„Popiežius Pranciškus buvo vienas iš ryškiausių mūsų laikų lyderių, siekęs suartinti žmones ir tautas per garbingą, atvirą ekumeninį dialogą. Manau, kad poslinkių šioje srityje jam išties pavyko pasiekti“, – šeštadienį Prezidentūros pranešime sakė G. Nausėda.
Pasak jo, į laidotuves susirinkę pasaulio lyderiai – taip pat akivaizdus šių pontifiko pastangų įrodymas.
G. Nausėdos teigimu, popiežius Pranciškus tapo ryškiu tarpreliginio dialogo skatintoju, praplėtusiu Katalikų Bažnyčios požiūrį į pasaulį, sustiprinusiu socialinį mokymą ir aktualizavusiu bendrystės, pagarbos ir solidarumo principus.
„Popiežiaus Pranciškaus palikimas išliks gyvas ne tik Bažnyčioje, bet ir pasaulio bendruomenėse, kurios jį prisimins kaip gailestingumo, taikos ir žmogiškojo jautrumo skleidėją“, – teigė Prezidentas.
Tuo metu D. Nausėdienė prisimindama Popiežiaus vizitą Lietuvoje 2018 metais pabrėžė, jog tai buvo ypatinga ir neįkainojama dovana nepriklausomybės šimtmetį minėjusiai Lietuvai.
„(Popiežiaus – BNS) mintys neprarado savo svarbos bei aktualumo ir šiandien yra gyvas priminimas apie tai, kokios vertybės yra tikros ir kokių turime laikytis“, – sakė pirmoji ponia.
Kaip rašė BNS, popiežiaus Pranciškaus laidotuvėse šeštadienį Romoje ir Vatikane dalyvauja apie 200 tūkst. žmonių.
Laidotuvėse dalyvauja pasaulio lyderiai, tarp jų JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, karališkieji asmenys ir kardinolai iš viso pasaulio. Į ceremoniją atvyko daugiau kaip 50 valstybių vadovų.
Tarp dalyvių yra ir Argentinos prezidentas Javieras Milei (Chavjeras Milėjus), britų Velso princas Williamas (Viljamas).
Argentiniečių popiežius, kuris mirė pirmadienį, būdamas 88 metų amžiaus, per 12 savo popiežiavimo metų siekė pakreipti Bažnyčią didesnio atvirumo link.
(be temos)
(be temos)
(be temos)