Į Lietuvą draudžiama atvykti asmenims, remiantiems teisės principus pažeidžiančias valstybes

Antradienį įsigaliojo draudimas į Lietuvą atvykti asmenims, kurie viešai aktyviai remia ir dalyvauja užsienio valstybės vykdomoje tarptautinės teisės principus ir normas pažeidžiančioje veikoje.

Toks draudimas numatytas Seimo gegužę priimtame įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitime.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis Seime yra sakęs, kad Lietuva bando uždrausti į šalį įvažiuoti tiems, kurie ne tik patys tiesiogiai vykdo vadinamuosius sunkius nusikaltimus prieš žmogaus teises, korupcinius nusikaltimus, pinigų plovimą, bet ir propaguoja ir aktyviai veikia propaguojant tarptautinius nusikaltimus, legitimizuojant įvairias okupacijas ar jas skatinant.

„Tokių ne vieną minkštosios galios atstovą matėme Lietuvoje ir būtų labai gerai, kad jie tos dirvos nekedentų, kad po to paėmę širdis ir protus geležies nepanaudotų prieš mus ar mūsų kaimynus, ypač Ukrainos kontekste tai yra labai svarbu“, – Seimo posėdyje yra sakęs Ž. Pavilionis.

Birželio 2 d. įsigaliojus įstatymo pakeitimui, jame numatyta, kad „užsieniečiui uždraudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui, jeigu yra rimtas pagrindas manyti, kad užsienio valstybėje užsienietis yra padaręs sunkų ar labai sunkų nusikaltimą asmeniui ir dėl to buvo pažeistos visuotinai pripažintos žmogaus teisės ir laisvės, korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką ar pinigų plovimo požymius atitinkančią nusikalstamą veiką, kaip tai apibrėžta Lietuvos Respublikos įstatymuose ar tarptautinėse sutartyse, arba kad kurstė ar kitaip dalyvavo darant tokias nusikalstamas veikas, arba kuris viešai ir (ar) aktyviai remia ir (ar) dalyvauja užsienio valstybės vykdomoje tarptautinės teisės principus ir normas pažeidžiančioje veikoje ir (ar) dėl šių priežasčių užsienietis yra įtrauktas į kitos Europos Sąjungos valstybės narės, Europos laisvosios prekybos asociacijos ar Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos valstybės narės nacionalinį užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti, sąrašą.“

Šių metų gegužės 20 d. už įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimą balsavo 113 Seimo narių, prieš buvo vienas, susilaikė 16 parlamentarų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių