgi, „Vardan Lietuvos“ pirmininkas S. Skvernelis yra pareiškęs, kad jo vadovaujami demokratai vienoje koalicijoje su „valstiečiais“ nedirbs.

Dar prieš rinkimus LSDP lyderiai tikino, jog koalicija su „Nemuno aušra“ yra neįmanoma. Tą partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, iš pradžių ketinusi vadovauti ir būsimai Vyriausybei, patvirtino ir po pirmojo rinkimų turo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Marija

Marija portretas
Manau tauta supranta kad seime jeigu ir yra tai tik vienas Karbauskis tikru žmogum Ir ar negėda tautai kad toks Skvernas teistas sukčius vagis sėdi seime Vientik kad Karbauskis netinka tam banko chlapčiukui neturinčiam jokio AUTORITETO TAUTOJE neaišku kokie jo ryšiai su ukrainos korumpais ar neišlys ten jo darbeliai taip jausmingai ukru vėleva bučiuojant ir visi tie socdemai kirkiliniai su visom biudbergėm blinkem širinskėm žemaitaičiais su tokia valdžia lakstančiai po koalicijas partijas sukelia didele gėda iki ko daėjo lietuva tai atleiskit visiškos bedvasės besielės butybės valdomos aferu ir euro galia

Bronislavai

Bronislavai portretas
Norėčiau išgirsti tamstos komentarą po ketverių metų.Tu jų lygio tokie ir tokius rinko.Abu keliavo per ivairias partijas,Man jie valkatos be nuomonės ,ją keis paditaikius progai.

Pilietei LR

Pilietei LR portretas
Jūs turnūt pamiršot ,kad mes Europos sajungoje ir Nato.Už padarytas klaidas mokėsime visi.
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių