Puošnus viduramžių laivas kels bures Pereiti į pagrindinį turinį

Puošnus viduramžių laivas kels bures

2007-09-29 09:00

Danės upėje prisišvartavęs laivas „Arka“ tapo kone lankomiausia Senosios Klaipėdos prieplaukos vieta. Nors pagal viduramžių vokiečių kogo modelį pastatytas laivas skirtas pramoginiams pasiplaukiojimams po Kuršių marias, kol kas jo denyje smalsuoliai tik fotografuojasi. Dėl biurokratinių kliūčių „Arkos“ savininkas ir kapitonas Viktoras Vladimirovas dar negali plukdyti nei kogu susidomėjusių didelių vestuvininkų kompanijų, nei atviroje jūroje romantiškai pavakarieniauti norinčių įsimylėjėlių.

Tačiau klaipėdietis tikras – netrukus „Arka“ iškels bures, o kelionėse ją saugos žvejų globėjo šv.Petro raižinys matomiausioje laivo vietoje.

Kapitonas nepraranda optimizmo

Nors ir nedidelis – 17,5 metro ilgio ir 4,4 metro pločio laivelis „Arka“ buvo statomas net pusantrų metų tolimajame Rusijos regione Karelijoje, Petrozavodsko mieste. Tik ten esančios laivų statyklos profesionalams buvęs vilnietis V.Vladimirovas sakė galėjęs patikėti savo svajonę.

Žvejas, nuo keturiolikos metų gyvenantis uostamiestyje ir dirbantis žvejybinio laivelio kapitonu, sakė, kad idėja pastatyti didingą laivą, kuris dar ir taptų pelningas, jam gimė seniai.

„Paėmiau didelę banko paskolą, pridėjau asmeninių santaupų. Buvo sumanyta, kad laivas bus nuomojamas proginėms išvykoms į atvirą jūrą, po Kuršių marias, tačiau dėl tam tikrų kliūčių kol kas galiu pramogautojus plukdyti tik mariomis. Be to, leidimą gavau tik dvylikai žmonių, nors prie staliukų kavinaitėje po atviru dangumi jų telpa apie trisdešimt. Netrukus galime netekti ir stovėjimo vietos, bet nieko – gal kaip nors susitvarkysime“, - save ramino verslininku tapęs žvejys.

Pasipriešino 4 metrų bangoms

Kelias savaites plaukiojantis laivas buvo išbandytas tik vienoje, tačiau labai rizikingoje kelionėje. Burlaivių regatoje „Baltic Sail 2007“ rugpjūčio pabaigoje svečių teisėmis dalyvavęs ir į Vokietijos uostą Travemiundę plaukęs laivelis pateko į pavojingą audrą.

„Nors bangos pašokdavo iki keturių metrų, o vėjo gūsiai siekė dvidešimt metrų per sekundę, išbandymą atlaikėme. Vokiečiai stebėjosi, kad sėkmingai pasiekėme krantą. Tačiau dar labiau jie nustebo ant denio pamatę raižinius pagal Biblijos istorijas, iš medžio drožtus angelus. Per trumpą laiką mūsų denyje nusifotografavo keli tūkstančiai smalsuolių. Vokiečiai – religinga tauta, todėl laivo apipavidalinimas jiems labai patiko“, - pasakojo V.Vladimirovas.

Laivą nuolat fotografuodavo ir rusai, kai „Arka“ upėmis per Sankt Peterburgą plaukė į Lietuvos pajūrį.

Norėtų pastatyti didesnį

Paklaustas, kodėl „Arka“ išpuošta Biblijos motyvais ir kas sugalvojo tokį laivo pavadinimą, savininkas aiškino esantis tikintis, o temas raižiniams parinko taip pat religinga jo žmona Janina.

„Tikrai manome, kad visa ši atributika saugos mus kelionėse. Pavadindami laivą „Arka“ tikėjomės, kad žmonės supras, jog turime galvoje legendinę Nojaus arką, išgelbėjusią nuo potvynio pasaulio gyvūniją. Kaip ir priklauso, ir statybų pradžioje, ir nuleidžiant laivą į vandenį kvietėme šventiką, kuris pašventino laivą“, - sakė V.Vladimirovas, pajuokavęs, kad po laivo deniu vietos visiems Žemės gyvūnams tikrai neužtektų – ten įkurtos tik šešios miegamos vietos įgulai.

Vyras neapsisprendžia, ar laivu organizuoti išvykas Klaipėdoje, ar pasirinkti šiam verslui kitą Lietuvos vietą.

„Sumažinus dešimties metrų stiebą iki penkių, kad laivas praplauktų po tiltais, galėčiau jį prišvartuoti Neryje ties Vilniumi. Gal dar ką nors sugalvosiu – štai šį savaitgalį dalyvauju Jurbarko miesto šventėje. Toliau nuo jūros gyvenantys žmonės tokią egzotiką vertina kur kas labiau“, - sakė verslininkas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų