- Gabrielė Grigošaitytė / lnk.lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Ginčas tarp Vilniaus ir Briuselio. Lietuva pateikė ieškinį Europos Sąjungos (ES) teismui dėl neišmokėtų 9 mln. eurų. Nesutarimai kilo dėl skirtingo suvokimo, ką reiškia mokesčių lengvatų peržiūrėjimas. Buvęs eurokomisaras sako, kad Vyriausybė šitaip dangsto savo darbo broką – žlugusią mokesčių reformą.
Mokestinėmis lengvatomis pernai valstybė gausiausiai apipylė nepasiturinčius – skyrė per milijardą eurų, kad kiltų pajamos į rankas.
Dėl visų mokesčių lengvatų pernai valstybės biudžetas ištuštėjo daugiau nei 3,5 mlrd. eurų. Valdžia rėmė ne tik gyventojus, bet ir kavines, kitus verslus, kompensavo vaistus, šildymą.
Mainais į piniginę paramą iš Briuselio, Lietuvos valdžia įsipareigojo dalį tokių dovanėlių panaikinti. Bet, panašu, kad skirtingai suprato kiek ir kokių.
Taip yra pridengiamas neveiklumas, negebėjimas priimti reikalingas reformas.
„Jeigu kažkam atrodo, kad parašyta, jog visų lengvatų turime atsisakyti, tai mes niekada taip nesitarėme. Nes tai yra elementariai nelogiška“, – teigė ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
Ginčas tarp Vilniaus ir Briuselio toliau tęsis teisme.Europos Komisijai (EK) įšaldžius 9 mln. eurų paramos, Lietuva pateikė ieškinį ES Bendrajam Teismui.
„Antradienį oficialiai buvo pateikti dokumentai. Dabar per du mėnesius EK gali pateikti savo atsiliepimą“, – aiškino teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.
Įšaldytus pinigus padalinus Lietuvos gyventojams išeitų vos po 3 Eur ir 10 centų. Bet premjerė nemano, kad dėl menkos paramos įsivels į nemenkus barnius su Briuseliu.
„Taip yra pridengiamas neveiklumas, negebėjimas priimti reikalingas reformas“, – savo nuomone dalijosi europarlamentaras Virginijus Sinkevičius.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Kurios mokesčių lengvatos užkliuvo, Briuselis nenurodo. Mokesčių reformos paketą Vyriausybė pristatė prieš metus, tačiau nesulaukė paramos Seime.
„Pasižiūrėkime, kaip atrodo kitų valstybių paraiškos. Kai kurios valstybės išvis nei vienos paraiškos nepateikusios“, – sakė premjerė.
Iki šiol EK yra išmokėjusi trečdalį Lietuvai skirtų lėšų – kiek daugiau nei milijardą. Panašu, kad likusių pinigų teks kaulyti jau naujai Vyriausybei. Ji turės užbaigti mokesčių reformą.
„Man atrodo, kaip tik šis klausimas – išsiaiškinant plano aprėptį, yra pagalba ateinančiai Vyriausybei, kokia ji bebūtų, žinant, kokius įsipareigojimus Lietuva yra prisiėmusi“, – kalbėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Ekonomistas mano, kad atsisakius dalies lengvatų, bet gavus ES paramą, gyventojai nebūtinai iš to išloš.
„Jeigu Vyriausybė nuspręstų panaikinti visas lengvatas, kad gautų europinius pinigus, piliečiai greitai pajustų. Tuo tarpu liekant lengvatoms ir netekus milijonų iš EK, didžioji dalis net nesupras, kas čia įvyko“, – aiškino ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojas Marius Kušlys.
Antras mokėjimo prašymas liks sustabdytas, kol Seimas nepriims mokesčių reformos ir nepanaikins dalies lengvatų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Politologai: Šimonytės sprendimas gali lemti krizę dešiniajame partijos flange8
Buvusiai premjerei Ingridai Šimonytei paskelbus, kad nesieks Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkės posto, dešiniajam partijos flangui gali pritrūkti lyderių, svarsto politologai. Pasak Mykolo Romerio...
-
Pavilionis sieks konservatorių partijos pirmininko posto11
Konservatorius Žygimantas Pavilionis sieks tapti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininku. Apie tai politikas pranešė antradienį socialiniame tinkle „Facebook“. ...
-
Mano, kad Blinkevičiūtė nedalyvaus socialdemokratų partijos pirmininko rinkimuose5
Artėjant Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko rinkimams, kairiosios politinės jėgos nariai neabejoja, kad tarp siūlomų kandidatų atsidurs premjero Gintauto Palucko ir dabartinės lyderės Vilijos Blinkevičiūtės pavardės. Visgi, social...
-
Šimonytė nekandidatuos į konservatorių partijos pirmininkus75
Ekspremjerė Ingrida Šimonytė nusprendė nekandidatuoti į Tėvynės Sąjungos sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkus. ...
-
Su Nyderlandų kolega susitikęs Paluckas vylėsi, kad NATO sutars dėl 3 proc. BVP gynybai8
Rukloje su Nyderlandų premjeru Dicku Schoofu (Diku Šhofu) susitikęs Lietuvos ministras pirmininkas Gintautas Paluckas vylėsi, kad NATO būsimame viršūnių susitikime sutars dėl mažiausiai 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) gynybos finan...
-
Kubilius: yra signalų, kad Rusija agresijai prieš Vakarus gali pasiruošti per penkerius metus29
Už gynybą ir kosmosą atsakingas eurokomisaras Andrius Kubilius Vakarų Vyriausybių vadovus ragina suklusti. ...
-
Palucko patarėjais dirbs buvęs parlamentaras Jukna bei teisininkas Radčenka3
Premjero Gintauto Palucko patarėjų komandą papildė teisininkas, publicistas Aleksandras Radčenka bei buvęs europarlamentaras Vigilijus Jukna. ...
-
Lietuva Ukrainos telekomunikacijų sektoriaus atkūrimui skiria 20 tūkst. eurų6
Lietuva į Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) Specialųjį fondą Ukrainai, skirtą karo nuniokotam šalies telekomunikacijų sektoriui atkurti, perveda 20 tūkst. eurų. ...
-
Kubilius tikisi, kad kitąmet NATO nutars dėl didesnių įsipareigojimų gynybai6
Išrinktajam JAV prezidentui Donaldui Trumpui teigiant, kad NATO aljanso šalys Europoje turėtų skirti bent 5 proc. savo bendrojo vidaus produkto (BVP) gynybai, Europos Komisijos (EK) narys Andrius Kubilius sutinka, jog didinti įsipareigojimus g...
-
Paluckas su kolegomis iš Latvijos ir Estijos aptarė regiono saugumą, paramą Ukrainai9
Premjeras Gintautas Paluckas pirmadienį su Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovais – Evika Silina ir Kristenu Michalu – telefonu aptarė regioninį saugumą, tolimesnę Baltijos šalių paramą Ukrainai, bendrų infrastruktūros projektų ...