G. Nausėda po susitikimo su Lenkijos vadovu: kaimynystėje turime patikimą draugą ir sąjungininką

Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda. Jo vizitas antradienį prasidėjo pirmuoju 2020 m. įkurtos Prezidentų tarybos posėdžiu. Daugiausia dėmesio, kaip praneša Prezidentūra, skirta regiono saugumo ir gynybos, nelegalios migracijos suvaldymo, Rytų kaimynystės klausimams aptarti.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, kad Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas ir draugystė buvo svarbūs visais istorijos laikotarpiais, tačiau ypač yra reikšmingi vertinant dabartinį geopolitinį kontekstą.

„Vertiname Lenkijos indėlį į regioninį saugumą. Jaučiame, kad kaimynystėje turime patikimą draugą ir sąjungininką. Tik būdami vieningi būsime stiprūs, kad atremtume kylančias grėsmes dabartinėje geopolitinėje aplinkoje. Turime negailėti jėgų stiprinti transatlantinį bendradarbiavimą“, – teigė šalies vadovas.

Lietuvos ir Lenkijos prezidentai aptarė nelegalios migracijos krizės valdymą ir situaciją pasienyje su Baltarusija. Šalies vadovas akcentavo, kad Baltarusijos režimo hibridinės atakos pamokos atskleidė galiojančių ES teisės aktų spragas ir poreikį juos pritaikyti prie naujų realijų, siekiant užtikrinti ES sienų apsaugą, neteisėto sienos kirtimo prevenciją ir nedemokratinių režimų piktnaudžiavimą prieglobsčio sistema.

„Šiuos klausimus kelsiu jau šį ketvirtadienį vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje. Dėkoju Lenkijai už palaikymą ir tikiuosi, kad ir toliau vieningai sieksime būtinų pokyčių“, – sakė G. Nausėda.

Šalių vadovai taip pat skyrė laiko regiono infrastruktūros projektams aptarti. Lietuvos prezidentas pabrėžė, kad Baltijos valstybių sinchronizacija su kontinentinės Europos elektros tinklais yra Lietuvos prioritetas. Jį siekiama įgyvendinti vėliausiai iki 2025 m., o iki 2021 m. pabaigos įgyvendinti Lietuvos elektros perdavimo tinklų jungties su Lenkijos elektros perdavimo tinklais „LitPol Link“ išplėtimo projektą. Lietuvos ir Lenkijos vadovai sutarė, kad projekto „Rail Baltica“ užbaigimas ir eksploatacijos pradžia iki 2026 m. – bendras abiejų šalių strateginis tikslas.

Kitas Lietuvos ir Lenkijos Prezidentų tarybos posėdis numatytas 2022 m. Varšuvoje, primenama Prezidentūros pranešime.



NAUJAUSI KOMENTARAI

nevaidink

nevaidink portretas
veidmaini /runkeliu/ atzvilgiu ir pamyslik kad naujas pilsudsky gali istart /wilnonase/ ka tuomet atsakysi tautai o gerus santykius reikia palaikyti imant is lenku ir vengru pavyzdi o nekurt politsvabisku programu ir nedaryt fasistynes diktaturos paal javbiden uzgaidas bei socberg saikos gobsuma tauta naikinama kaip ir kitos tai mastyk kas valdo jegos strukturas ?======

BEMOKSLIUI NAISĖDAI

BEMOKSLIUI NAISĖDAI portretas
Ar bent pasidomėjai istorija apie savo "patikimą" kaimyną? Kiek žinau - Lenkija NIEKADA nebuvo patikima Lietuvos atžvilgiu. Pasitaikius mažiausiai progai - Vilno bus Lenkijos, o Lietuvos piliečiai jiems bus tik..."litvin cham"...a poliak "pan"...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių