Simfoninė mozaika po vandeniu Pereiti į pagrindinį turinį

Simfoninė mozaika po vandeniu

2008-11-21 09:00
Simfoninė mozaika po vandeniu
Simfoninė mozaika po vandeniu / Organizatorių archyvo nuotr. Ekspresija: A.Smilgevičiūtė ir R.Radzevičius neabejoja – koncertas su kameriniu orkestru "Skylės" dainoms suteiks daugiau spalvų, sodrumo ir gyvybės.

Sujungusi baltų ir antikos mitologijos temas albume "Povandeninės kronikos", grupė "Skylė" pernai išties sujaudino lietuviško roko gerbėjus. Šiemet kūrėjai koncertinį turą baigs išskirtine gaida – pasirodymais su kameriniu orkestru.

Aistės Smilgevičiūtės ir grupės "Skylė" pusantros valandos trukmės koncerte Kauno publika be dainų iš "Povandeninių kronikų" išgirs duetus iš roko operos "Jūratė ir Kastytis". Scenoje pasirodys 22 žmonių kolektyvas, kuriam diriguos kompozitorius Andrius Kulikauskas.

Kitokių garsų su kameriniu orkestru muzikantai ieško ne veltui. Melodingai papasakotas istorijų rinkinys nuo Trojos karo laikų iki šių dienų nepaliko abejingų. Albumo daina "Jūržolių šokis" pelnė "Radiocentro" apdovanojimą "Šviežio garso gurkšnis", alternatyvios muzikos apdovanojimuose A.LT "Povandeninės kronikos" paskelbtos 2007 m. albumu, o "Skylė" – metų roko grupe. Iki šiol parduota daugiau nei 5 tūkst. "Povandeninių kronikų" kopijų.

"Vienų metų koncertinio ciklo pabaigą norime pažymėti ypatingu skambesiu", – prisipažino "Skylės" lyderis ir dainų autorius Rokas Radzevičius bei atlikėja A.Smilgevičiūtė. Besisukdami repeticijų karuselėje muzikantai rado laiko pabendrauti su dienraščio žurnalistais.

– Daug metų grojote radijo stočių ir didelių koncertų salių užribyje. Šie metai įrodė, kad jūsų muzika gali būti įdomi visiems.

Rokas: "Taip, nes gyvą muziką grojantiesiems daugelį metų buvo itin sunku. Didelėse salėse, kaip jūs minite, pasirodydavo vadinamieji fonograminiai atlikėjai, o radijo stotys kruopščiai puoselėjo savo "formatą". Džiugu, kad situacija pasikeitė – transliuotojai tapo atviresni įvairioms kryptims. Klausytojas taip pat subrendo. Manau, auditorijai parūpo kuriantis ir ieškantis žmogus."

– Kaip manote, kuo "Povandeninės kronikos" sudomino melomanus?

Rokas: "Manyčiau sudomino daugiasluoksniškumu – muzikos ir poetinio teksto vienove. Albumo muzikinis audinys, pinamas iš roko, bard o, neofolkloro gijų glaudžiai siejasi su baltiškais ir antikiniais įvaizdžiais tekste."

– Jūsų kūrybos kalendoriuje galima rasti įvairių veiklos sričių. Ar koncertas su simfoniniu orkestru tapo dar vienu iššūkiu?

Rokas: "Taip, grupės kūrybinėje biografijoje tai – neeilinis įvykis. Manau, kamerinis orkestras dar labiau išryškins subtilias dainų vietas, o ekspresyviosioms suteiks jėgos. Bus daugiau spalvų, sodrumo, gyvybės. Neabejoju – mes patys jausimės ypatingai ir šventiškai. Tikiu, kad tai bus neeilinis įvykis ir mūsų gerbėjams."

– Toks koncertas reikalauja kitokio techninio pasirengimo. Ar muzikantai greitai perprato visas idėjas?

Aistė: "Kalbant apie techninį pasirengimą, be abejo, pagrindinis dalykas yra aranžuočių paruošimas daugiau nei penkiolikai dainų. Be to, tokio koncerto įgarsinimas – rimta užduotis ir garso režisieriui. Nepaisant visko, muzikantų nuotaika pakili.

Rokas: "Grodami ir taip naudojome fleitą, akordeoną, violončelę. Koncerte jie organiškai susilies su kameriniu orkestru. Tačiau didžiausi iššūkiai laukia mūsų ritmo grupės, ypač būgnininko, kuris turės groti kitaip nei įprastame roko grupės koncerte. Jis turės groti subtiliai, bet neprarasti reikiamos energijos. Paprastas medines lazdeles jis iškeis į šepetėlius ir bambukines minkštesnio skambesio lazdeles. Be to, subūrėme profesionalius, gyvybingus, jautrius muzikai atlikėjus. Jau pirmą kartą repetuodami pamatėme, kad susirinkusieji neabejingi atliekamiems kūriniams – diskutuoja ir ieško geriausių išeičių."

– Besirengdami koncertui su kameriniu orkestru, bendradarbiaujate su kompozitoriumi Andriumi Kulikausku. Kas lėmė tokį pasirinkimą?

Rokas: 'Andrius Kulikauskas talentinga ir charizmatiška asmenybė. Visą gyvenimą jis ištikimai ėjo savo kūrybiniu keliu: nepataikavo nei popmuzikai, nei akademinei kultūrai. Taigi, jo principai panašūs į mūsų kūrybos principus. Manome, kad jis geriausiai gali pajusti mūsų muziką ir praplėsti ją savo idėjomis."

"Skylės" diskografija
"Žydinčių moterų džiaugsmas" (1993 m.).
"Periklių giesmės" (1994 m.).
"Kubatūrinė radiacija" (1994 m.).
"1+1=1" (1995 m.).
"Šv.Stepono 7" (1996 m.).
"Saulės kelionė" (1996 m.).
"Lukiškių pieva" (1996 m.).
Geriausios dainos 1991–1997 (1998 m.).
"Žmogus ir Aušrinė" (1999 m.).
"Vilniaus legendos" (2001 m.).
"Babilonas" (2000 m.).
"Jūratė ir Kastytis" (2002 m.).
"Povandeninės kronikos" (2007 m.).

Baigiamasis "Povandeninių kronikų" turo Aistės ir grupės "Skylė" bei kamerinio styginio orkestro koncertas Kauno valstybiniame dramos teatre (Laisvės al. 71) – lapkričio 27 d. 19 val.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų