Politikai ieško, iš kur imti pinigų pažadams pildyti: akys krypsta į gyventojus

Nauja valdžia dar nesuformuota, bet aiškėja, kaip norėtų keisti mokesčius. Socialdemokratai ir „Vardan Lietuvos“ skelbia, kad mokesčius keltų tik turtingiausiems. Bet aiškėja, kad mokesčiai gali didėti ir gaunantiems vidutines pajamas. Rinkimų laimėtojai kol kas slepia, kokiai daliai žmonių nori kelti mokesčius.

Prieš rinkimus lyg iš fontano tryško pažadai, kaip viskas pagerės. Dabar politikai ieško iš kokių fontanų imti pinigus tiems pažadams. Akys krypsta į gyventojus.

„Net neabejoju, kad biudžetas bus peržiurimas per pirmą 2025 metų pusmetį“, – teigė kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas.

Socialdemokratai ir „Vardan Lietuvos“ sutaria reikšmingai kelti mokesčius gaunantiems pačias didžiausias pajamas. Tiems, kurie per metus gauna daugiau nei 60 vidutinių darbo užmokesčių arba beveik 7 tūkst. eurų į rankas per mėnesį. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

„Žmogus, gaunantis ir 10 tūkst., ir 6 tūkst. per mėnesį, sumokėjęs didesnius mokesčius netaps skurdžiumi“, – sakė Seimo narys Algirdas Sysas.

Bet socialdemokratai programoje įsirašę, kad didesnius mokesčius turi mokėti visi, kurių „suminės pajamos“ yra didesnės už šalies vidurkį. 

„Sumines pajamos turėtų būti ne tik iš darbo santykių, bet pajamos, kurias gauna iš nuomos, tantjemų, dividendų – iš visų sričių“, – kalbėjo A. Sysas.

Tik socialdemokratai sako dar skaičiuojantys, kokias pajamas pernai gavo žmonės ir nuo kokios pajamų ribos mokesčiai turi didėti. 

Valstybės duomenų agentūra skelbia vidutines namų ūkio pajamas. Pernai tai buvo 1142 eurai vienam namų ūkio nariui.

Tikslesnį vaizdą turėtų rodyti gyventojų teikiamos pajamų deklaracijos, kuriose ne tik atlyginimas, bet ir dividendai, palūkanos, dovanos, kiti sandoriai. 

Pernai deklaravo 1,6 mln. gyventojų. Jie nurodė gavę įvairių pajamų už 44 milijardus eurų. Vidutiniškai tai – 2300 eurų per mėnesį iki mokesčių. Ar tai galėtų būti ta riba, nuo kurios svarstoma didinti mokesčius, neaišku. 

„Socialdemokratai pasižadėjo papildomai perskirstyti 3 milijardus eurų. Ir jie tuos 3 mlrd. nori paimti mokesčių pavidalu“, – tikino Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

LNK stop kadras.

Konservatoriai svarstė papildomai apmokestinti tas savarankiškai dirbančiųjų pajamas, kurios viršija 35 tūkst. per metus arba apie 3 tūkst. eurų per mėnesį iki mokesčių.

„Jeigu tas mokestis daugiau nei 35 tūkst. aukštesnėms pajamoms bus 2 proc. didesnis, tai sumokėti 20 ar 30 eurų nėra problemos“, – akcentavo A. Sysas.

Socialdemokratai turės sugalvoti ir įteisinti, ką nori apmokestinti, nes dabar toks rodiklis kaip „vidutinės suminės gyventojo pajamos“ neegzistuoja.

Panašu, kad nauji mokesčiai – esminis klausimas formuojant naują daugumą.

„Tam reikalingas platus sutarimas. Bet pats bazinis principas, kad visos pajamos turi būti susumuojamos ir apmokestinamos laiptiniais tarifais. Manau, tai yra logiškai suvokiamas“, – savo nuomone dalinosi G. Paluckas.

Nei koalicijos derybose dalyvaujantys valstiečiai, nei į konsultacijas kviečiami liberalai, „Nemuno aušra“ naujų mokesčių nepalaiko. 

Bet jei prisijungtų keli politikai, kurie į Seimą patekę be partijų, socdemai su „Vardan Lietuvos“ turėtų panašaus dydžio daugumą, kaip konservatoriai su liberalais ir „laisviečiais“.

Taip pat žiūrėkite: G. Landsbergis: reikia ieškoti kito varianto

 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Aušra Širvinskienė

Aušra Širvinskienė  portretas
Siūlau apmokestinti privačių namų savininkus!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių