L. Graužinienė parlamentų vadovus perspėjo dėl Baltarusijos AE Pereiti į pagrindinį turinį

L. Graužinienė parlamentų vadovus perspėjo dėl Baltarusijos AE

2016-08-22 09:37
BNS inf.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė susitikime su Baltijos ir Šiaurės šalių kolegomis perspėjo dėl netoli Vilniaus statomos Baltarusijos atominės elektrinės grėsmės.

L. Graužinienė parlamentų vadovus perspėjo dėl Baltarusijos AE
L. Graužinienė parlamentų vadovus perspėjo dėl Baltarusijos AE / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Seimo pirmininkės teigimu, statant Astravo jėgainę demonstruojamas atsainus požiūrius į žmonių ir aplinkos saugumą, bet jį galima pakeisti tarptautinėmis pastangomis.

„Lietuva aktyviai veikia tikėdama, kad tarptautinėmis pastangoms galima pakeisti atsainų požiūrį į žmonių ir aplinkos gerovę vystant atominės energetikos projektą“, – pranešime spaudai pirmadienį teigė Seimo pirmininkė.

Pasak L.Graužinienės, svarbu kartu su už branduolinę saugą atsakingomis tarptautinėmis institucijomis, Europos Sąjungos partneriais ir Europos Komisija reikalauti, kad branduolinių valstybių klubo nare siekianti tapti Baltarusija elgtųsi atsakingai ir pagal šiame klube galiojančias griežtas taisykles bei reikalavimus, atvirumo ir geros kaimynystės principus.

Seimo pirmininkė iškėlė Lietuvos reikalavimus atlikti visos apimties Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) specializuotą aikštelių vertinimo misiją, padaryti Astravo AE projekto rizikos ir atsparumo vertinimo testus (streso testus), pritarti Jungtinių Tautų Espoo konvencijos Komiteto pasiūlymui įkurti specialią tarptautinę ekspertų komisiją, kad būtų išsamiai įvertintas Astravo AE projekto įgyvendinimas, rašoma Seimo pranešime spaudai.

50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE pirmąjį reaktorių planuojama įjungti 2018  metais. Branduolinę jėgainę stato Rusijos valstybės korporacija „Rosatom“.

NB8 susitikime taip pat aptartas regioninis bendradarbiavimas, tolimesnės politinės ir ekonominės integracijos gilinimas, nauji iššūkiai Baltijos regione, svarstyti energetinio saugumo, atsparumo hibridinėms ir kibernetinėms grėsmėms, Rytų partnerystės programos klausimai.

„Privalome teikti paramą ir dėti visas pastangas, stiprinant partnerių atsparumą išorės ir vidaus grėsmėms. Svarbu stiprinti strateginę Rytų partnerystės komunikaciją, ne tik išsklaidant Rusijos propagandos mitus, bet ir skleidžiant pozityvias žinias ir pasiekimus“, – teigė L.Graužinienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų