„Nemuno aušra“ aptariama užsienio spaudoje: partijos lyderis kaltinamas antisemitizmu

Penktadienį suformuota Lietuvos valdančioji koalicija, į kurią pateko ir Remigijaus Žemaitaičio vedama partija „Nemuno aušra“, atsidūrė įtakingo Jungtinių Amerikos Valstijų leidinio „The New York Times“ akiratyje.

Leidinyje rašoma, jog prie naujos Vyriausybės formavimo jungiasi partija, kuriai vadovauja antisemitizmu kaltinamas politikas.

„Į naują koaliciją įtraukta partija, vadovaujama antisemitiniais pasisakymais pagarsėjusio politiko“, – rašoma leidinyje, pabrėžiant, kad tai prieštarauja pagrindinių Europos partijų pozicijai nesijungti prie ekstremistinėmis laikomų jėgų.

Nuogąstaujama, kad Lietuvos socialdemokratų partijos sprendimas Remigijaus Žemaitaičio lyderiaujamą „Nemuno aušrą“ priimti į koaliciją gali sukelti nerimo kai kuriems NATO sąjungininkams.

„Vakarų šalių ambasados Lietuvoje labai sunerimo dėl tokios koalicijos perspektyvos. Šis žingsnis neabejotinai sukels nerimą Baltijos šalių NATO sąjungininkams, Izraeliui ir žydų grupėms“, – teigiama „The New York Times“.

ELTA primena, kad nors iki rinkimų dauguma partijų kratėsi galimo bendradarbiavimo su R. Žemaitaičio vedama politine jėga, vis dėlto, penktadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas nurodė, kad naujoji valdančioji dauguma bus sudaryta iš trijų politinių jėgų – jo atstovaujamų socdemų, S. Skvernelio vedamų demokratų „Vardan Lietuvos“ bei R. Žemaitaičio vadovaujamos „Nemuno aušros“.

Ilgą laiką buvo diskutuojama dėl į Seimą patekusios „Nemuno aušros“, kurios lyderis Remigijus Žemaitaitis kaltinamas antisemitizmu, galimybės po rinkimų būti valdančiojoje daugumoje.

Balandį Konstitucinis Teismas konstatavo, jog tuometis Seimo narys R. Žemaitaitis antisemitiniais pareiškimais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Po teismo verdikto, parlamentas turėtų priimti sprendimus dėl R. Žemaitaičio Seimo nario mandato naikinimo – pašalinus jį iš Seimo apkaltos būdu, politikas negalėtų kandidatuoti į renkamas pareigas 10 metų. Visgi, R. Žemaitaitis teigė pats pasitrauksiąs iš Seimo.

Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse – Seimo komisijos, svarsčiusios apkaltos klausimą, manymu, tokiais veiksmais politikas galimai sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Zigmas

Zigmas portretas
Oi varge vargeli kokia čia atsirado problema kaip su Paksu kakoju kakoju ir dar kakosiu juk panašumo nuo Pakso nėra abu du puspročiai žemaičiai gėda kad mūsų teisinė dar ne atsigavusi nuo Stalino saulės tai ir konstitucinis seimas ne tvirtas ir jo nutarimai nevykdomi Žemaitaičio atžvilgiu kalta Liberalų sąjungos pirmininkė NILSEN KAD PRAŽIOPSPJO ŽEMAITAIČIO apkaltos problemą paliko nesvarstytą savo laiku

Ingrida Šimonytė

Ingrida Šimonytė portretas
Žmonėms, kuriems nepatinka dabartinė valdžia, 2028-aisiais galės išsirinkti tuos, kurie yra geresni.

Ilona

Ilona portretas
Kgb sąrašą jis žadėjo paviešinti. Vat ir užsidegė žydų uodegos.
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių