Nausėda: popiežiui Pranciškui pavyko labiau suartinti tautas Pereiti į pagrindinį turinį

Nausėda: popiežiui Pranciškui pavyko labiau suartinti tautas

2025-04-26 14:07
BNS inf.

Popiežiaus Pranciškaus laidotuvėse dalyvaujantis Gitanas Nausėda sako, kad pontifikui pavyko labiau suartinti tautas.

Nausėda: popiežiui Pranciškui pavyko labiau suartinti tautas
Nausėda: popiežiui Pranciškui pavyko labiau suartinti tautas / Scanpix nuotr.

„Popiežius Pranciškus buvo vienas iš ryškiausių mūsų laikų lyderių, siekęs suartinti žmones ir tautas per garbingą, atvirą ekumeninį dialogą. Manau, kad poslinkių šioje srityje jam išties pavyko pasiekti“, – šeštadienį Prezidentūros pranešime sakė G. Nausėda.

Pasak jo, į laidotuves susirinkę pasaulio lyderiai – taip pat akivaizdus šių pontifiko pastangų įrodymas.

G. Nausėdos teigimu, popiežius Pranciškus tapo ryškiu tarpreliginio dialogo skatintoju, praplėtusiu Katalikų Bažnyčios požiūrį į pasaulį, sustiprinusiu socialinį mokymą ir aktualizavusiu bendrystės, pagarbos ir solidarumo principus.

„Popiežiaus Pranciškaus palikimas išliks gyvas ne tik Bažnyčioje, bet ir pasaulio bendruomenėse, kurios jį prisimins kaip gailestingumo, taikos ir žmogiškojo jautrumo skleidėją“, – teigė Prezidentas.

Tuo metu D. Nausėdienė prisimindama Popiežiaus vizitą Lietuvoje 2018 metais pabrėžė, jog tai buvo ypatinga ir neįkainojama dovana nepriklausomybės šimtmetį minėjusiai Lietuvai.

„(Popiežiaus – BNS) mintys neprarado savo svarbos bei aktualumo ir šiandien yra gyvas priminimas apie tai, kokios vertybės yra tikros ir kokių turime laikytis“, – sakė pirmoji ponia.

Kaip rašė BNS, popiežiaus Pranciškaus laidotuvėse šeštadienį Romoje ir Vatikane dalyvauja apie 200 tūkst. žmonių.

Laidotuvėse dalyvauja pasaulio lyderiai, tarp jų JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, karališkieji asmenys ir kardinolai iš viso pasaulio. Į ceremoniją atvyko daugiau kaip 50 valstybių vadovų.

Tarp dalyvių yra ir Argentinos prezidentas Javieras Milei (Chavjeras Milėjus), britų Velso princas Williamas (Viljamas).

Argentiniečių popiežius, kuris mirė pirmadienį, būdamas 88 metų amžiaus, per 12 savo popiežiavimo metų siekė pakreipti Bažnyčią didesnio atvirumo link.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Joniukas ir Grytutė

Goodbye, Lenin
1
0
Rikis

Nu jo, kai nuosėda ką pasako, tai nežinai juoktis ar verkt. Taip visas pasaulis susidraugavęs, kad griūk iš koto. Išskyrus sankcijas vieni kitiems nieko nematau. Ir pačios Lietuvos viduje tokia draugystė tarp partijų, tarp turtuolių ir pašalpinių, tarp valdžios ir tautos, kad nors ausis nuleisk į kišenes iš tos laimės ir draugystės. O jau kokia valdžios meilė pensininkams, tai net neaprašyti. Kaip gydytojai myli pacientus esu sužavėtas. Kaip mokytojai ir mokiniai myli vienas kitą nors romaną rašyk. O jau kokia dabar meilė tarp kaimynų daugiabučiuose, tai net per kraštus pilasi.
2
0
Diedas

Dauguma pasaulio valstybių būtent per šio popiežiaus valdymo laiką nuklojo viena kitą baudomis, skolomis, uždraudimais, blokavimais. Taipogi savo tautų naikinimu - viruso apkrėtimu ir išgalvotais skiepais. Taigi visas pasaulis toks laimingas, suartėjęs, susidraugavęs, kad nors verk iš juoko. Bankai užblokuoti, lėktuvai neskraido, vizų nebegauname. Sėdi lietuviai užblokuoti iš visų pusių- ten negalima, ten irgi negalima, visur priešai, kurie net nebando būti mūsų priešais. Bet privalom drebėti, nes Lionsbergis dar gyvas ir jau 35 metus rėkia "rusai puola". O jo anūkas iš vis mus "sudraugavo" ne tik su visais kaimynais, o net su Kinija. Bddd...
1
-1
Visi komentarai (27)

Daugiau naujienų