Prezidentas apie projektą dėl partnerystės: matau, kad ieškoma kompromiso Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentas apie projektą dėl partnerystės: matau, kad ieškoma kompromiso

2021-05-21 12:16

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako matantis partnerystės įteisinimo siekiančių politinių jėgų bandymą rasti kompromisą.

Prezidentas apie projektą dėl partnerystės: matau, kad ieškoma kompromiso
Prezidentas apie projektą dėl partnerystės: matau, kad ieškoma kompromiso / R. Dačkaus / Prezidentūros nuotr.

„Matau, kad ieškomas kompromisas tarp skirtingų jėgų, kurios mėgina šį įstatymą priimti, ir jeigu toks kompromisas bus rastas, man bus labai smagu konstatuoti, kad taip, radom sutarimą, jis atspindi tam tikrą visuomenės sutarimą, ir judame į priekį“, – penktadienį Klaipėdos rajone komentuodamas projektą žurnalistams sakė G. Nausėda.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, premjerė Ingrida Šimonytė bei kiti politikai penktadienį registravo Partnerystės įstatymo projektą, kuris įteisintų tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę.

Šalies vadovas teigė, kad projekte kalbama apie tokių teisių, kurių įtvirtinimui jis pritartų, reglamentavimą: turtinių santykių, paveldėjimo, sveikatos duomenų ir t. t.

„Tokias teises aš ir pats minėjau, kad yra gerokai geriau negu dabar, jeigu mes sugebėsime sureguliuoti tuos dalykus. Man svarbu, kad Konstitucijos 38 straipsnis nebūtų pažeistas“, – sakė prezidentas.

Man svarbu, kad Konstitucijos 38 straipsnis nebūtų pažeistas.

Šalies vadovas anksčiau yra sakęs, kad vienos lyties asmenų bendro gyvenimo klausimus reikia reglamentuoti teisiškai, tačiau tai turi būti daroma laikantis Konstitucijos.

Konstitucijos 38 straipsnis nurodo, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

Seime penktadienį registruotas lyčiai neutralus Partnerystės įstatymo projektas. Šio projekto kritikai teigia, kad partnerystės įstatymas numatytų naują, Konstitucijoje neįrašytą šeimos kūrimo pagrindą.

Projektu partnerystė apibrėžiama kaip oficialiai registruotas dviejų asmenų bendro gyvenimo faktas, su tikslu sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

Nurodoma, kad tie santykiai grindžiami pastoviais „emocinio prieraišumo, tarpusavio supratimo, atsakomybės, pagalbos, pagarbos ir ar panašiais ryšiais bei savanorišku apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas“.

Siūlomas Partnerystės įstatymas reglamentuotų nesusituokusių, tačiau bendrai gyvenančių asmenų turtinius ir neturtinius santykius.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų