- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Ramūnas Karbauskis
-
R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu
-
R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu
-
R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu
-
R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu
-
R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu
-
R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu
-
R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu
-
R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu
-
R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu
-
R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu
-
Ramūnas Karbauskis
-
R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu
-
R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad antradienio vakarą sušauktas nenumatytas posėdis dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo bus pripažintas neteisėtu, kaip ir jame priimti sprendimai.
„Šiandien mes sužinojome, kas remia Seimo pirmininką, sužinojome, kad Seimas turi daugumą Seimo narių, kurie pasiruošę jį pakeisti, bet turime faktą, kad padaryta viskas, kad Seimo dauguma neturėtų progos demokratiniu būdu slaptame balsavime to padaryti. Aš esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu ir mes grįšime prie procedūrų“, – antradienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.
Jo teigimu, dėl to valdantieji paliko posėdžių salę.
Parlamento vadovo V. Pranckiečio iniciatyva Seimo valdyba antradienį sušaukė nenumatytą plenarinį posėdį dėl jo atstatydinimo, nors valdantieji šį balsavimą planavo ketvirtadienį, tikėdamiesi surinkti reikiamus balsus. Seimo pirmininko atstatydinimui reikia, kad už tai balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
„Valstiečiai“ ginčija Seimo valdybos posėdžio teisėtumą, nes jis vyko plenarinio posėdžio metu ir negalėjo dalyvauti jam pirmininkavęs Seimo vicepirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius. Dėl to kreiptasi į Etikos ir procedūrų komisiją.
„Etikos ir procedūrų komisija svarstys klausimą dėl posėdžio teisėtumo, ir aš manau, kad sprendimas akivaizdus. Šiandien keli dalykai tapo aiškūs, pirmas dalykas, kad opozicija remia Seimo pirmininką, antra – Seimo pirmininkas žino, kad mes turime balsų dėl jo atstatydinimo, nes jei jis to nežinotų, mes šito spektaklio nebūtume matę“, – kalbėjo R. Karbauskis.
Seimo pirmininkas žino, kad mes turime balsų dėl jo atstatydinimo, nes jei jis to nežinotų, mes šito spektaklio nebūtume matę.
„Valstiečių“ vadovas neabejojo, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas bus palankus valdantiesiems – komisijoje jie turi daugumą.
„Skirtingai nuo šito posėdžio vedimo, kuriame Seimo pirmininkas pasirūpino, kad jį vestų konservatorių atstovė (Irena Degutienė – BNS), Etikos ir procedūrų komisijoje valdančioji dauguma turi daugumą. Iš tikrųjų sprendimų taip, kaip dabar primetinėjama salėje, niekas negalės primetinėti“, – tvirtino R. Karbauskis.
Nepaisant valdančiųjų priekaištų, Seimo posėdis vyksta – pateiktas nutarimo projektas dėl Seimo pirmininko V. Panckiečio atstatydinimo.
Nutarimo projekte dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu pagrindinis priekaištas parlamento vadovui – kenkimas sudaryti dabartinę valdančiąją koaliciją.
„Pagrindinis motyvas ir argumentas – V. Pranckietis, žinodamas apie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ 2019 metų gegužės 30 dieną pasirašytą memorandumą, prie kurio pakviesta prisijungti ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, ir jame išreikštą partijų siekį kurti valdančiąją koaliciją, sistemingai veikė prieštaraudamas memorandumo nuostatoms bei kenkdamas partijų koalicijos ir ja pagrįstos valdančiosios daugumos formavimuisi Seime ir dėl to prarado pasitikėjimą“, – iniciatorių raštą perskaitė „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis.
Jis pats nebepriklauso valdančiajai daugumai, tačiau buvo pasirašęs po projektu – dėl to turėjo galimybę dokumentą pristatyti kaip iniciatorius.
Klausimą valdybai perkėlus į antradienį, valdančiųjų atstovai bandė išvengti balsavimo dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu atsiimdami parašus, tačiau teikimą tuomet pasirašė opozicijos atstovai.
„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis tvirtina, kad tokie manevrai rodo, jog V. Pranckietis neturi daugumos palaikymo Seime.
„Jie žinojo, kad mes ketvirtadienį balsuosim, kad mums užteks balsų, ir viskas sustojo į savo vietas – Seimo pirmininkas atstovauja opozicijai, opozicija daro viską, kad jis išliktų, ir dabar visuomenė žino, kad Seimo pirmininko neremia dauguma, nes jis tokio spektaklio nebūtų žaidęs, jei būtų nesupratęs, kad ketvirtadienis bus jo paskutinė darbo diena Seimo pirmininko pozicijoj“, – BNS sakė „valstiečių“ vadovas.
Pirminį dokumentą dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu iš pradžių buvo pasirašę 42 „valstiečiai“, penki „socialdarbiečiai“, trys frakcijos „Lietuvos gerovei“ atstovai, du Mišrios Seimo narių grupės nariai ir vienas Lenkų rinkimų akcijos narys. Valdantiesiems atšaukus parašus, dokumentą pasirašė kelios dešimtys opozicinių konservatorių, liberalų ir socialdemokratų.
Opozicijos atstovai sakė po iniciatyva pasirašę norėdami, „kad šitas cirkas baigtųsi kuo greičiau“.
„Kadangi daugumos jau 38 atstovai atsiėmė parašus matydami, kad užlipo ant grėblio, kurį patys numetė, nebegalėdami pakeisti įvykių eigos, pabandė desperatišką bandymą atsiimti parašus. Norėdami, kad šitas cirkas baigtųsi kuo greičiau, mes nuėjome ir pasirašėme po iniciatyva, kad ta procedūra šiandien būtų užbaigta“, – antradienį žurnalistams sakė Seimo opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas.
„Valstiečiai“ V. Pranckietį kelis mėnesius ragino trauktis iš pareigų, nes pagal koalicijos partnerių susitarimą Seimo pirmininko postas turėtų atitekti „socialdarbiečiams“.
V. Pranckietis nesutinka trauktis pats, tvirtindamas, kad jo atstatydinimo siekia tik „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, kerštaudamas už neklusnumą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Gitanas Nausėda: elektros kabelių Baltijos jūroje gedimai nebeatrodo kaip atsitiktinumas1
Trečiadienį pranešus apie povandeninės elektros jungties tarp Suomijos ir Estijos gedimą, prezidentas Gitanas Nausėda pažymi – šis bei pastaruoju metu Baltijos jūroje padažnėję panašūs incidentai rodo, kad tai nebėra atsi...
-
VRK registravo tris partijas dalyvauti pirmalaikiuose Jonavos, Joniškio ir Panevėžio merų rinkimuose
Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) registravo tris politines jėgas dalyvauti pirmalaikiuose Jonavos, Joniškio ir Panevėžio merų rinkimuose. ...
-
Po prezidento pasisakymo – Žemaitaičio atkirtis: kam Kalėdos, o kam intrigos7
Prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, jog mato „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio norą „siūbuoti koalicijos laivą“, pastarasis atmeta tokius svarstymus ir tikina – kalbėdamas apie padėtį valdan...
-
Keli ministrai prasiilgino šventinį savaitgalį: kai kurie prie darbų grįš tik po Naujųjų7
Nors premjero Gintauto Palucko Vyriausybė dirba vos dvi savaites, keletas ministrų Kalėdų laikotarpiu suplanavo atostogas ir prasiilgino šventinį savaitgalį – gruodžio 27 d., penktadienį, keturi ministrai darbe nepasirodys. Keli jų ilsės...
-
Kokių mokesčių pakeitimų galima tikėtis kitąmet?1
Valdančiosios daugumos atstovai tikino nežinantys, kokius pasiūlymus dėl mokestinės reformos kitąmet atneš Vyriausybė, tačiau žada teikti prioritetą diskusijoms. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Algirdas Sysas sako, kad v...
-
Nausėda apie Žemaitaičio ultimatumus: tai kelia tam tikrų minčių32
Prezidentas Gitanas Nausėda tikina matąs „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio norą „siūbuoti koalicijos laivą“. ...
-
Šalies vadovai sveikina žydus su Chanukos šventės pradžia27
Prezidentas Gitanas Nausėda, premjeras Gintautas Paluckas bei užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys trečiadienį sveikina Lietuvos bei pasaulio žydus su Chanukos šventės pradžia. ...
-
Žemaitaitis: matau, kad Skvernelis nerimsta90
Nešventiškos Kalėdų išvakarės vos pradėjusioje dirbti koalicijoje. Remigijus Žemaitaitis grasina, kad jo nepaskyrus į Seimo vadovybę, Seimo Pirmininko postą reikėtų atimti ir iš Sauliaus Skvernelio. Šis ragina susik...
-
Jei ne Šimonytė, tai kas?54
Konservatoriai prieš didžiąsias metų šventes sulaukė nemalonių naujienų. Ekspremjerė Ingrida Šimonytė, laikyta pagrindine kandidate į partijos pirmininkes, paskelbė nesieksianti šio posto ir atsitrauksianti į užkulisius....
-
Politologai: Šimonytės sprendimas gali lemti krizę dešiniajame partijos flange21
Buvusiai premjerei Ingridai Šimonytei paskelbus, kad nesieks Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkės posto, dešiniajam partijos flangui gali pritrūkti lyderių, svarsto politologai. Pasak Mykolo Romerio...