R. Karbauskis nemano, kad valstiečių frakcija skils: yra kažkokia grupuotė, kuri meluoja visiems

Tai, kad „valstiečių“ frakcija Seime gali ateinančią savaitę suskilti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis vadina gandais. Apskritai, fakto, kad „valstiečių“ frakcija rudens sesiją pradės būdama mažesnė nei, kad buvo pavasarį, politiko teigimu, negalima vadinti „skilimu“.

„Aš žodžio skilimas nepriimu. Kaip frakcijos skilimu galima vadinti tai, kada keli žmonės sumanė tapti liberalais? Tegu jie tampa liberalais, koks skirtumas. Frakcijos skilimas yra kuomet atskyla pusė, bet ne keli žmonės, tai nėra frakcijos skilimas“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderiui nepasirodė įtikinama, kad jo vadovaujamos partijos frakcija Seime jau ateinančią savaitę galėtų būti kone trečdaliu mažesnė. Mat partijos politika nepatenkintų ir naują frakciją steigti ketinančių parlamentarų, dar pavasarį dirbusių su „valstiečiais“, gali būti net dešimt. 

„Jūsų žinios formuojasi iš gandų, aš gandų prisiklausiau jau daug kartų. Aš dar nespekuliuočiau kiek tų žmonių bus“, – Eltos turimą informaciją komentavo R. Karbauskis.

Tai, kad iš LVŽS frakcijos pasitrauks Rūta Miliutė, leido suprasti R. Karbauskis, jam tikrai nėra jokia staigmena, mat ši, kaip ir Tomas Tomilinas bei Lukas Savickas, palaikė partnerystės įstatymą. Kitaip tariant, R. Karbauskio teigimu, frakcijos sumažėjimas keliais žmonėmis dėl vertybių (nes „valstiečiai“ yra griežtai prieš partnerystės įstatymą) yra natūralus ir neišvengiamas. 

„Tai liberalios pažiūros. Labai nesunku nustatyti žmones, kurie yra balsavę už partnerystės įstatymą. Mes nubrėžėme liniją – jei jie patys neišeitų, jie (jei toliau palaikytų partnerystės įstatymą – ELTA) būtų iš frakcijos pašalinti“, – sakė R. Karbauskis.

Vis dar kaip teorinę galimybę LVŽS lyderis laikė ekspremjero Sauliaus Skvernelio ir pastarojo vadovautos Vyriausybės kanclerio Algirdas Stončaičio pasitraukimą. Tačiau ir juos prie išeinančiųjų sąrašo „pripliusavęs“ R. Karbauskis sumavo tik penkis parlamentarus.

„Tai tokiu atveju penki. Gal dar kažkas“, – skaičiavo R. Karbauskis.

Apie pasitraukimą jau viešai prakalbo ir „valstiečių“ senbuvė Rima Baškienė.

Valstiečiai R. Baškienė ir R. Karbauskis. D. Labučio / ELTOS nuotr.

Tai, kad apie galimą pasitraukimą užsiminė ilgametė ir dėl vertybinių klausimų konfrontacijoje su partija neatsidurianti LVŽS narė, R. Karbauskis aiškino kaip kažkieno „skleidžiamo melo“ išdavą.

„Ji kaip ir daugelis gyvena mele, kurį kažkas skleidžia. Aš galiu tik pasakyti viena, kad yra kažkokia grupuotė, kuri meluoja visiems iš eilės, kad kuria pasakas. Kad ir ta istorija dėl neva vykusio susirinkimo... Visiems tiems, kurie nebuvo tame neformaliame susitikime buvo pripasakota pasakų, primeluota. Kažkas tai daro“, – sakė R. Karbauskis. Jis galvoje turėjo prieš kelias savaites vykusį neformalų „valstiečių“ susirinkimą, į kurį dalis frakcijos narių nebuvo pakviesti. Šį faktą kritiškai, kaip frakciją skaldantį reiškinį, įvertino tiek S. Skvernelis, tiek pati R. Baškienė.

Visgi kalbėdamas net hipotetiniame lygmenyje, kas jei iš tikrųjų frakcijos gretas apleis gausesnis būrys parlamentarų, R. Karbauskis tikino net tokiu atveju išliksiantis pakankamai ramus. Politikas pažymėjo, kad labai nesureikšmintų bent jau tų politikų pasitraukimo, kurių balsavimai nesutampa su partijos vertybine laikysena, pasitraukimo.

„Tai absoliučiai nieko nekeičia, kadangi tie žmonės, kurie balsuoja kaip Laisvės partijos nariai, ar jie yra pas mus frakcijoje ar yra kitoje frakcijoje nėra jokio skirtumo. Aš kalbu apie tris (Seimo narius – ELTA)“, – sakė R. Karbauskis.

Galima suprasti, kad panašioje perspektyvoje – nuomonių išsiskyrimo tam tikrais klausimais – LVŽS lyderis įvertino ir tikėtiną S. Skvernelio pasitraukimą. Mat R. Karbauskis ne kartą yra sakęs, kad ekspremjero ir „valstiečių“ nuomonės nesutampa dėl prezidento Gitano Nausėdos siūlomų iniciatyvų.

„Galų gale, koks skirtumas, ar mūsų frakcijoje 32, ar 26, ar 25. Frakcijoje turi būti tie žmonės, kurie turi vienodas vertybines pozicijas ir elgiasi kaip bendra komanda“, – teigė R. Karbauskis ir tikino, kad „valstiečių“ frakcijai galimas nubyrėjimas esmingai nepakenks ir, kad partija toliau tęs užimtą „vertybinę“ laikyseną.

ELTA primena, kad vasarą iš LVŽS buvo pašalintas Partnerystės įstatymo projektą palaikęs parlamentaras Tomas Tomilinas, o išreiškęs nepasitenkinimą kolegų laikysena prie Seimo surengtame mitinge, virtusiame riaušėmis, iš frakcijos nusprendė trauktis Lukas Savickas. Po šių įvykių S. Skvernelis užsiminė apie galimybę, kad jo ir „valstiečių“ keliai gali išsiskirti. Penktadienį ELTA skelbė, kad apie pasitraukimą iš gausiausios opozicinės LVŽS frakcijos svarsto ir R. Baškienė. Politikė tikino, kad pasitraukusi iš frakcijos, ji trauktųsi ir iš „valstiečių“ partijos, kurioje veikia jau daugiau nei du dešimtmečius.

Politikė neslėpė, kad jos nežavi LVŽS kryptis, kurią, jos teigimu, po 2020 m. Seimo rinkimų palaiko Valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

„Man kyla klausimų. Tai natūralu. Aš matau partijos ir frakcijos radikalėjimą, aš matau priešų paiešką, kas buvo jau per praėjusius metus nuo pat Seimo kadencijos pradžios. Ir tai manęs nežavi“, – akcentavo parlamentarė.

Pavasario sesiją LVŽS frakcija baigė turėdama 32 Seimo narius – tai gausiausia opozicinė jėga parlamente.NAUJAUSI KOMENTARAI

KAUNAS

KAUNAS portretas
TIK UŽ VALSTIEČIUS

vilnietė

vilnietė portretas
Tai už vienus tai už kitus balsuodavo mano šeima aišku tik ne už dabar esančius iškrypusius beraščiu vagiu gauja Bet dabar balsuosim tik už ger Karbauskio valstiečiu partija tik labai norėtume kad dar Baškienė su Skverneliu išeitu iš partijos

VYTAS

VYTAS portretas
VALSTIEČIA LAIKOMA TAUTOS PATI DORIAUSI PARTIJA TAI PARTIJA KIEK PURVO LANSBERGYS PIŠ NEPYLTU TAUTOS MYLIMA PARTIJA IR DARBE IR KRAUTUVĖSE IR POLIKLINIKOSE KAIP SUTINKI ŽMONES IR PABENDRAUJI TAI VISI TIK VALSTIEČIUS GERBIA IR SKAITO KAD TAI DORA PROTINGU ŽMONIU PARTIJA TIKRAI ŽMONĖS MASIŠKAI EITU JUS GINTI IR UŽ JUS BALSUOTI 100%
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių