Po pramogų – viešbutin Pereiti į pagrindinį turinį

Po pramogų – viešbutin

2007-01-20 09:00

Po pramogų – viešbutin

Pinigų laisvalaikiui negailintys klaipėdiečiai atranda naują pramogą – nakvoti viešbutyje.

Nors didžiąją dalį viešbučių klientų vis dar sudaro užsieniečiai, ryškėja netikėta tendencija – po vakarėlių grįžti namo neskuba ir kambarius užsisako ne tik kitų miestų, bet ir pačios Klaipėdos gyventojai.

Po vidurnakčio – pigiau

Ypač daug klaipėdiečių namus į viešbučio apartamentus ryžtasi iškeisti savaitgaliais – po linksmybių naktiniuose klubuose ar tuose pačiuose viešbučiuose vykusių švenčių.

Viešbučio „Baltpark“ renginių ir pardavimų vadybininkas Vladimiras Kuriačkovskis dienraščiui pasakojo, kad kiekvieną savaitgalį lietuviškai kalbantys žmonės užsako mažiausiai 20 kambarių.

„Kiek iš jų klaipėdiečių, pasakyti sunku, tačiau, manau, nemažai. Pastebėjome, kad po švenčių, kurios vyksta mūsų viešbutyje, kai kurie žmonės kviečiasi taksi, o kiti eina į registratūrą ir užsisako kambarį“, - sakė sales įvairioms šventėms nuomojančio viešbučio vadybininkas.

Jis mano, kad žmones vilioja ir ypatingi pasiūlymai – po vidurnakčio kambario kaina krenta perpus. Už 219 litų kainuojantį dvivietį kambarį po dvyliktos, kai žmonės pradeda skirstytis iš vakarėlių ir naktinių klubų, tereikia mokėti 110 litų.

V.Kuriačkovskis tikino žinantis, kad Vilniuje ir Kaune toks reiškinys ypač paplitęs. „Bet nereikia pamiršti, kad tie miestai – didesni. Klaipėdoje nėra tokių atstumų, todėl žmonės pratę namo grįžti taksi. Tačiau tokių, kurie negaili pinigų viešbučiui, atsiranda vis daugiau. Gyvenimas juk gerėja“, - aiškino „Baltpark“ vadybininkas.

Vilioja žiedlapiais

Viešbučio „Klaipėda“ rinkodaros vadovė Jurgita Maračkinaitė teigė negalinti pateikti statistiką, kiek svečių viešbutyje apsistoja verslo reikalais, o kurie lietuvaičiai atvyksta pramogauti.

„Esu tikra dėl vieno – viešbutyje labai padaugėjo svečių iš Lietuvos miestų. Iš Klaipėdos – taip pat“, - tikino ji.

„Klaipėdos“ svečiai kartais užsisako kambarį, kai tingi namo važiuoti taksi, papramogavę privačiame vakarėlyje vienoje nuomojamų viešbučio salių, naktiniame klube „Honolulu“ ar po romantiškos vakarienės viešbučio restoranuose.

„Tai nėra masinis reiškinys, bet klaipėdiečiai tampa drąsesni – leidžia sau paišlaidauti kambariui, nors ir gyvena tame pačiame mieste“, - sakė J.Maračkinaitė.

Ši tendencija ypač išryškėjo per praėjusių metų Valentino dieną. Tąkart klaipėdiečių poros išgraibstė keliolika specialiai šventei paruoštų kambarių. Už 250 litų jie galėjo visą parą linksmintis viešbučio diskotekose, naudotis sporto sale, pirtimis ir baseinu, gyventi liukso klasės kambaryje ir net maudytis rožių žiedlapių pilnoje vonioje.

„Buvo anšlagas. Panašią akciją turbūt darysime ir šiemet“, - apie savotišką būdą paminėti įsimylėjėlių dieną kalbėjo J.Maračkinaitė.

Rinkodaros vadovė patikino, kad populiarumo nestokoja ir dabar vykstanti akcija, orientuota į romantikos ieškančius klaipėdiečius. Už 500 litų jiems siūlomas įspūdingas savaitgalis liukso kambaryje su vaizdu į jūrą, nemokami apsilankymai viešbučiuose veikiančiuose naktiniuose klubuose ir sporto salėse, nieko nekainuojantis boulingo žaidimas.

„Akcija prasidėjo praėjusį spalį. Norinčiųjų tokiu būdu atsipalaiduoti netrūksta iki šiol“, - sakė ji.

Ieško romantikos

Apsistoti šalies viešbučiuose pratinasi ne tik klaipėdiečiai. Vilniečiai ir kauniečiai tokia galimybe naudojasi jau kurį laiką.

Pasak Palangos viešbučio „Medūza“ direktorės Živilės Antropikienės, šių didmiesčių gyventojai vis dažniau renkasi savaitgalinį poilsį pajūrio kurortuose.

„Nakvoti pasilieka ir klaipėdiečiai, bet jų – mažiau. Matyt, pasvarsto ir nutaria vykti namo, nes atstumas nėra didelis. Būna ir tokių, kurie atvažiuoja romantiškos vakarienės ir pasilieka. Spėju, kad nori pabėgti nuo namų rutinos, pakeisti aplinką“, - svarstė ji.

„Medūzos“ direktorė neneigė, kad vis dar daug žmonių renkasi pigesnes nakvynes – pavyzdžiui, pas Palangos bobutes. „Tačiau akivaizdžiai formuojasi kontingentas tų, kurie negaili pinigų nakvynėms viešbučiuose. Apie tai sprendžiu iš mūsų klientūros – didžioji dauguma jų lietuviai, užsieniečių ne tiek daug“, - pasakojo Ž.Antropikienė.

Šią tendenciją patvirtina ir Valstybinio turizmo departamento statistika. Pirmąjį praėjusių metų pusmetį Lietuvos viešbučiuose lietuvių apsistojo per 72 tūkst. – tai net 37,5 proc. daugiau nei per tą patį 2005-ųjų laikotarpį.

Nors nemaža jų dalis viešbučiuose apsistoja verslo reikalais, Turizmo departamento duomenimis, pastaruoju metu prie vadinamojo vidinio turizmo ženkliai prisideda ir pramogų ieškotojai. Vien Palangos viešbučiuose svečių iš Lietuvos miestų pernai padaugėjo beveik 32 proc., o Nidos – net 84 proc.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų