- Benas Brunalas, ELTA; Ramūnas Jakubauskas, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Darbo partijai priklausantis Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis sako, kad nereikėtų sureikšminti nei visuomenę klaidinančių „darbiečių“ lyderio Viktoro Uspaskicho pasisakymų apie neva nuo COVID-19 gydantį vandenį, nei labai stebėtis parlamentaro mandato atsisakyti nusprendusiu Antanu Guoga. Pasak jo, visi žinojo, ko galima tikėtis tiek iš vieno, tiek iš kito „darbiečio“.
„Ir pirmininkas su savo sveiko gyvenimo pasaulėžiūra, ir Antanas su savo impulsyvumu niekam nebuvo naujiena. Visi žinojo, ko buvo galima laukti ir tikėtis. Didelio šoko niekam nebuvo. Mes labai ramiai į viską reaguojame“, – „Žinių radijui“ teigė A. Mazuronis.
Jis pažymėjo, kad nepaisant fakto, jog V. Uspaskichas dėl deklaruotų seksualines mažumas niekinančių pasisakymų buvo pašalintas iš Europos Parlamento liberalų frakcijos, „darbiečių“ frakcija Seime, akcentavo A. Mazuronis, savo ruožtu žmogaus teises gerbia, nes toleruoja laisvę A. Guogai atsisakyti mandato.
„Mūsų frakcija labai gerbia žmogaus teises ir laisvę apsispręsti bet kokiu klausimu, koks tik bebūtų. Gal tai keistai skamba pirmininko pasisakymų kontekste, bet taip tikrai yra. Tad lygiai taip pat mes gerbiame ir Antano poziciją. Jis taip nusprendė“, – situaciją aiškino „darbietis“.
Nenoriu tų pasisakymų nei vertinti, nei komentuoti. Aš asmeniškai taip nesakyčiau ir taip negalvoju. Manau, kad taip nereikėjo daryti.
Tuo tarpu aptarinėti V. Uspaskicho skandalingų ir atgarsį Europos Parlamente sukėlusių pasisakymų, kuriuose „darbiečių“ lyderis seksualines mažumas vadino „iškrypėliais“ ir „pedikais“, A. Mazuronis teigė pagrindo nematąs.
„Aš nelabai žinau, ką čia reikėtų aptarinėti – žmogus pasisakė, jį pašalino ir tiek žinių. Matyt, dabar dirbs kitoje frakcijoje“, – sakė A. Mazuronis, visgi pridurdamas, kad pats taip, kaip kalbėjo V. Uspaskichas, tikrai nei kalbėtų, nei taip galvoja.
„Nenoriu tų pasisakymų nei vertinti, nei komentuoti. Aš asmeniškai taip nesakyčiau ir taip negalvoju. Manau, kad taip nereikėjo daryti“, – pridūrė „darbietis“.
Į Darbo partiją prieš Seimo rinkimus įstojęs A. Guoga parlamentaro mandato nusprendė atsisakyti po aštrios kritikos partijos pirmininkui V. Uspaskichui dėl klaidinančių pasisakymų apie nuo COVID-19 gydantį vandenį ir homofobiškų deklaracijų. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį nepanaikino A. Guogos Seimo nario mandato, nes jis posėdyje nedalyvavo fiziškai. Dėl LGBT bendruomenę niekinančių pasisakymų V. Uspaskichas šios savaitės trečiadienį buvo pašalintas iš EP „Renew Europe“ frakcijos.
Reikia aiškios sistemos dėl „juodojo sąrašo“
Seimo vicepirmininkas, Darbo partijos atstovas A. Mazuronis sako, kad turi būti aiški sistema ir nustatyti aiškūs kriterijai, kuriais remiantis asmenys būtų įtraukiami į nepageidaujamųjų Lietuvoje sąrašą.
Jis teigė, kad tai aptarta Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje.
Turi būti labai aiški sistema ir turi būti surašyti kažkokie aiškūs ir visiems suprantami kriterijai, pagal kuriuos vienas ar kitas asmuo yra neįleidžiamas į šalį.
„Mes komitete diskutavome, kad vis dėlto turi būti labai aiški sistema ir turi būti surašyti kažkokie aiškūs ir visiems suprantami kriterijai, pagal kuriuos vienas ar kitas asmuo yra neįleidžiamas į šalį“, – Žinių radijui penktadienį sakė A. Mazuronis.
Anot parlamentaro, rusų dainininko Filipo Kirkorovo atvejis, kuomet jis buvo šią savaitę įtrauktas į „juodąjį sąrašą“ yra aiškus, tačiau yra problemų dėl kitų atlikėjų.
„Kirkorovo atvejis čia labiausiai nuskambėjęs ir čia buvo Užsienio reikalų ministerijos kreipimasis į Migracijos departamentą (...) Ten akivaizdu, nes jis ir Kryme koncertuoja, jo pasisakymai labai aiškūs, tačiau yra problema dėl kitų atlikėjų – kur yra ta raudonoji linija ir kas užbrauks, kur yra tik menas, dainavimas, spektakliai, teatrai, o kur jau prasideda minkštoji galia“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas.
„Vadovaudamiesi logika patinka/nepatinka, mes galime labai greitai prisižaisti iki tokių dalykų, kad neaišku, kas ir kaip sprendžia, kas gali, kas negali įvažiuoti. Galų gale, kažkas gali pradėti spręsti, ko gerai klausyti, ko negerai klausyti, ką čia galima transliuoti per viešus kanalus, ko negalima“, – tvirtino jis.
Jo teigimu, NSGK svarstyta ir galimybė, kad kažkuri institucija galėtų vykdyti atlikėjų monitoringą dėl jų pasisakymų.
„Iš tiesų, ta riba yra labai slidi ir tas žaidimas yra pavojingas. Tai aš sutinku, kad tokiais atvejais kaip Kirkorovo, kur jau labai aišku, turi būti priimti sprendimai, tačiau mes pašnekėjome, kaip ir kokią instituciją įgaliojus, kas čia galėtų vykdyti tą patį monitoringą atlikėjų – ne tik, ką jie dainuoja, bet ir ką pasisakinėja“, – sakė A. Mazuronis.
Jis tvirtino, kad būtinas „sisteminis požiūris į Rusijos minkštąją galią“.
Šią savaitę posėdžiavę Seimo Kultūros ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetai Vyriausybei siūlo atnaujinti kriterijų, kuriais remiantis užsieniečių buvimas Lietuvoje nepageidaujamas, sąrašą.
Jis turėtų būti papildytas nuostatomis, pagal kurias atlikėjai, viešai arba savo kūryba išreiškiantys paramą agresyviai ir tarptautinę teisę pažeidžiančiai Rusijos ar kitos valstybės vykdomai užsienio politikai arba kvestionuojantys Lietuvos konstitucines vertybes, Lietuvos sąjungininkų teritorinį vientisumą, būtų įtraukti į nepageidautinų asmenų sąrašą ir negalėtų atvykti bei organizuoti savo pasirodymų Lietuvoje.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Šakalienė Vokietijoje ragino didinti paramą Ukrainai
Ramšteino susitikime Vokietijoje dalyvavusi krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė ragino didinti paramą su Rusija kariaujančiai Ukrainai, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). ...
-
Ruginienės vienas patarėjų – naujienų agentūros ELTA verslo redaktorius1
Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Ingos Ruginienės patarėju komunikacijai bus paskirtas naujienų agentūros ELTA verslo redaktorius Ignas Dobrovolskas. ...
-
Žiniasklaida: kandidatui į TS-LKD lyderius – visai nauja pareigybė NMA2
Iki praėjusių metų rugpjūčio tuometinio žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko patarėju dirbęs, į Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkus kandidatuojantis konservatorius Daivaras Rybakovas trečiadienį prad...
-
Valdžios „Santa Barbara“: Žemaitaitis džiaugiasi ir graudinasi dėl to, kas vyksta7
Ar „Santa Barbara“ valdžioje artėja prie pabaigos? Pagrindinis veikėjas Remigijus Žemaitaitis atsitraukia nuo reikalavimo, kad Saulius Skvernelis į Seimo vicepirmininkus skirtų būtinai jį. Tad atrodytų, drama baigiasi, bet nebūtinai,...
-
Dėl TS-LKD lyderio – rimta kova: Kubiliaus ir Degutienės nuomonės radikaliai išsiskyrė12
Buvę ir esami konservatorių lyderiai partijos pirmininko rinkimuose palaikymą žada dviem kandidatams – Laurynui Kasčiūnui bei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei. ...
-
Apie Valdo Adamkaus sveikatos būklę – naujausia žinia25
Kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus beveik savaitę gydomas Santaros klinikose. Planuojama, kad jis bus stebimas iki savaitgalio. ...
-
Teismas panaikino „valstiečiams“ nepalankų sprendimą
Regionų administracinis teismas panaikino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą pripažinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) pažeidus Rinkimų kodekso nuostatas. ...
-
„Čekiukų“ byloje nuteistai Marijampolės politikei Pituškienei prokuroras prašo didesnės bausmės1
Marijampolės rajono savivaldybės tarybos narės Vaidos Pituškienės „čekiukų“ byloje nuosprendžiu liko nepatenkintos abi šalys: apeliacinius skundus parašė ir prokuroras, ir nuteistoji. Prokuroras prašo dvigubai di...
-
Profsąjungos veikėjas savų nuodėmių nemato?
Dėl neteisėto atleidimo naująjį aplinkos ministrą protestais gėdinęs Regionų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Audrius Gelžinis, atrodo, ir pats ne be panašios nuodėmės. ...
-
Budrys: turime sankcionuoti šešėlinį laivyną, kontroliuoti veiksmus Baltijos jūroje4
Lietuvos užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys sako, kad sąjungininkai turėtų aktyviau kontroliuoti, kas vyksta Baltijos jūroje, taikyti daugiau sankcijų joje veikiančiam šešėliniam Rusijos laivynui. ...