G. Paluckas neatsakė į protestuotojų kvietimą ateiti į mitingą: nepritariu pačiai idėjai

Seimo posėdžio pertraukos metu socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas nėjo susitikti su „Dešimt tylos minučių“ protesto dalyviais.

Jis sako nepritariantis idėjai piktintis išrinkta valdžia jau po koalicinės sutarties pasirašymo. Anot jo, šis protestas yra organizuotas post factum.

„Aš pačiai idėjai nepritariu, nes mitingas pradėtas organizuotas neprisiekus naujai valdžiai, tai aš suprantu, kad yra keliamas klausimas dėl rinkimų rezultatų. Tų dalykų niekas ginčyti negali, tokia yra tautos valia“, – Eltai teigė G. Paluckas.

„Mes atsakomybės nesikratome ir tą atsakomybę realizuosime darbais, bet jeigu jau reikėjo mitingą daryti, tai reikėjo, matyt, daryti praėjusį penktadienį ar pirmadienį, kai buvo pasirašoma koalicinė sutartis“, – į protestuotojų nusivylimą dabartine koalicija atsakė jis.

Socialdemokratas tikino nematantis racionalaus pagrindo protestuoti prieš dabartinę koaliciją.

„Žmonės turi teisę piktintis, mitinguoti, išreikšti savo nuomonę dėl bet kokio klausimo, tačiau noriu pasakyti, kad tai yra post factum“, – aiškino G. Paluckas.

„Kviečiu visus nurimti, tas tylos mitingas yra gražus, taikus ir tvarkingas. Tačiau aš nematau jokio racionalaus pagrindo tokiems reikalavimams“, – akcentavo jis.

Kaip skelbta anksčiau, ketvirtadienio vakarą Vilniuje, prie Seimo rūmų susirinko keli tūkstančiai šalies gyventojų, smerkiančių Lietuvos socialdemokratų partijos sprendimą kurti valdančiąją koaliciją su „Nemuno aušra“, kurios lyderis Remigijus Žemaitaitis antisemitiniais pareiškimais sulaužė parlamentaro priesaiką.

Protestui įsibėgėjus, jo dalyviai ant scenos užlipti kvietė ir kandidatą į premjerus Gintautą Palucką, tačiau šiam taip ir nepasirodžius, protestuotojai paskelbė, kad jam norėjo įteikti nulūžusią rožę.

ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis pirmadienį viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.

Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Expert

Expert portretas
Kas nesusitaiko,į rankas lagaminą ir į platų pasaulį,čia vieno politiko praėjusios kadencijos frazė.Tad gal verta pakartoti ją protestuojantiems.

Per

Per portretas
4 metus Šimonytė nei karto nekalbėjo su protestuotojais,plius tvoromis atsitvėrė,o Paluckas dar nedirbo ir atsiskaotinės viešai,o ne kompanijai niekinančiai kitų rinkėjų kandidatą.

Anonimas

Anonimas portretas
šis teistas bebras teisingai sako, - išsirinko leudis teisiamus ir žulikus, tegu dabar džiaugiasi, nepatinka - gali išvažiuoti. Nepavydėkit ir netrukdykit dyrpt!
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių