„Pirmiausia reikia konstatuoti, kad finansinė situacija nėra įtempta. Biudžetas yra vykdomas, biudžeto planas vykdomas su perviršiu – kol kas 1,1 procento. Ekonomika auga. Pasistenkime pirmiausia nesutrikdyti šių dalykų. Jeigu bus stipri ekonomika, turėsime iš ko stiprinti ir gynybą“, – ketvirtadienį viešėdamas Biržuose žurnalistams teigė G. Paluckas.
„Taip, gynybos stiprinimas bus iš dalies skolinantis pinigus, iš dalies finansuojant iš biudžeto. Tačiau, poreikis yra aiškus, Valstybės gynimo taryba jį yra apibrėžusi, Vyriausybė paruošusi instrumentus, kaip tą poreikį labai aiškiai apibrėžtą patenkinti. Todėl kažkokių papildomų baimių ar grėsmių šiandien ekonomikos sektoriuje, nepaisant JAV įvestų papildomų muitų ir tarifų, nematau“, – akcentavo jis.
Į viską ragina žiūrėti ramiai
Tiesa, nors premjeras G. Paluckas pripažįsta, kad Lietuvai kyla nemažai iššūkių, į viską ragina žiūrėti ramiai ir pasitikėti institucijomis. Anot jo, vieniems problema yra išlaikyti savo šeimą, kiti rūpinasi, ar Lietuvos ateitis bus saugi.
„Mes problemų Lietuvoje ir iššūkių turime nemažai, svarbiausia, kad turėtume politinę valią jas įveikti. Bet gyvenimas nestoja. Vieniems yra svarbios jų darbo vietos ir gebėjimas išmaitinti, išlaikyti šeimą. Kiti yra apimti natūralaus nerimo, kaip ateityje plėtosis mūsų gynybos reikalai, ar Ukrainoje karas sustos, ar nesustos, ar mūsų strateginė partnerystė su JAV išliks ar neišliks“, – žurnalistams kalbėjo G. Paluckas.
Vyriausybės vadovas pažymėjo, jog pastarieji metai buvo sudėtingi – nuo pandemijos, karo Ukrainoje ir naujosios JAV administracijos diplomatijos ir geopolitikos pokyčių.
„Svarbiausia yra nesinervinti, nes ta hiperreakcija arba emocinis išsiblaškymas ar išsproginėjimas lemia prastus nesubalansuotus sprendimus, kurie duoda mažiau naudos, o kartais netgi žalą. Todėl į viską reikia žiūrėti ramiai, pasvertai, pasitikėti institucijomis, kurios tikrai turi sukauptą patirtį, sprendžiant panašaus pobūdžio problemas“, – akcentavo G. Paluckas.
ELTA primena, kad steigti Regionų ministeriją praėjusių metų rugsėjį pasiūlė šalies vadovas Gitanas Nausėda. Pasak jo, naujai įsteigta institucija perimtų Vidaus reikalų ministerijos regionų politikos formavimo atsakomybę ir prisidėtų prie tarybų ir savivaldos savarankiškumo didinimo.
Ši ministerija taip pat galėtų perimti funkcijas ir iš kitų ministerijų, kurios leistų jai vykdyti regionų lūkesčius atitinkančią nacionalinę politiką.
Apie tai, kad pastaroji institucija sustiprintų regionus, yra teigęs ir vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius. Interviu Eltai jis yra nurodęs, kad nauja Regionų ministerija Lietuvoje galėtų pradėti veikti jau 2026 metais.
Įstatymų paketą dėl Regionų ministerijos steigimo numatoma parengti ir pateikti Seimui dar šiais metais.
(be temos)
(be temos)
(be temos)