Navickienė apskundė etikos sargų sprendimą dėl kelionės į Dubajų Pereiti į pagrindinį turinį

Navickienė apskundė etikos sargų sprendimą dėl kelionės į Dubajų

Buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teismui apskundė praėjusių metų parlamento etikos sargų sprendimą, kad politikė pažeidė galiojančią tvarką, kai 2023-iaisiais apie kelionę į Dubajų neinformavo Seimo valdybos.

Monika Navickienė.
Monika Navickienė. / I. Gelūno / BNS nuotr.

Kaip BNS šią savaitė sakė M. Navickienė, teismo sprendimas jai svarbus dėl asmeninės reputacijos ir siekiant padėti kitiems parlamentarams, kurie dėl teisinio neaiškumo gali susidurti su panašiomis situacijomis.

„Aš turiu teisę teikti skundą dėl nepagrįstumo ir tą padariau, nes man atrodo, kad Seimo nariui, kuris pats ir rūpinasi įstatymų leidyba, tas laikymasis teisės normų yra labai svarbus dalykas, o, man atrodo, kad aš laikiausi visų teisės normų atlikdama savo pareigas“, – sakė buvusi Seimo narė.

M. Navickienė dar pernai rugsėjį Seimo Etikos ir procedūrų komisijai teigė, kad apie poilsinę kelionę į Dubajų Seimo valdybai nepranešė, nes jos patarėja buvo patikinta, jog to daryti nereikia.

„Aš išvykdama į atostogas, esu tikra, kad padariau visas procedūras tinkamai. Gavau premjerės potvarkį išeiti atostogų, jis buvo tinkamai užregistruotas, laiku kreiptasi. Seimo kolegų, mano įsitikinimu, pagal tokį reglamentavimą, koks galiojo tada, informuoti aš neprivalėjau“, – BNS sakė buvusi parlamentarė.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą užsienio komandiruočių ir kelionių tvarką, Seimo narys, ketinantis ne Seimo sesijos metu vykti į ne Europos Sąjungos (ES) ar Šengeno valstybę, turi raštu informuoti Seimo valdybą. 

2023 metų vasarį ministrė atostogavo 13–17 dienomis – ne Seimo sesijos metu.

Etikos komisija tuomet konstatavo, kad tvarka nenumato jokių išlygų ministrų pareigas einantiems parlamentarams, todėl M. Navickienė privalėjo apie savo išvyką į ne ES valstybę informuoti Seimo valdybą.

Aš išvykdama į atostogas, esu tikra, kad padariau visas procedūras tinkamai.

„Mano įsitikinimu, reglamentavimas nėra tinkamas ir nėra interpretavimas tinkamas, todėl teismo pasisakymas šiuo klausimu suteiks aiškumo. (...). Aš išvykdama į atostogas esu įsitikinusi padariau visas procedūras tinkamai“, – kalbėjo M. Navickienė.

Po etikos sargų sprendimo dalis parlamentarų teigė matantys poreikį keisti galiojančią tvarką, tą interviu BNS yra sakęs ir dabartinis Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.

Skundas bus nagrinėjamas Regionų administracinio teismo Klaipėdos rūmuose rašytinio proceso tvarka kovo 19 dieną.

Už vyro Mindaugo Navicko verslo partnerių lėšas M. Navickienė su šeima į Dubajų skrido privačiu lėktuvu. Drauge vyko finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkė Ieva Trinkūnaitė ir jos sugyventinis, dėl finansinių nusikaltimų anksčiau teistas Vilhelmas Germanas.

Pastarasis kurį laiką dirbo M. Navickienės sutuoktinio valdomoje įmonėje „Litlab“. Šiuo metu V. Germanas yra suimtas jį įtariant sukčiavimu, papirkimu ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu su „Foxpay“ susijusiame didelės apimties ikiteisminiame tyrime.

Paaiškėjus informacijai apie kelionę ir kylant vis daugiau klausimų apie M. Navickienės ir jos vyro ryšius su minėtais žmonėmis, politikė pasitraukė iš ministrės posto, taip pat apsisprendė nekandidatuoti praėjusių metų rudenį į Seimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
konservKGB-tų n a g l u m o viršūnė:

atvirai VAGIANT pagauti už rankų -- konservų " patriotai", akis išpūtę , menkina tuos kurie juos pagavo v a g i a n t , ar darant kitą nusikaltimą.--Tai amoraliausia gauja Lietuvoje, kurią būtina pašalinti į politikos u ž r i b į
0
-1
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų