„Aš nežinau, ar tikrai to reikėjo, bet jeigu Seimo narys nori pateikti kažkokią papildomą informaciją komisijai, tai jis tokią teisę turi. Kiek žinau, vakar dar jis tokio sprendimo neturėjo ir viskas turėjo eiti nustatyta tvarka, nustatyta vaga. Bet gal jis kažką tai nori papildomai papasakoti, išgirdęs generalinės prokurorės pateiktą informaciją“, – žurnalistams Seime antradienį sakė ministras pirmininkas.
„Iš esmės tai vis tiek sprendimo nekeičia, tai yra tas koalicinis susitarimas esant kažkokioms abejonėms leisti vykdyti tyrimą, jisai išlieka“, – pabrėžė jis.
Kaltina pažeidus koalicijos sutartį
Savo ruožtu Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūno pavaduotojas Domas Griškevičius teigė, jog šis klausimas bus keliamas koalicijos taryboje.
„Frakcija išgirdusi Dudėno pareiškimą, kad jis nori sudaryti komisiją, lengvai šokiruoti buvom, nes, mūsų manymu, tai yra akivaizdus koalicinės sutarties devinto punkto pažeidimas (...). Tai yra klausimas dabar jau koalicijos tarybai“, – žurnalistams kalbėjo parlamentaras.
Frakcija išgirdusi Dudėno pareiškimą, kad jis nori sudaryti komisiją, lengvai šokiruoti buvom, nes, mūsų manymu.
Jo teigimu, pokalbis turės būti gana rimtas, nes kitaip gali būti sukurtas pavojingas precedentas, kuomet koalicijos partneriai nesilaiko susitarimo.
Pasak Seimo nario, taip pat svarbu išgirsti ir socialdemokratų vertinimą.
Frakcija sprendimo nežinojo
Socialdemokratų frakcijos seniūnas Remigijus Motuzas BNS sakė, kad antradienio ryte prieš posėdį vykęs susitikimas frakcijoje leido suprasti, kad politikas elgsis taip, kaip yra sutarta koalicinėje sutartyje. Jis teigė neižantis, kas paskatino Seimo narį pakeisti nuomonę.
Apie ketinimą neliečiamybės atsisakyti supaprastinta tvarka A. Dudėnas BNS užsiminė dar praėjusią savaitę, vos tik prokuratūra pranešė, jog ketina kreiptis į Seimą.
A. Dudėnas kaltės savo byloje nepripažįsta, ir, nepaisant koalicijos sutarties, antradienio popietę vykusio rytinio Seimo posėdžio metu paprašė, kad būtų sudaryta laikinoji tyrimo komisija dėl jo atvejo.
„Kai susitiksim koalicinėj taryboj, žinoma, apie tai kalbėsim, nes gali būt dar ir ne vienas atvejis“, – kalbėjo R. Motuzas.
„Reikėtų geriau pasižiūrėti koalicijos sutartį, ar ten yra už jos nevykdymą kažkokios numatytos sankcijos, bet, kita vertus, aišku, mes apie tai kalbėsimės“, – pridūrė socdemas.
R. Žemaitaičio sprendimas nesujaudino
G. Paluckas pabrėžė, kad tai nebuvo nei frakcijos, nei partijos sprendimas bei teigė „nematantis problemos“, jei šis klausimas bus aptartas koalicinėje taryboje.
Koalicijos sutartyje numatyta, kad „bet kuris koalicijos narys, dėl kurio neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipiasi Generalinė prokuratūra, iš karto viešai Seimo posėdyje padaro pareiškimą, jog sutinka, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, nesudarant tyrimo komisijos dėl sutikimo Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę“.
Ši nuostata į sutartį įtraukta demokratų prašymu.
Antrojo pagal Seimo narių skaičių koalicijos parterio „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis BNS sakė, kad jo A. Dudėno sprendimas nejaudina, o klausimo aptarti koalicinėje taryboje nėra poreikio.
„Dėl kolegos Dudėno, apskritai dėl „čekučių“ (...), man yra keista, kad Generalinė prokuratūra vis dėlto nepradėjo ikiteisminio tyrimo dėl savivaldybių kontrolierių, nes savivaldybių kontrolieriai kiekvienais metais vertina, ar tinkamai buvo naudojamos savivaldybės lėšos“, – kalbėjo parlamentaras.
BNS jau rašė, jog prokuratūra įtaria, kad praeityje eidamas Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas A. Dudėnas pateikė ne savo dokumentus ir nepagrįstai gavo 10,5 tūkst. eurų kompensaciją už degalus.
(be temos)
(be temos)
(be temos)