Tai sakoma ketvirtadienį parlamento priimtoje rezoliucijoje. Už ją balsavo 118 Seimo narių, niekas nebuvo prieš ir nesusilaikė.
„Jokie Rusijos Federacijos įvykdyti ir toliau vykdomi Ukrainos teritorijos užgrobimai Lietuvos Respublikos Seimo nebus pripažįstami nei de jure, nei de facto“, – teigiama joje.
Dokumente konstatuojama, kad Ukraina yra suvereni ir nepriklausoma Europos valstybė, turinti teisę gintis ir kartu savarankiškai spręsti savo vidaus, užsienio bei saugumo politikos klausimus, o jos sienos – tos, kurias 1991 metais pripažino tarptautinė bendruomenė.
„Šiandien labai svarbu ne tik sustabdyti šį nepateisinamą karą, užtikrinti ilgalaikę taiką, bet ir atstatyti teritorinį Ukrainos vientisumą“, – pateikdamas rezoliucijos projektą sakė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Remigijus Motuzas.
Anot jo, šiandien negalima leisti ir sutikti, kad Rusija perrašytų, klastotų Antrojo pasaulinio karo ir pastarųjų dešimtmečių istoriją.
„Maskva, besirengdama pergalės Didžiajame tėvynės kare arba, kaip jie sako oficialiai, pergalės prieš nacistinę Vokietiją metinėms, dar labiau sustiprino spaudimą Ukrainai, padidino atakas civilines objektams ir nekaltiems žmonėms“, – sakė R. Motuzas.
Pasak jo, būtina pareikšti moralinį palaikymą Ukrainai, ypač kai derybos dėl taikos įstrigo dėl teritorinių nesutarimų.
Kitų pasaulio valstybių parlamentai rezoliucijoje paraginti priimti tokias pat deklaracijas, o vyriausybės – imtis veiksmų, kad jokie Rusijos įvykdyti ir toliau vykdomi užgrobimai nebūtų jokia forma pripažinti.
Lietuvos Seimas ketvirtadienį dar kartą griežtai pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą.
Parlamentas pareiškė liekantis „tvirtai įsipareigojęs remti Ukrainos nepriklausomybę, suverenitetą ir teritorijos vientisumą laikantis tarptautiniu mastu pripažintų jos sienų ir yra pasiryžęs prisidėti prie visų tarptautinių diplomatinių pastangų, padedant Ukrainai kuo greičiau atkurti savo suverenitetą ir teritorijos vientisumą“.
2014 metų vasario 26 dieną Rusijos pajėgos okupavo Krymą bei įvedė karines pajėgas į Rytų Ukrainą, o 2022 metų vasario 24 dieną pradėjo plataus masto karinę agresiją prieš Ukrainą.
Siekdamas paliaubų ir taikos sudarymo tarp Ukrainos bei Rusijos, Vašingtonas pasiūlė sustabdyti invaziją į Ukrainą ties dabartine fronto linija ir sutikti, kad 2014 metais aneksuotas Krymo pusiasalis liktų Rusijai.