Pereiti į pagrindinį turinį

JT Žmogaus teisių taryboje Lietuva kels Rusijos grėsmės klausimą

2022-09-12 03:33

Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 51-ojoje sesijoje Lietuva kels Rusijos grėsmės klausimą.

JT Žmogaus teisių taryboje Lietuva kels Rusijos grėsmės klausimą
JT Žmogaus teisių taryboje Lietuva kels Rusijos grėsmės klausimą / Scanpix nuotr.

51-oji JT Žmogaus teisių tarybos, kurios nare yra Lietuva, sesija prasideda pirmadienį Ženevoje ir truks keturias savaites, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Pasak pranešimo, tęsiantis Rusijos karui prieš Ukrainą Lietuva kartu su bendramintėmis valstybėmis akcentuos Rusijos sąmoningai sukeltą grėsmę tarptautinei tvarkai bei atkreips dėmesį į blogėjančią žmogaus teisių padėtį Rusijoje.

Pasak pranešimo, diskusijose dėl žmogaus teisių padėties šalyse Lietuva teiks prioritetą Ukrainai, Rusijai, Baltarusijai, Sakartvelui.

Taip pat pasisakys dėl žmogaus teisių padėties Afganistane, Sirijoje, Kinijoje, Mianmare, Etiopijoje bei teminiais klausimais: priverstinių dingimų, pilietinės visuomenės, lyčių perspektyvos integracijos, žmogaus teisių gynėjų persekiojimo, teisės į vystymąsi, klimato kaitos ir teisės į darbą sąsajų, demokratijos plėtros.

Sesijos darbotvarkėje daug dėmesio bus skirta ir rasinės diskriminacijos, čiabuvių teisių ir teisės į vystymąsi temoms.

Sesijos metu bus deramasi dėl beveik keturiasdešimties rezoliucijų, iš kurių tris teiks Europos Sąjunga: dėl žmogaus teisių padėties Afganistane, Burundyje ir Etiopijoje.

Sesijos metu Lietuva surengs renginį transnacionalinių represijų ir žmogaus teisių tema bei  prisijungs prie kitų šalių ir nevyriausybinių organizacijų renginių dėl atskaitomybės už žmogaus teisių pažeidimus Ukrainoje bei dėl padėties Kryme.

JT Žmogaus teisių tarybą, kurią sudaro 47 šalys, įsteigė JT Generalinė Asamblėja 2006 metais, jos pagrindinis tikslas – reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti dėl jų rekomendacijas. Lietuvos narystė JT Žmogaus teisių taryboje truks iki 2024-ųjų metų pabaigos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų