Ministras: susitarimas dėl Astravo – balansavimas tarp geopolitikos ir kainų

Siekiamas Baltijos šalių susitarimas dėl elektros nepirkimo iš Astravo atominės elektrinės (AE) yra balansavimas tarp geopolitikos ir kainų, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Čia yra balansavimas tarp politikos ir netgi tarp geopolitikos ir kainų. Mes diskutavome apie pigesnę dešrą kažkada anksčiau ir kiek ji kainuoja iš tikrųjų, tai čia kažkas irgi panašaus. Čia iš tikrųjų procesas yra didesnis: jeigu mes tikrai norime desinchronizuoti savo elektros tinklus su Rytais ir sinchronizuoti su Vakarų Europa, turime užsibrėžę tikslą 2025 metus, matome, kaip sunkiai sekasi tą daryti, tai iš tikrųjų yra geopolitinės pastangos ir ne tik pigi elektra“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministras.

„Jeigu kažkas įsivaizduoja, kad su pigia elektra gali iš šitos situacijos išeiti nugalėtojais, manau, labai klysta. Todėl ir turime matyti, kad kažkas turi įvykti tam tikra sąskaita“, – pridūrė jis.

L. Linkevičius priminė, kad panaši dilema buvo sprendžiama ir dėl suskystintų gamtinių dujų terminalo, tačiau tai, pasak L. Linkevičiaus tapo geopolitiniu lūžiu, atsikratant energetinių resursų tiekimo monopolio.

„Visada, kalbant apie ekonomiką, matosi ir politika, todėl tas balansas turi būti labai atsakingas ir pasvertas“, – pabrėžė ministras.

Pasak L. Linkevičiaus, derybos su Baltijos šalimis bus tęsiamos, siekiant į jas aktyviau įtraukti Europos Komisiją.

„Mes tęsime derybas, kaip buvo pasakyta ir diskusijas ir tikrai stengsimės kuo labiau įtraukti Europos Komisiją į šį procesą. Manome, kad ta įtaka irgi labai svarbi. Taip kad čia iš tiesų dar laukia intensyvus darbas“, – kalbėjo jis.

Vyriausybė trečiadienį nepriėmė sprendimo dėl Baltijos šalių bendro susitarimo prekiaujant elektra su Baltarusija ir kitomis trečiosiomis šalimis.

Susitarimas su Baltijos šalimis svarbus, Lietuvai ketinant neįsileisti Astravo atominės elektrinės (AE) elektros, kai tik ji pradės veikti.

Opoziciniai konservatoriai priekaištauja energetikos ministrui Žygimantui Vaičiūnui, kad šis siūlo mažiau ambicingą ir potencialiai žalingą Lietuvai susitarimą su Latvija ir Estija, kurios užuot kartu nepirkusios elektros iš Astravo AE, dabar tik palaikytų Lietuvos pasiryžimą boikotuoti baltarusišką elektrą.

Ministras atkerta, kad norint iki jėgainės įjungimo turėti bent kokį susitarimą ir naują prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodiką, būtina ieškoti visoms šalims priimtino kompromiso. Trijų Baltijos šalių susitarimui, numatančiam, kad visos jos nepirks Astravo AE elektros, priešinasi Latvija.NAUJAUSI KOMENTARAI

sis

sis portretas
faktorius turi 2 priesingybes ir kiekviena tesi ziurint is kurios pozicijos kad yra pavojus tai aisku ir vaikui bet siuo atveju jei ji veiks tai bus ijungta i bendra sistema ir atsisakyti pigesnes energijos gali tik durnius ar nieksas nes latviai tokie neesa o soclinke su bergerdinastija gali ir toliausai puola naiviai pamirsdami kad gyvename technologiju A kur zodis puola praranda prasme nes jau tikrai puola kurio mes nematome bet zmones mirsta ir tai /vyrusas/ apie kuri iki siol nieko nezinoma arba slepiama nes tai bioginklas kurio puolimu bus ir daugiau bet mes ir nezinosime nes visa tai uzvalde blogis kuris isbujojo jav kuri save laike 1 /taikos/ bastionu naikindama zemesnes rases tai siandien jei rusas puls tai tik gindamasis nes kinai su sorosu ir kuria visas technieksybes kaip maziaus i/om islaid om s umazint zmoniu skaiciu planetoje?...

Alis...

Alis... portretas
Lietuva turi turėti kintamos srovės keitiklius į nuolatinę,- pirkimui iš rytų... nuolatinės srovės jungtis su vakarais,- pirkimui iš vakarų ar rusiškos perpardavimui ir nuolatinės srovės keitiklius į kintamą,- vidiniam naudojimui ar eksportui... geriausiai būtų ryšiams su išore naudoti nuolatinės srovės jungtis, nes jos perspektyvesnės, ir nėra priklausomybės nuo kintamos srovės dažnio (truputį skiriasi Rytų ir Vakarų)... tokiu būdu Lietuva būtų elektros vartais tarp rytų ir vakarų, o turėdama Kruonį (kurį galima dar išplėsti) galėtų iš to gerai uždirbti... be to, sujungus Kruonį su Astravu, padidėtų Astravo saugumas, kas mums yra labai aktualu... o visa kita yra tik nemokšiškas politikavimas...

kapsas

kapsas portretas
Astravo elektrinės grėsmės burbulas tai tik Lubiankos planas sukiršinti žmones kuriam įgyvendinti pasirinktas TSRS VSK DĖDULĖ ir konservatorių gauja, o nepirkti AE elektros tai sūlyti gali tik didžiausi Lietuvos priešai. Elektrinė pastatyti ir ji veiks, ir turi veikti, kad būtų saugiausia, pilnu projektiniu pajėgumu, o Lietuva, jei blaiviai mastytų, turi iš jos gauti kuo didžiausą naudą.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių