Rusiškas desertas Paryžiuje bus skanus visiems? Pereiti į pagrindinį turinį

Rusiškas desertas Paryžiuje bus skanus visiems?

2014-05-12 11:08

Komedijos "Virtuvė Paryžiuje" autoriai įsitikinę, kad jų filmą žiūrės net ir nekenčiantys televizijos serialų.

Rusiškas desertas Paryžiuje bus skanus visiems?
Rusiškas desertas Paryžiuje bus skanus visiems? / Kadras iš filmo "Virtuvė Paryžiuje"

Komedijos "Virtuvė Paryžiuje" autoriai įsitikinę, kad jų filmą žiūrės net ir nekenčiantys televizijos serialų.

Rusų kino produkcijos daugėja

Norėtųsi pamatyti rimtai atliktų tyrimų rezultatus, kurie parodytų, kiek žmonių Lietuvoje per lietuviškus kanalus žiūri rusiškus serialus apie banditus ir sveiką protą žalojančias primityvias rusiškų pokalbių laidas.

Ar nepaaiškėtų, kad tokios produkcijos vartotojų net daugiau nei tų, kurie garsiai piktinasi dabartinės Rusijos vykdoma politika? Regis, patriotizmas Lietuvoje lengvai suderinamas su meile priešo skleidžiamai ideologijai. Kaip kitaip galima paaiškinti tai, kad geriausiu laiku mūsų televizijos rodo visokį rusišką šlamštą, o filmų platintojai beveik kas savaitę į didžiuosius ekranus išleidžia žemo meninio lygio komercinį niekalą? Tik nereikia aiškinti, kad mūsų žmonės to labai pageidauja.

Iš Maskvos – į Paryžių

Jei Maskvoje aktyvių vakarėlių lankytojų paklausite, ar žino, kas yra Claude Monet`as, ko gero, išgirsite tokį atsakymą: "Tai madingas prancūziško maisto restoranas, kurio savininkas – rusų televizijos žvaigždė Dmitrijus Nagijevas." Šiame restorane buvo nufilmuoti trys populiaraus serialo "Virtuvė" sezonai (TV3 žiūrovams šio "patiekalo" skonis gerai žinomas). Kol filmuojamos ketvirto sezono serijos (kad žiūrovams neatsibostų jų laukti), sukurta kino ekranams skirta šio serialo versija "Virtuvė Paryžiuje".

Kartą restorano "Claude Monet`as" kolektyvui nusišypsojo laimė savo įstaigoje priimti Rusijos ir Prancūzijos prezidentus, nusprendusius rimtus reikalus aptarti neformalioje aplinkoje. Patyrusio virtuvės šefo vadovaujamas kolektyvas, apsvaigęs nuo fantastiškos laimės, iš kailio neriasi, bet rezultatą galima nusakyti lakia patarle: "Norėjome kaip geriau, o išėjo kaip visada."
Komanda patiria fiasko, o rami aukščiausio rango vakarienė baigiama pirmųjų asmenų evakuacija. Patyrus tokią gėdą restoraną tenka uždaryti. Vis dėlto nusiminti nepratęs šeimininkas (garsus Rusijos šou verslo atstovas D.Nagijevas vaidina pats save) nusprendė su visu kolektyvų kraustytis į gurmanų miestą Paryžių.

Nori įtikti visiems

Kulinarijos tematika komedijoje "Virtuvė Paryžiuje", žinoma, užima svarbią vietą. Ją sėkmingai tęsia jau gerai susigiedoję serialo artistai, vadovaujami vyriausią kulinarą Viktorą Barinovą vaidinančio Dmitrijaus Nazarovo. Šis dar iki serialo "Virtuvė" vedė skanaus maisto laidą vienoje dabar Lietuvoje jau nebetransliuojamoje televizijoje. Lengviausia, aišku, buvo eiti pramintais takais ir naują filmą padaryti dar viena "Virtuvės" serija. Autoriai kelia sau ambicingesnių užduočių: nori, kad į kino teatrus ateitų ir tie, kurie serialų iš viso nežiūri. Regis, šis triukas jiems pavyko. Serialo gerbėjai jokio streso nepatiria, nes filmo siužetas pradeda rutuliotis nuo tos akimirkos, kai baigiasi trečias serialo sezonas. Jo nematę žiūrovai nepraranda nieko, išskyrus kai kuriuos pokštus, prie kurių aktyvūs serialo žiūrovai priprato jau anksčiau.

Kulinarinė specifika, buvusi tokia svarbi seriale, dabar atsitraukia į antrą planą. Į pirmąjį energingai žengia triukšmingi veikėjų tarpusavio santykiai, o pasakojimo centre atsiduria vestuviniai nesusipratimai. Makso ir Vikos norui susituokti po vieno skandalo iškyla rimta grėsmė, kurią gilina dar ir tai, kad nuotakos kelyje pasipainioja žavus prancūzas (jį, kaip visada, elegantiškai vaidina Vincentas Perezas).

Žodžiu, ši "gastronominė" komedija neturėtų sugadinti nei nuotaikos, nei apetito.

Serialai virsta filmais

Kinas ir televizija pasaulyje ilgai buvo du, mažai ką bendra turintys pasauliai. Televizijos kanalai visame pasaulyje kūrė serialus, bet pirmojo ryškumo žvaigždės juose retai vaidindavo. Dėl televizijos specifikos ir dėl to, kad televizijos garsenybių honorarai nė iš tolo neprilygo kino žvaigždžių uždarbiams. Baigiantis XX a. viskas ėmė stulbinamai keistis. Jungtinėse Amerikos Valstijose publikos numylėtiniams imta mokėti po vieną ar net du milijonus JAV dolerių už seriją, o tai per sėkmingą sezoną žvaigždėms sukraudavo devynženkles sumas. Tad didelį pagreitį įgavo garsiausių aktorių migracija abiem kryptimis. Holivudo pažiboms tapo madinga svečių teisėmis mirgėti žiūrimiausiose "muilo operose", o pasibaigus populiaraus serialo gyvavimui pažintis su pamėgtais herojais pratęsiama kino versijoje.

Šią praktiką pabandė pritaikyti ir mūsiškiai, pernai parengę didiesiems ekranams serialo "Moterys meluoja geriau" kino versiją. Ši pelnytai gali būti vadinama didžiausiu metų nesusipratimu. Rusams panašios operacijos sekasi geriau. Pavyzdžių ilgai ieškoti nereikia. Pakanka pažiūrėti "Virtuvę Paryžiuje".

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų