- Jūratė Skėrytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas atsiprašo visuomenės dėl situacijos, kurioje minimas buvęs frakcijos narys, ir siūlo pradėti diskusiją dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės instituto naikinimo.
„TS-LKD visada skyrė didelį dėmesį aukštos moralės, etikos ir skaidrumo reikalavimams savo bendruomenės nariams. Nors Kristijonas Bartoševičius nebuvo TS-LKD partijos narys, tačiau jaučiame atsakomybę už kiekvieną su TS–LKD sąrašu išrinktą žmogų, todėl apgailestaujame ir atsiprašome dėl situacijos, kurioje buvęs Seimo ir mūsų frakcijos narys yra minimas sunkių įtarimų kontekste“, – teigiama prezidiumo sprendime.
Partija paneigė turėjusi kokių nors žinių apie atliekamą ikiteisminį tyrimą anksčiau, nei apie tai paskelbta viešai.
TS-LKD prezidiumas taip pat siūlo TS-LKD frakcijai Seime inicijuoti diskusiją dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės instituto panaikinimo.
Partijos vadovas Gabrielius Landsbergis kategoriškai paneigė, kad partijos vadovybė galėjo turėti informacijos apie atliekamą ikiteisminį tyrimą ir ją perduoti K. Bartoševičiui.
„Kategoriškai nepriimame spekuliacijų, kad partijos ar frakcijos vadovybė turėjo kokią nors informaciją iš teisėsaugos apie galimus įtarimus ir ją kam nors galėjo perduoti“, – po partijos prezidiumo posėdžio pareiškimą perskaitė G. Landsbergis.
Jis taip pat patvirtino, jog šiame pareiškime kalbant apie vadovybę mintyje turėta ir premjerė Ingrida Šimonytė, nors formaliai žiūrint pačioje partijoje ji neužima vadovaujančių pareigų.
Klausiamas, ar neatrodo keista situacija, kai komandiruotėje Čilėje esantis politikas staiga pateikia prašymą naikinti mandatą, G. Landsbergis kartojo, kad „iš partijos vadovybės niekas neinformavo“.
Perklaustas, ar to negalėjo padaryti kiti partijos nariai, G. Landsbergis teigė neturintis tokių duomenų.
G. Landsbergis priminė, kad Seimo nario galimybės atsisakyti Seimo nario mandato nėra ribojamos Konstitucijos, o toks sprendimas leis tyrėjams bendrauti su buvusiu Seimo nariu be procedūrinių trukdžių.
Jis sakė su K. Bartoševičiumi po Generalinės prokuratūros pranešimo nebendravęs, nes neturėjęs galimybės, o „dabar tokio poreikio ir nėra“.
Konservatorių vadovas patvirtino, jog prezidiumas nusprendė palikti galimybę su partija kandidatuoti ir bendruomenės politiniame gyvenime dalyvauti nepartiniams, priminęs, kad pati premjerė prie TS-LKD prisijungė neseniai.
„Liekame prie nuostatos, kad partijai nepriklausantys nariai, kokia visai nesenai buvo ir I. Šimonytė, turėtų galimybę tapti bendruomenės nariais“, – sakė G. Landsbergis.
Konservatoriai pareiškimu taip pat paragino „netrukdyti ikiteisminio tyrimo eigai ir nesudaryti sąlygų ikiteisminio tyrimo politizavimui“.
Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė, jog generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, kad būtina spręsti leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti Seimo nario K. Bartoševičiaus teises klausimą.
Prokuratūros pranešimas buvo paskelbtas porą valandų po to, kai K. Bartoševičius patvirtino BNS atsisakantis Seimo nario mandato, bet aiškino asmeninėmis priežastimis.
Prokurorai pranešė, kad praėjusių metų lapkričio viduryje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo mažamečio ir nepilnamečio seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo. K. Bartoševičius neigia šiuos galimus įtarimus.
K. Bartoševičiaus pareiškimą dėl Seimo nario mandato atsisakymo Vyriausioji rinkimų komisija gavo elektroniniu paštu praėjusį penktadienį, apie 20 valandą. Antradienį jo mandatas buvo panaikintas.
Politikas žurnalistams tvirtino, kad tai apgalvotas, ne staiga gimęs, o pribrendęs apsisprendimas. Jis tvirtino palikti Seimą nutaręs dėl asmeninių priežasčių, tai yra sveikatos būklės.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Naujo Seimo nario portretas: susituokęs 51-erių vyras su aukštuoju išsilavinimu
Beveik 51-erių metų susituokęs vyras, turintis aukštąjį išsilavinimą, mokantis ne vieną užsienio kalbą ir daugiau kaip 280 tūkst. eurų turto – tokį statistinio naujos kadencijos parlamento nario portretą sudarė Vyriausioji rin...
-
R. Karbauskis nemato bendro darbo opozicijoje su konservatoriais ir liberalais1
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako nesitikįs bendro darbo opozicijoje su Liberalų sąjūdžiu bei konservatoriais ir nemato galimybės išsirinkti bendrą lyderį. ...
-
Seimo nario mandatas pripažintas R. Jankūnui, R. Miliūtei, V. Juozapaičiui ir P. Visockui3
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį Seimo nario mandatą pripažino keturiems naujiems politikams, kurie pakeis dirbti parlamente atsisakiusius kolegas. ...
-
Vienas protesto organizatorių prašo G. Palucko paneigti žodžius apie „Dešimt tylos minučių“8
Socialdemokratų kandidatui į premjerus Gintautui Paluckui viešai pasisakius apie koaliciją su „Nemuno aušra“ pasmerkusį protestą „Dešimt tylos minučių“, vienas akcijos organizatorių Mantas Meškerys pr...
-
Seimo seniūnų sueigoje – 21 parlamentaras
Kadenciją pradėjęs naujas parlamentas sudarė sesijų darbų programas bei posėdžių darbotvarkes svarstysiančią Seimo seniūnų sueigą. ...
-
F. Jansonas sako, kad prezidentas turėtų pasiūlyti kandidatą į užsienio reikalų ministrus4
Prezidentūra leidžia suprasti, kad pavardę į užsienio reikalų ministrus pasiūlyti turėtų ne valdančiąją koaliciją suformavę socialdemokratai, bet šalies vadovas Gitanas Nausėda. ...
-
Su „valstiečiais“ ir LLRA-KŠS atstovais dirbsiantis I. Vėgėlė: frakcijos seniūno rotacija turbūt bus
Seime dirbsiantis advokatas Ignas Vėgėlė tikisi, kad naujai suformuotoje Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijoje vyks seniūno rotacija. ...
-
G. Paluckas neatsakė į protestuotojų kvietimą ateiti į mitingą: nepritariu pačiai idėjai2
Seimo posėdžio pertraukos metu socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas nėjo susitikti su „Dešimt tylos minučių“ protesto dalyviais. ...
-
Seimo valdybą sudarys 7 nariai3
Naujas Seimas sudarė ir naują valdybą, kurioje dirbs 7 nariai. ...
-
S. Skvernelis: ministro pirmininko kandidatūra Seimui turėtų būti pateikta antradienį1
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį turėtų Seimui pateikti socialdemokrato Gintauto Palucko kandidatūrą į ministro pirmininko pareigas. ...