„Šis įvykis ne tik sukrėtė, bet ir suvienijo. Stebėjome beveik savaitę trukusią karių paieškos ir gelbėjimo operaciją. Joje dalyvavo Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariai. Prie šios operacijos prisidėjo Vokietijos ir Lenkijos kariai, į pagalbą atvyko estai. Ištiesti pagalbos ranką taip pat buvo pasirengę ir kiti sąjungininkai“, – sakė Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.
Jo teigimu, gelbėjimo darbai vyko dieną ir naktį, neskaičiuojant valandų ir netausojant jėgų, dirbo šimtai karių ir pareigūnų, įvairių tarnybų ir verslo atstovai.
„Seimo vardu noriu padėkoti visiems dalyvavusiems šioje bendroje gelbėjimo operacijoje ir prie jos prisidėjusiems“, – sakė jis
„Iki paskutinės akimirkos nepraradome vilties“, – pabrėžė parlamento vadovas.
S. Skvernelis pareiškė užuojautą JAV ir Pabradėje žuvusių 28 metų štabo seržanto Troy S. Knutsono-Collinso (Trojaus S. Knustono-Kolinso) iš Mičigano valstijos, 25-erių štabo seržanto Jose Duenezo (Chosė Duenezo) iš Ilinojaus valstijos, 25-erių štabo seržanto Edvino F. Franco (Edvino F. Franko) iš Kalifornijos valstijos ir 21-erių seržanto Dante D. Taitano (Dantės D. Teitano) iš Guamo artimiesiems.
„Tai skaudi netektis karių artimiesiems, tarnybos draugams ir visai tarptautinei bendruomenei. Mes ypač vertiname NATO sąjungininkų misijas, padedančias užtikrinti Lietuvos saugumą ir užkardyti galimas grėsmes, todėl ši netektis yra didelis sukrėtimas mums visiems“, – sakė Seimo vadovas.
Kaip anksčiau rašė BNS, keturi JAV kariai, vykę šarvuočiu M88 „Hercules“, dingo kovo 25 dieną per pratybas Pabradės poligone.
Paieškos ir gelbėjimo operacija truko savaitę. Joje dalyvavo Lietuvos, JAV, Lenkijos, Estijos kariai, pareigūnai, civiliai asmenys.
Šarvuotis su trijų karių kūnais iš pelkės ištrauktas kovo 31 dieną. Kitą dieną rastas ketvirtas nuskendęs karys.
Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, jog kariams svarstoma suteikti valstybinius apdovanojimus, o jų atminimo įprasminimas nėra vienos savivaldybės lygmens klausimas.
(be temos)
(be temos)
(be temos)