Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentūra: URM ambasadorių D. Matulionį norėjo atšaukti dar pernai

2024-01-29 09:02
BNS inf.

Užsienio reikalų ministerija (URM) dar praėjusiais metais norėjo Deividą Matulionį atšaukti iš ambasadoriaus NATO pareigų, tačiau tam pasipriešino prezidentas Gitanas Nausėda, teigia Prezidentūra.

Deividas Matulionis
Deividas Matulionis / Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

„Verta pažymėti, kad Užsienio reikalų ministerija norėjo atšaukti ambasadorių D. Matulionį dar 2023 metais, tačiau prezidentui nesutikus, inicijavo jam tarnybinį tyrimą“, – teigiama pirmadienį BNS atsiųstame Prezidentūros komunikacijos grupės komentare.

„Pačios ministerijos išviešintas vidinis inkriminuoto tarnybinio nusižengimo tyrimas baigėsi niekuo, vis dėlto sukeldamas ambasadoriui reputacinę žalą“, – pažymima jame.

Prezidentūra primena, kad diplomatinio atstovo kadencija dažniausiai yra ketveri metai, kai kuriais atvejais ji gali būti pratęsta iki penkerių metų.

„Kaip jau minėjome – jeigu nepavyktų susitarti dėl pamainos patyrusiam ir profesionaliam diplomatui, Lietuvos atstovybės prie NATO vadovui D. Matulioniui, prezidentas siūlytų pratęsti ambasadoriaus D. Matulionio kadenciją dar vieniems metams“, – nurodė Prezidentūra.

Anot jos, dabar vyksta neformalus kandidatūrų į šiemet atsilaisvinsiančias ambasadorių vietas derinimas.

„Prezidentūra pateikė savo pastabas 2024 metų rotacijai dar sausio 11 dieną. Kai kandidatūros bus suderintos, jas galėtų svarstyti Seimo Užsienio reikalų komitetas“, – teigiama komentare.

Kaip anksčiau pranešė LRT, D. Matulionis nuo šių metų vasaros atšaukiamas iš pareigų, nepaisant to, jog teisės aktai numato galimybę jo kadenciją pratęsti dar metams. URM nurodė, kad to padaryti nebuvo prielaidų.

Ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė Paulina Levickytė LRT teigė, kad D. Matulionio atšaukimas yra suderintas tarp ministro ir prezidento.

Dėl ambasadoriaus NATO elgesio ministerija praėjusiais metais atliko tarnybinį tyrimą. Tada konstatuota, kad D. Matulionis padarė tarnybinį nusižengimą, kai nesilaikė instrukcijų per liepą vykusį Aljanso viršūnių susitikimą Vilniuje.

Nuobauda jam tuomet neskirta, nes buvo sudėtinga įvertinti padarytą žalą.

Prezidentas G. Nausėda yra sakęs, kad pasitiki ambasadoriumi. Jis taip pat pabrėžė, kad derybos NATO viršūnių susitikimo Vilniuje metu buvo ypač sudėtingos.

Pastaruoju metu Prezidentūra su URM nesutarė dėl to, ką skirti Lietuvos ambasadoriumi Lenkijoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų