Konservatorė K. Bartoševičiaus žinutės nebeturi: gavau per šifruotų pokalbių programėlę

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sako Kristijono Bartoševičiaus žinutę apie planuojamą pasitraukimą gavusi per šifruotų pokalbių programėlę.

Anot politikės, dėl to ji susisiekė su buvusiu kolega, tačiau pati žinutė neišliko.

„Penktadienį jis mane informavo žinute, tada aš apie antrą valandą jam paskambinau, paklausdama, ar tikrai jis laikosi tokios savo pozicijos, tas manęs ypatingai nenustebino, (...) nes jo dvejonės man buvo pakankamai gerai žinomos“, – žurnalistams trečiadienį sakė konservatorių frakcijos vadovė Seime.

Ji teigė nebegalinti parodyti žinutės, nes bendraujant per „Signals“ programėlę ji nebeišliko.

LNK reportažas:

Politikė taip pat nurodė apie K. Bartoševičiaus apsisprendimą informavusi premjerę Ingridą Šimonytę, partijos vadovą Gabrielių Landsbergį, bet pabrėžė tuomet nežinojusi apie jo atžvilgiu pradėtą prokuratūros tyrimą.

„Tuo metu apie jokius kaltinimus ar ikiteisminius tyrimus nebuvo žinoma man, apie tai sužinojau pirmadienį iš žiniasklaidos, kada buvau paklausta telefonu, kaip jūs galite  pakomentuoti tokius metamus įtarimus. Man buvo šokas, netikėtumas“, – kalbėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Ji teigė žinutę iš K. Bartoševičiaus gavusi minimą penktadienį „apie pietus“, tikslaus laiko įvardyti negalinti, bet tai galėjo būti apie 12 valandą.

„Apie pietus, man buvo kaip ir visos įtemptos dienos, aš ne tą pačią sekundę sureagavau, gal už kokios valandos, man atrodo, aš apie antrą valandą skambinau. Nėra tos žinutės „Signal private messenger“ yra tokio pobūdžio, kuris neišlieka“, – pasakojo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

L. Balandžio / BNS nuotr.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė su parlamento vadove Viktorija Čmilyte-Nielsen tą penktadienį, sausio 20 dieną, susitiko 11 valandą. Tiek generalinė prokurorė, tiek parlamento vadovė teigia, kad K. Bartoševičiaus pavardė susitikime nebuvo įvardinta.

Tačiau išsiskyrė versijos dėl Baudžiamojo kodekso straipsnių – prokurorė teigia juos nurodžiusi pranešdama apie planuojamą kreipimąsi, Seimo pirmininkė teigia, kad ji nebuvo informuota apie veikas, dėl kurių vyksta tyrimas, tik tai, kad įtariamas nusikaltimas yra sunkus.

Tuo metu apie jokius kaltinimus ar ikiteisminius tyrimus nebuvo žinoma man, apie tai sužinojau pirmadienį iš žiniasklaidos, kada buvau paklausta telefonu, kaip jūs galite  pakomentuoti tokius metamus įtarimus.

Pasakodama apie savo komunikaciją su K. Bartoševičiumi frakcijos seniūnė taip pat teigė, kad bendrauti per „Signal“ frakcijoje yra įprasta, taip pat ji atsakiusi tuo kanalu, kuriuo buvęs kolega į ją kreipėsi.

„Aš gavau impulsą, taip sakyti, iš jo pusės, kuo jis kreipėsi, tuo aš atsakiau“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Konservatorių seniūnė taip pat kritiškai vertino opozicijos inicijuojamą tyrimą dėl to, kas galėjo K. Bartoševičiui nutekinti informaciją apie jo atžvilgiu atliekamą tyrimą, sakydama, kad tai yra teisėsaugos darbas.

Taip pat parlamentarė tiesiai neatsakė, ar saugoma parlamentaro teisinio imuniteto sutiktų liudyti savanoriškai, jei prokuroras pradėjus tyrimą ją norėtų apklausti.

„Aš manau, kad šitas tyrimas yra grynas politinių taškų rinkimasis. Man atrodo, svarbiausias klausimas, kad žmogus yra teisingumo rankose, kad bus įvykdytas teisingumas, apsaugotos aukos“, – kalbėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Klausiama, ar sutiktų būti apklausta, jei tyrimą dėl galimo informacijos nutekinimo vykdytų prokuratūra, ji atsakė: „Nesvarsčiau tokios galimybės ir nesupratau, kuo esu kaltinama, kad paskambinau žmogui, kuris parodė iniciatyvą?“.

„Jei kažkam kyla įtarimų dėl galimai nutekintos informacijos, tai turi inicijuoti generalinė prokuratūra, jei aš būčiau bent numaniusi apie kažkokius kaltinimus, gandus, pletkus, kad mano kolegai tokie metami kaltinimai, aš būčiau informavusi ir partijos vadovus, ir klausus paties Kristijono“, – kalbėjo seniūnė.

Seimo opozicijos iniciatyva ketvirtadienį sušaukė neeilinė sesiją, per kurią bus sprendžiama dėl iniciatyvos sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl galimo informacijos nutekinimo apie K. Bartoševičiaus atžvilgiu atliekamą tyrimą.

Parlamentiniu tyrimu siūloma atsakyti į klausimus, kokiomis aplinkybėmis Čilėje komandiruotėje buvęs K. Bartoševičius netikėtai atsisakė mandato, prieš Generalinei prokuratūrai kreipiantis į Seimą dėl jo neliečiamybės.

Taip pat posėdyje bus prašoma Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen ir generalinės prokurorės N. Grunskienės paaiškinti aplinkybes, kuriomis generalinė prokurorė sausio 20 dieną, penktadienį, parlamento vadovei pranešė apie planuojamą kreipimąsi dėl K. Bartoševičiaus. Tiek Seimo pirmininkė, tiek generalinė prokurorė tvirtina, kad K. Bartoševičiaus pavardė susitikime nebuvo įvardinta.

Vėliau, tos pačios dienos vakare, komandiruotėje Čilėje buvęs K. Bartoševičius elektroniniu būdu Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė prašymą panaikinti jo mandatą. Opozicijos atstovai kelia versiją, kad K. Bartoševičius buvo perspėtas skubiai trauktis iš Seimo, kad jo pavardė tyrime neiškiltų į viešumą.NAUJAUSI KOMENTARAI

matysit

matysit portretas
dings pedas , kaip Deimantę paslėpė.

Tai ką

Tai ką portretas
Bartoševičius nebekaltas,kalti tie ,kurie nutekino informaciją, gražiai pasukot.Tai gal pedofilijos nebuvo?

GĖDA D.K

GĖDA  D.K portretas
KODĖL ištrinėtė komentarą , jog Чмиль Виктория Викторовна yra KGBIsto -rezervisto ir labai patikimo, Чмиль Виктора Ивановича ir gyvo dukra?????? Žmonės PRIVALO žinoti TIESĄ apie tuos , kuriuos rinko. KODĖL ji apskritai tapo Seimo Pirmininkė, nes Seimo Pirmininkui (-kei) teikiama visa slapta inffo, turi priėimą prie jos??? Turbūt ,,nuėjo'' į Gen.prokuratūros puslapį ir sužinojo-KAM pareikšti tokie įtarimai. Be to , ji naglai MELUOJA, jog Gen.prokurorė jai nesakė -pagal kuriuos BK straipsnius bus prašoma panaikinti nelečiamybę įteiamajam. Gen.Prokurorė ne kartą sakė, jog ji PRANEŠĖ Чмиль BK straipsnius.
VISI KOMENTARAI 93

Galerijos

Daugiau straipsnių