Seimo pirmininkė: nepageidaujamų asmenų sąrašas turėtų būti viešas

 • Teksto dydis:

Nepageidaujamų Lietuvoje asmenų sąrašas turėtų būti viešas, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Pritarčiau, kad sąrašai turėtų būti vieši, visuomenė turėtų žinoti, kokie žmonės yra sąrašuose, kurie nepageidaujami Lietuvoje ir turi būti paaiškinta, kodėl jie nepageidaujami“, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė parlamento vadovė.

Ji pridūrė, jog paaiškinti, kodėl šie sąrašai nėra vieši galėtų užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ar kiti pareigūnai. Galbūt neviešinti sąrašo yra svarių priežasčių, svarstė L.Graužinienė.

Pernai birželį Vyriausybė priėmė nutarimą, kad viešai gali būti skelbiami užsieniečių, kuriems dėl galimos grėsmės valstybės saugumui draudžiama atvykti į Lietuvą, duomenys. Ar viešinti nepageidaujamais paskelbtus asmenis, sprendžia institucijos, kurių sprendimu asmuo įtrauktas į vadinamąją juodąjį sąrašą.

L.Graužinienė teigė pasitikinti Lietuvos institucijomis, kurių sprendimu į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtrauktas Rusijos popmuzikos atlikėjas Olegas Gazmanovas. Jis praėjusią savaitę buvo neįleistas į Lietuvą, kur turėjo koncertuoti privačiame vakarėlyje.

„Reikia pasitikėti Lietuvos institucijomis, jeigu, kaip pasirodė, jis buvo tame sąraše ir ne tą pačią dieną prieš atvykstant jame atsirado, o jau ilgesnį laiką nepageidaujamų asmenų sąraše yra, tai manau, kad tam buvo priežasčių“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Anot jos, tos priežastys susijusios su koncertine propagandine O.Gazmanovo veikla.

„Tai, kad jis rėmė Krymo okupaciją, kai kurios jo dainos skamba dar sovietinio teksto kontekste ir tuo jis didžiuojasi, tai manau, kad tie žmonės, kurie turi tikslų atvykę ne skleisti kultūra, grožį, gerąją emociją, o kitų tikslų, kurie turi politinę potekstę... mūsų institucijos, matyt, turi svarių priežasčių, kurios sudaro tuos sąrašus, esu linkusi jomis tikėti“, – svarstė L.Graužinienė.

Lietuva praėjusią savaitę neįleido į šalį Kremliaus politiką remiančio ir Sovietų Sąjungą dainose šlovinančio dainininko O.Gazmanovo.

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, Rusijos atlikėjas į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtrauktas dėl propagandos, susijusios su agresyviais Rusijos veiksmais kaimyninėse šalyse.

2014 metais O.Gazmanovą į „juodąjį sąrašą“ įtraukė kaimyninė Latvija. Jam uždrausta atvykti dėl „veiksmų, prisidėjusių pažeidžiant Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenumą“.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė pareiškė, kad Į Lietuvą neįleistas Rusijos pop muzikos dainininkas tapo smulkių politinių ambicijų įkaitu ir pažadėjo šį klausimą įtraukti į dvišalę darbotvarkę.NAUJAUSI KOMENTARAI

simas

simas portretas
banderas ir fašistus isileidžiame o tuos kurie myli savo tevyne ne,o juk pati gimet ir augot gavot išsimokslinimus toj tevynej geda žmonems kurie pamiršta praeiti.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių