Vis daugiau įdomių ir charizmatiškų senjorų spjauna į įprastas
pensininkų pramogas ir šluosto nosį jaunimui
Kazimierui – 66-eri, Broniui – 64-eri, Martynui Ervinui – 69-eri. Tačiau jie – ne iš tų garbaus amžiaus žmonių, kurie skundžiasi prasta sveikata ir mažomis pensijomis. Prieš kelias savaites į sceną užlipę „Die2kai.lt“ laužo įsisenėjusius stereotipus. „Ir pensininkai gali būti įdomūs“, – pareiškė jie.
Senolių gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Vyrai gyvena įtemptu ritmu: koncertuoja, dalija interviu, dalyvauja televizijos laidose. Mc Kazimieru, Mc Čigonu ir Dj Doičland pasivadinę vyrai dėl to neketina dejuoti: pagaliau gavo tai, apie ką svajojo visą gyvenimą – sceną ir pripažinimą.
Tuo mėgaujasi ir 80-metis Petras Pečiūra. „Nesu kuo nors išskirtinis“, – teisinasi žinomas vilnietis. Tačiau faktai kalba ką kita: senolis vaidino „Radioshow“, „Ragų“ laidose, jį atpažįsta gatvėje, kartais jis dalija autografus. Dabar LNK laidoje „Dviračio šou“ kuria Vilniaus mero personažą.
Entuziazmo ir energijos jis galėtų pavydėti nebent 58-erių „Lietuvos šokių dešimtuko“ nugalėtojai Joanai Bartaškienei. „Amžius netrukdo nei šokiui, nei sportui“, – nukerta ji.
Ir daugiau senjorų pastaruoju metu suprato: kai turi tiek daug laisvo laiko, nederėtų jo švaistyti, geriau pramogauti.
Prieš kameras neprakaituoja
Lyg viesulas į lietuviškos popmuzikos padangę įsiveržusi kompanija „Die2kai.lt“ įrašinėja jau trečią dainą. Trijulė turi grandiozinių planų: naujos dainos, vaizdo klipai, debiutinis albumas. „Leidybos kompanijos konkuruoja dėl mūsų pirmojo kompaktinio disko“, – pasitikėjimo netrūksta atlikėjams.
Gal dėl to ir nusprendė nerti į šou verslą? Tačiau jų motyvai gerokai žemiškesni „Norime prisidurti prie pensijos ir atkreipti žmonių dėmesį, kad senių vieta – ne tik bažnyčioje“, – kalbėjo jie.
Vyrams netrūksta ir kūrybinio įkvėpimo. „Dainų žodžius padiktuoja parlamentarai, kiti žymūs žmonės. Mes surimuojame jų idėjas“, – juokavo grupės nariai, kuriems klijuojama valdžios auklėtojų etiketė.
Šampanas, alyvuogės, sausainiai – kol kas toks honoraras tenkina „Die2kus.lt“. Jie sotūs dėmesiu ir net neabejoja, kad ateityje per mėnesį uždirbs keliolika tūkstančių litų.
Ar pirmą kartą drąsiai lipote ant scenos? „Ir iki šiol filmuodavausi masinėse scenose, televizijos laidose“, – scenos baimės nejaučia DJ Doičland pseudonimu prisidengęs Martynas Peteraitis. Keturis dešimtmečius altu griežiančiam Kazimierui Apanavičiui scenoje nedreba kojos. „Galiu ir koją pakelti, ir publikai mirktelėti, ir smuiku pagriežti“, – Mc Kazimieras ne tik dainuoja. Traukdamas dūmą optimizmu trykšta ir Mc Čigonu pasivadinęs Bronius Kindurys.
Pavydo scenos ir autografai
Ar scenos chuliganų įvaizdis patiko dainininkų artimiesiems? „Dukros tiki manimi, palaiko“, – aiškino Mc Kazimieras. Tačiau paklaustas apie gyvenimo draugę susimąstė. „Maniškė tikrai pavydės, kai televizijoje pamatys su jaunomis mergaitėmis. Vėliau supras – toks mūsų darbas“, – atsiduso vilnietis.
Dėl galimų pavydo scenų galvos nesuka dešimt metų našlaujantis Mc Čigonas. „Paskui moteriškus sijonus nelakstau. Patinka kelnes dėvinčios moterys. Regėjimas ne toks geras kaip jaunystėje, bijau suklysti“, – šmaikštavo jis. „O mano sūnui naujametis pasirodymas labai patiko“, – šeimos palaikymo sulaukė ir DJ Doičland. Vešlius bakenbardus prisiklijavęs pensininkas pripažino: kartais per dieną jis išdalija dešimtis autografų.
„Vakar pirmą kartą pasijutau tikra žvaigžde. Pirkau duoną, o kasininkė nusijuokė: „Aš jus pažįstu!“ Labai malonu“, – populiarumo skonį pajuto ir Mc Kazimieras.
Žino jaunystės receptą
Daugkartinė Lietuvos gimnastikos čempionė ir aerobikos meistrė J.Bartaškienė taip pat žino, ką reiškia dėmesys. Šiuo metu kaunietė nespėja atsakinėti į žurnalistų skambučius. Visi nori sužinoti, kokia jos jaunystės ir energijos paslaptis. „Džiaugiuosi, nes mano darbas yra ir mano laisvalaikis. Tokie genai – mano tėvai buvo linksmi ir energingi žmonės“, – su užsidegimu aiškino ji. Moteris mielai segi kojas atidengiantį sijoną, mėgsta sukneles su gilia iškirpte. Figūrą ji demonstravo ir televizijos laidoje „Lietuvos šokių dešimtukas“.
Ji sugebėjo įrodyti, kad pramogaujantys brandaus amžiaus žmonės kartais nurungia ir jaunesnius. Daugiau nei tris mėnesius J.Bartaškienė važinėjo iš Kauno į Vilnių, o pasibaigus šou pripažino: laimėti nebuvo lengva. „Atrodė, esu sportininkė, geros sveikatos, pasimaivysiu, ir viskas. Nežinojau, ar laimėsiu“, – abejones prisiminė moteris. Tačiau vėliau šokiu ji užkrėtė ir vyrą Albiną, buvusį lengvaatletį, dabar Kauno sporto halės vyriausiąjį energetiką.
Aerobikos klubo „Joana“ vadovė pagyvenusius žmones ragina būti aktyvius: „Šokime, judėkime, išsaugokime jaunystę. Mes – dar jėga!“ Klube ji įkūrė Močiučių grupę. Jų vadovė – viena jauniausių. Daugumai močiučių – per 60, vyriausiai – 76-eri. Pasportavusios jos išgeria kavos, arbatos, užkandžiauja, eina apsipirkti.
Nuolat sportuojanti J.Bartaškienė nenustygsta vietoje, jos naujausi planai – įkurti dar vieną aktyvių moterų klubą.
80-metis renkasi vaidmenis
Dabar jis vėl populiarumo viršūnėje – televizijos žiūrovai krenta iš juoko, kai „Dviračio žyniose“ pasirodo jo kuriamas Vilniaus mero personažas. Be to, P.Pečiūra auklėja anūką ir aktyviai dalyvauja Vilniaus kupiškėnų klubo veikloje.
„Neseniai patyriau du insultus. Tai neleidžia pasenti. Esu artistas, vaidinu“, – vilniečiui netrūksta optimizmo.
Kartais tarp jaunimo jis jaučiasi balta varna, tačiau P.Pečiūra stengiasi neatsilikti. Televizijos žiūrovai matė: jis vienodai gerai įkūnija ir valkatos, ir sostinės mero personažą. Kai P.Pečiūra užsuka į parduotuvę, jo gerbėjai dažnai klausia, kada ekrane vėl pasirodys Vilniaus meras. „Tik tada suprantu, kad aš dar gyvas“, – vyriškis vertina žmonių dėmesį.
Baigęs Dramos teatro studiją vilnietis laisvai jaučiasi scenoje – prieš žiūrovus jis geriausiai pailsi. „Nebijau kamerų. Neseniai kvietė Senjorų teatras. Jie stato spektaklį „Kerdžius Lapinas“ pagal Vinco Krėvės kūrinį. Atsisakiau, bijau, kad visur nespėsiu. Daug įtampos“,– darbus planavo P.Pečiūra.
Dešimt metų jo laukia ir Vilniaus kupiškėnų klubo nariai. „Susirenkame kiekvieno mėnesio pirmą sekmadienį. Pasikviečiame kokį nors meno kolektyvą, žinomą žmogų. Kalbamės, diskutuojame“, – pasakojo pensininkas.
Grįžęs namo atsiverčia enciklopedijas, knygos „Keliai veda Kupiškin“ rankraštį, įsijungia kompiuterį. „Rašau apie mirusius draugus“, – pasakojo vyriausias visų laikų Lietuvos šou meno veikėjas.
Naujausi komentarai