Gegužę į Lietuvą atvyks Azerbaidžano prezidentas I. Aliyevas

Gegužę su vizitu į Lietuvą atvyks Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Aliyevas (Ilchamas Alijevas).

„Šį mėnesį laukiame Azerbaidžano prezidento vizito“, – po pirmadienį vykusio susitikimo su Pietų Kaukazo valstybės diplomatijos vadovu Jeyhunu Bayramovu (Džeichunu Bairamovu) spaudos konferencijoje sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Kaip teigė G. Landsbergis, aukščiausi diplomatai kalbėjosi apie dvišalį bendradarbiavimą, padėtį Pietų Kaukaze.

„Šiandien daugiausia diskutavome ne tik apie bendradarbiavimą tarp valstybių, bet ir apie regioninio saugumo klausimus ne tik Ukrainoje, bet ir Pietų Kaukaze. Teigiamai įvertinome dabartinį mūsų bendradarbiavimo lygį, šalių politinis dialogas per pastaruosius porą metų gerokai sustiprėjo“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Savo ruožtu, J. Bayramovas pažymėjo, jog buvo aptarti būdai, kaip pagilinti šalių ekonominį ir tranzitinio transporto bendradarbiavimą.

Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

„(...) pakvietėme Lietuvos tranzito ir logistikos įmones pasinaudoti (Zangezūro – BNS) koridoriaus teikiamais pranašumais. Šiuo metu Azerbaidžanas stengiasi pritraukti daugiau investicijų bei inovacijų. Kviečiame Lietuvos įmones ir investuotojus pasinaudoti palankiomis sąlygomis, sukurtomis laisvojoje ekonominėje zonoje ir industriniuose parkuose“, – nurodė jis.

Šį mėnesį laukiame Azerbaidžano prezidento vizito.

Anot ministrų, taip pat pasikeista pozicijomis Azerbaidžano bei Armėnijos konflikto Kalnų Karabacho regione klausimu.

J. Bayramovas pažymėjo, jog ministrui pristatė situaciją regione.

Savo ruožtu, G. Landsbergis teigė, kad Lietuva „atidžiai stebi situaciją regione bei palaiko ES ir Jungtinių Valstijų pastangas sudaryti palankesnes sąlygas deryboms“.

Armėnija ir kaimyninis Azerbaidžanas kelis dešimtmečius nesutaria dėl teritorijų.

1991-aisiais subyrėjus Sovietų Sąjungai, etniniai armėnų separatistai Kalnų Karabache atsiskyrė nuo Azerbaidžano. Iki šiol rusenantis konfliktas, įskaitant du karus 10-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje ir 2020-aisiais, nusinešė apie 30 tūkst. gyvybių.

Balandžio pabaigoje Azerbaidžanas vėl padidino įtampą įrengęs patikros punktą Lačino koridoriuje – vienintelėje sausumos jungtyje tarp Armėnijos ir Kalnų Karabacho. Armėnija šį žingsnį laiko suderėto ugnies nutraukimo pažeidimu.

Tačiau praėjusią savaitę JAV diplomatijos vadovas Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) pažymėjo, jog taikos susitarimas tris dešimtmečius trunkančiam ginčui užbaigti yra pasiekiamas ranka.

Praėjusį mėnesį su oficialiu vizitu Lietuvoje lankėsi Armėnijos prezidentas.

Oficialaus vizito metu taip pat įvyks Lietuvos ir Azerbaidžano tarpvyriausybinės dvišalio bendradarbiavimo komisijos septintasis posėdis.

„Kaip (BNS – posėdžio) rezultatą planuojame pasirašyti protokolą, kuriame bus nustatytos praktinės mūsų būsimo bendradarbiavimo kryptys“, – kalbėjo J. Bayramovas.

Azerbaidžano užsienio reikalų ministras taip pat susitiks su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda, Antakalnio karių kapuose pagerbs sausio 13-osios aukas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
Kieno Krymas,ir durniui aisku.Alijevas su Erdoganu sajungininkai,ju tikslas isstumti ruzzkius is Kaukazo,irano ajatoloms irgi duoti i spranda ir susigrazinti azeru gyvenamas Irano teritorijas.Ruzzkiu imperija tame regione bus pakeista naujaja tiurku tautu imperija.Ukraina jie mato atsvara,ir Kryma pripazista Ukrainai.

skiep

skiep portretas
kodel taip keistai pavarde parasyta?

reokėtų jo paklausti

reokėtų jo paklausti portretas
kieno Krymas
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių