Grįžta emigrantai: vieni – tik šventėms, kiti – visam laikui

Didžiosioms metų šventėms namo į Lietuvą patraukė emigrantai lietuviai. Dauguma jų lieka ilgesniam laikui. Vis daugiau emigrantų grįžta į Lietuvą visam – perka namus, kuria verslus. Sako, kad Lietuva pasikeitė, čia algos jau mažiau skiriasi nuo užsienio, o svarbiausia, geras jausmas ir artimieji šalia.

Globalios Lietuvos departamento vedėjas Tadas Kubilius plačiau apie grįžtančius iš užsienio lietuvius.

– Ar daug lietuvių iš užsienio keliauja į Lietuvą sutikti švenčių? 

– Tikrai, taip. Kiekvienais metais stebime žmones, kurie sugrįžta šventėms, bet ne tik šventėms sugrįžta, matome aiškią tendenciją, kad jau 5 metus iš eilės daugiau Lietuvos Respublikos piliečių sugrįžta į Lietuvą nuolatos gyventi. Užsienio reikalų ministerija, kaip diasporos politiką koordinuojanti institucija, nuolatos palaiko ryšį su užsienyje gyvenančiais lietuviais. Kiekvienais metais atliekame apklausas ir šiuo metu kaip tik vyksta apklausa ir netrukus turėsime naujausius duomenis. Pagal iki šiol atliktų apklausų duomenis matome, dėl ko sugrįžta žmonės į Lietuvą.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Tai pati pirma, pagrindinė ir svarbiausia priežastis – čia gyvenantys šeimos nariai, artimieji, draugai. Tai yra būtent ta priežastis, dėl ko žmonės sugrįžta šventėms ar nuolatiniam gyvenimui. Jie taip pat sako, kad niekur kitur taip gerai nesijaučia, kaip Lietuvoje. Tai būtų antroje vietoje esanti priežastis. Taip pat žmonės sugrįžta dėl to, kad nori kurti Lietuvai, nori prisidėti prie Lietuvos gerovės. Ir taip pat žmonės sako, kad mato teigiamus pokyčius Lietuvoje, tiek politiniame gyvenime, socialiniame gyvenime, kultūriniame ir, be abejo, ekonominiame.

Jie taip pat sako, kad niekur kitur taip gerai nesijaučia, kaip Lietuvoje.

Visų amžiaus spektro žmonių sugrįžta, bet daugiausia sugrįžta žmonės tarp 25 ir 34 metų amžiaus. Tai jaunos šeimos su mažais vaikais, kuriantys tiek šeimas, tiek darbo vietas, tiek prisidedantys prie Lietuvos gerovės. Pastebime tokią tendenciją, kad žmonės dažniausiai sugrįžta į didžiuosius Lietuvos miestus, į Vilnių, į Kauną, į Klaipėdą, bet pagal vienam Lietuvos nuolatiniam gyventojui tenkanti skaičių, daugiausia žmonių sugrįžta į mažąsias savivaldybes. Tai ir Palanga, Pagėgiai, Kazlų Rūda, Joniškis. Žmonės sugrįžta ir dažnai kuria savo verslą, įgyvendina idėjas, kurias matė. Nori parsivežti savo patirtį ir viską įgyvendinti čia, Lietuvoje. 

– Iš kokių šalių dažniausiai grįžta lietuviai? 

– Dažniausiai sugrįžta iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Vokietijos, Norvegijos. Taip pat tarp tų dažniausių šalių, iš kurių sugrįžta žmonės, yra Švedija, Danija, Nyderlandai ir Jungtinės Amerikos Valstijos. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

nesiruosiu gzyt

nesiruosiu gzyt portretas
pakol valdzia renkam pagal is anksto sudarytus sarasus ir suderintus su uzjuriais... is CEKIUKU taksavotoju partiju.... uzsipiskit su savo privalomom vakcinom kaukem bonementais paskolom prievolem ir privalomais mokesciai...

Expert

Expert portretas
Niekas nesiruošia grįžti su visam ,nes tokio barako irtokios vyriausybės kaip Šimonytės,nevirškina nei vienas užsienio lietuvis.Visi kartoja Vagys.

Jonas

Jonas portretas
Dirba užsienyje, gydosi Lietuvoje, vežasi maišus kompensuojamų vaistų,per 20metų užsidirba nemažą sumą ir grįžę perkasi namus atsidaro įmonėles ir rėkia kaip čia gera , nežinojo, būtų iškat grįžę
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių