Buvę premjerai įvertino Vyriausybių kaitą: tokios politikų emocijos šokiruoja

Buvę premjerai Algirdas Butkevičius ir Gediminas Kirkilas, vertindami Vyriausybės įgaliojimų perdavimą Ingridos Šimonytės Ministrų kabinetui, sako, kad pastaruoju metu vykstantis Vyriausybių pasikeitimas nėra nuosaikus, kupinas nereikalingų emocijų.

Politikos veteranai pažymi, kad, atsižvelgiant į esamą pandemijos situaciją šalyje, tiek laikinai pareigas einantis Saulius Skvernelis, tiek paskirtoji premjerė I. Šimonytė savo emocijas turėjo nustumti į šalį ir bendrai pažvelgti į krizinę situaciją šalyje. 

„Mane, kaip buvusį premjerą, tikrai šokiruoja toks nenuosaikus bendravimas ir nereikalingų replikų mėtymas. Tam tikrų emocijų viešas proveržis yra visiškai nereikalingas tokio lygio žmonėms kaip ministrai pirmininkai ar ministrai. Esant pandemijai, jie turėtų rodyti visiškai kitokią kultūrą. Juk toks politiko gyvenimas. Jeigu tu dirbi atsakingose pareigose, turi su jomis nesuaugti, bet žinoti, kad atėjai ketveriems metams ir per šį laikotarpį turi įgyvendinti kuo daugiau užsibrėžtų tikslų ir patenkinti žmonių lūkesčius“, – Eltai sakė A. Butkevičius. 

Tuo metu G. Kirkilas teigia, kad keičiantis valdžioms karštos emocijos būdingos visiems politikams. Kita vertus, G. Kirkilas pripažįsta, kad, esant koronaviruso pandemijai, politinė atmosfera galėtų būti mažiau aštri. 

Mane, kaip buvusį premjerą, tikrai šokiruoja toks nenuosaikus bendravimas ir nereikalingų replikų mėtymas.

„Emocijos visuomet būna, pasikeičiant valdžioms. Tai būdavo visais atvejais. Nemačiau čia didelio skirtumo. Žinoma, tokios pandemijos nebūdavo, bet būdavo kitos krizės. Manyčiau, kad šios pandemijos metu nuo kai kurių emocijų buvo galima susilaikyti. Bet taip pat nemanau, kad jos čia labai stiprios. Nueinanti Vyriausybė nori, kad jų darbai būtų įvertinti pozityviai. Ateinanti Vyriausybė stengiasi užimti pozicijas, kad buvo kažkas ne taip ar iki galo nepadaryta. Šiuo požiūriu tai yra normalios politinės emocijos, bet galbūt galėtų viskas būti mažiau aštru“, – Eltai sakė jis. 

A. Butkevičius mano priešingai ir teigia, kad jam būnant šešioliktojo Ministrų Kabineto vadovu, Vyriausybių kaita buvo nuosekli. 

„Tai, kas dabar vyksta, manęs visiškai netenkina. Kuomet aš buvau premjeras ir pralaimėjau rinkimus, tuomet susitikau su paskirtuoju premjeru S. Skverneliu. Jam tuomet pasakiau, kad kol bus patvirtinta Vyriausybės programa, jei nori gali mano kabinete įsikurti, jei tinka, galima ir į kanclerio kabinetą eiti. Ir jeigu jam reikia per šį laikotarpį, kad kas pakonsultuotų iš Vyriausybės, tai sakiau, kad jam visur durys yra atviros. Tikrai išgėrėme ir kavos per trijų savaičių laikotarpį, kuomet jis formavo Ministrų Kabinetą. Jam perteikiau visą informaciją ir, manau, tai buvo sklandus perdavimas“, – prisiminimais dalinosi A. Butkevičius. 

Paklaustas, kaip vertina situaciją, kai sekmadienį S. Skvernelis bei Aurelijus Veryga neatvyko į prezidento inicijuotą susitikimą su Sveikatos ekspertų tarybos nariais, A. Butkevičius teigė, kad į tai žvelgiantis, be abejo, neigiamai. Anot jo, S. Skvernelis ir A. Veryga parodė nepagarbą su COVID-19 pandemija kovojančių mokslininkų bendruomenei.

„Labai neigiamai vertinu laikinojo sveikatos ministro bei S. Skvernelio neatvykimą į Prezidentūrą. Tai yra nepagarba ne tik pačiai prezidento institucijai, bet yra nepagarba mokslininkams ir ekspertams, kurie šiuo metu negaili savo laiko dirbdami tiek tiesiogines savo pareigas, tiek norėdami padėti valdžios institucijoms suvaldyti pandemiją. Todėl nerasčiau pateisinamų žodžių nei premjerui, nei sveikatos apsaugos ministrui“, – sakė A. Butkevičius. 

Tuo metu G. Kirkilas teigė, kad kelios ekspertinės grupės skirtingose valdžios institucijose gali sukelti prieštaringų vertinimų ir maišaties visuomenėje. 

Tai yra nepagarba ne tik pačiai prezidento institucijai, bet yra nepagarba mokslininkams ir ekspertams.

„Man apskritai kyla klausimas, ar visoms institucijoms atskirai reikia steigti atskiras ekspertų grupes. Čia yra didelis klausimas, nes ekspertai dažnai mėgsta pateikti skirtingas nuomones. Tai į viešą erdvę vėliau patenka vienų ekspertų nuomonės, vėliau – kitų. Šios nuomonės tarpusavyje dažnai būna netgi prieštaringos bei klaidinančios žmones. Aš manau, kad šioje situacijoje visos institucijos turėtų veikti vieningai. Kai jos atsiranda skirtingos, tuomet institucijos savaime pradeda konkuruoti. Dėl to čia tokie dalykai ir atsitiko. Mano požiūriu, prezidentui ir Vyriausybei reikia stengtis dirbti vieningai, ypač pandemijos krizėje“, – teigė G. Kirkilas. 

A. Butkevičius taip pat įvertino ir I. Šimonytės viešą kreipimąsi į S. Skvernelį, kuriame paskirtoji premjerė prašė kuo skubiau Vyriausybės posėdyje priimti griežtesnes karantino sąlygas. Anot A. Butkevičiaus, I. Šimonytei reikėjo su laikinai pareigas einančiu ministru pirmininku situaciją šalyje pirmiausia aptarti asmeniškai, o ne per žiniasklaidą. 

„Vertinu dvejopai. Iš dalies laikinąjį premjerą suprantu. Gal jis jaučia nuoskaudą, kodėl I. Šimonytė paprasčiausiai negalėjo jam paskambinti ar ateiti prieš Vyriausybės posėdį pasikalbėti. Žinoma, aš nežinau, kaip jie bendrauja, bet gal iš tiesų reikėjo pirmiausia ateiti pasikalbėti ir išgerti kavos prieš Vyriausybės posėdį. Bet gal I. Šimonytė nedrįso to daryti, nes juk savo atžvilgiu nuolat girdėjo įvairiausius epitetus (...) Bet, žinoma, jų reikėtų klausti, kodėl kilo šios emocijos. Tačiau I. Šimonytei pirmiausia reikėjo paskambinti ir pasiūlyti aptarti situaciją. S. Skverneliui taip pat nereikėjo įvardinti (kreipimosi – ELTA) kaip viešųjų ryšių akcijos“, – sakė A. Butkevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Chi

Chi portretas
Toks tokį kritikuoja.. Šaunuolis Skvernelis, neleidžia užsėsti ant galvos! Koks gali būti darbas sekmadienį.., negi Ingridutė savaitę nosį krapštė, jog atsibudo per išeiginę dieną darbui visus kviesti..

Anonimas

Anonimas portretas
ir vel blokuojat komentarus isverstaskuriai! maza to kad ir straipsnius blokuojat !

o

o portretas
kaip nebus emociju kai briuseliui leidus socberg mafija viska isparceliavo ir priedo puse tautos isvijo monarchams subines sluostyt?...
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių