Prezidentė išvyko į Čilę

  • Teksto dydis:

Pasaulio moterų lyderių tarybai vadovaujanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį išvyko darbo vizito į Santjagą, Čilę.

Čia vasario 27–28 dienomis ji dalyvaus aukšto lygio renginyje „Moterys valdžioje ir sprendimų priėmime: siekiant pokyčio". Šalies vadovė į renginį vyksta Čilės prezidentės Michele Bachelet (Mišelės Bašelet) ir Jungtinių Tautų Organizacijos kvietimu, pranešė Prezidentūra.

Renginyje taip pat dalyvaus JT generalinis sekretorius Ban Ki-Moonas (Ban Ki-Munas), buvusi Airijos prezidentė Mary Robinson (Merė Robinson), Nobelio taikos premijos laureatė Leymah Gbowee (Leima Gbovė), kiti valstybių, tarptautinių organizacijų, pilietinės visuomenės atstovai iš 38 šalių.

Aukšto lygio renginys Čilėje skirtas aptarti, kaip pakito moterų vaidmuo politikoje nuo 1995 metų, kai buvo priimta Pekino lygybės, plėtros ir taikos deklaracija. Tai pirmasis globalus dokumentas, numatęs konkrečias strategijas ir įpareigojimus pasaulio šalių vyriausybėms užtikrinti lygias vyrų ir moterų galimybes visose visuomeninio gyvenimo srityse.

Lietuva yra viena iš 11 valstybių pasaulyje, kur moterys yra prezidentės.

D.Grybauskaitė skaitys pagrindinį renginio pranešimą tema „Moterų vaidmuo aukščiausio lygio sprendimų priėmime" ir aptars Lietuvos patirtį užtikrinant lygias vyrų bei moterų teises.

Anot Prezidentūros pranešimo, Lietuva pirmauja pagal moterų skaičių valstybės tarnyboje, trečdalis jų eina aukščiausias administracines pareigas. Pagal moterų išsilavinimą mūsų šalis užima penktą vietą Europos Sąjungoje (ES). Tarp Lietuvos mokslininkų – 49 proc. yra moterys, tačiau daugumą vadovaujančių pozicijų šioje srityje užima vyrai.

Lietuva yra tarp trijų pirmaujančių ES valstybių ir pagal moterų verslininkių skaičių, tačiau moterys vadovauja tik 4 proc. stambiausių verslo įmonių ir joms tenka tik 16 proc. vietų tokių įmonių valdybose. Lietuvoje darbo užmokestis už tą patį darbą moterims yra 13 proc. mažesnis nei vyrams.

Čilėje numatyti ir dvišaliai prezidentės susitikimai. D.Grybauskaitė dvišalius santykius, prekybos ryšių stiprinimą, bendradarbiavimą Jungtinių Tautų ir kitose tarptautinėse organizacijose aptars su Čilės vadove, su JT generaliniu sekretoriumi bus kalbama apie saugumo situaciją Ukrainoje, regione ir Baltijos šalyse, žmogaus teisių padėtį Kryme ir kitose teroristų užimtose Ukrainos teritorijose, moterų teisių ir lyčių lygybės problemas.

D.Grybauskaitė nuo praėjusių metų rugsėjo vadovauja Pasaulio moterų lyderių tarybai, telkiančiai valstybių ir vyriausybių vadoves bendrai spręsti moterims aktualias problemas visame pasaulyje. Šios tarybos narėmis yra Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Danijos ministrė pirmininkė Helle Thorning-Schmidt (Helė Torning-Šmit), Pietų Korėjos prezidentė Geun-Hye Park (Pak Gjunhė), Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff (Dilma Rusef) ir kitų valstybių lyderės.



NAUJAUSI KOMENTARAI

smalsi

smalsi portretas
o kur gimdieną švęs (kovo 1)?

gaila

gaila portretas
gaila kad teiseju selioniu nepastebejo gal grizus prisimins

SIGNATARŲ KREIPIMASIS VARDAN LIETUVOS

SIGNATARŲ KREIPIMASIS VARDAN LIETUVOS portretas
“Tautos ir valstybės išlikimui pražūtingo pavojaus akivaizdoje būtinas visuotinis Lietuvos susitelkimas bei susivienijimas.” Signatarai pasirašo kreipimąsi, o mes vieningai pasirašom peticiją va čia peticijos.com/kreipimasis_vardan_lietuvos
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių