ES rems Lietuvos siekį įsijungti į Europos dujų ir elektros tinklus Pereiti į pagrindinį turinį

ES rems Lietuvos siekį įsijungti į Europos dujų ir elektros tinklus

2013-07-03 14:08
ES rems Lietuvos siekį įsijungti į Europos dujų ir elektros tinklus
ES rems Lietuvos siekį įsijungti į Europos dujų ir elektros tinklus / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Lietuvai siekiant nuo 2015 metų įsijungti į Europos dujų ir elektros tinklus, Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barrosas (Žozė Manuelis Barozas) bei kai kurie Europos Parlamento nariai žadėjo paramą Lietuvai, siekiant šių tikslų.

„Jūs ir mes darysime viską, kad Europos Sąjungos kontekste Baltijos šalys nebūtų izoliuotos. Taigi, Jūsų (Lietuvos prezidentės D.Grybauskaitės - BNS) prioritetas yra labai savalaikis“, - trečiadienį kalbėdamas Europos Parlamente Strasbūre sakė J.M.Barrosas.

Kai kurių Europos Parlamento grupių vadovai taip pat reiškė paramą Lietuvai.

„Tai labai jautrus klausimas, vis dar yra energetikos salų. Turime patobulinti Europos energetikos tinklą, tačiau mums reikia didelių investicijų į dujų infrastruktūrą, tinklus. Tik Europa gali užtikrinti tokį teisinį saugumą. Pone prezidente, mes tikimės, kad jūsų pirmininkavimas lems šių tikslų įgyvendinimą“, - kalbėjo Prancūzijos europarlamentaras Josephas Daulis (Žozefas Dolis), vadovaujantis centro dešiniosios krypties judėjimus vienijančiai Europos liaudies partijai.

„Galvojame apie tokias šalis, kaip Gruzija ir Ukraina. Žinome, kad ponas Putinas (Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas - BNS) viena ranka pasirengęs kažką duoti, o kita jau atimti“, - sakė Socialistų ir demokratų frakcijos lyderis Hannesas Swoboda (Hanesas Svoboda).

Europos Parlamente pristatydama Lietuvos prioritetus pirmininkavimo ES Tarybai metu, D.Grybauskaitė kalbėjo, kad po 2015 metų nė viena ES šalis neturi likti atskirta nuo Europos dujų ir elektros tinklų, o siekiant šio tikslo, reikia didinti finansavimą.

„Europos Parlamentas, Taryba ir Komisija neseniai susitarė skubiai imtis veiksmų ir įveikti iššūkius energetikos srityje.Susitarėme, kad energijos vidaus rinka turi būti sukurta iki 2014 metų, o po 2015 metų nė viena Europos Sąjungos valstybė narė neturi likti atskirta nuo Europos dujų ir elektros tinklų“, - sakė šalies prezidentė.

Anot jos, Europos vartotojai už energiją moka pernelyg brangiai, ir tai mažina jų perkamąją galią.

D.Grybauskaitė Europos Parlamento nariams priminė Europos Komisijos skaičiavimus, kad Europos Sąjungai tapus visiškai integruota rinka, 2015 metais jos elektros išlaidos sumažėtų 35 mlrd. eurų (121 mlrd. litų), palyginti su 2012 metais.

„Todėl savo pirmininkavimo laikotarpiu Lietuva aktyviai sieks paspartinti darbus šioje srityje. Mes atidžiai stebėsime, kad jau sutartos priemonės ir teisiniai pagrindai, ypač trečiasis energetikos paketas, būtų tinkamai įgyvendinami. Tačiau Lietuva yra tvirtai įsitikinusi, kad būtina skirti daugiau lėšų moderniai Europos Sąjungos energetikos infrastruktūrai sukurti. Todėl skirsime ypatingą dėmesį tam, kad būtų susitarta dėl europinių bendro intereso projektų, finansuojamų pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę“, - teigė D.Grybauskaitė.

„Kol nebus sukurta energijos, paslaugų ir skaitmeninės ekonomikos vidaus rinka, europiečiams gali kilti abejonių dėl to, kiek vertinga yra mūsų Sąjunga“, - kalbėjo prezidentė.

Lapkričio 4-5 dienomis Vilniuje vyks ES vidaus energijos rinkos užbaigimo konferencija, kurioje bus apsispręsta dėl Europai svarbiausių energetinių projektų.

Lietuva šiuo metu visas dujas gauna iš Rusijos koncerno „Gazprom“ ir už jas moka daugiau nei kitos Europos šalys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų